Ciekawostki

Czy pandemia zmieniła preferencje zakupowe Polaków?

25 listopada 2020
Czy pandemia zmieniła preferencje zakupowe Polaków

Lockdown spowodowany pandemią koronawirusa znacznie wpłynął na nasze preferencje zakupowe. Obecnie Polacy zwracają uwagę na nieruchomości, które byłyby jak najlepiej przystosowane do nowej sytuacji. Pandemia sprawiła, że coraz więcej osób stawia na mieszkania z dużą przestrzenią outdoorową, taką jak balkon czy taras. Ważna jest także izolacja od innych ludzi.

Luksusowy apartament na czas pandemii – idealna lokalizacja

W dobie pandemii istotna stała się przede wszystkim odpowiednia lokalizacja nieruchomości. W cenie są mieszkania znajdują się na parterze, które pozwalają uniknąć ciągłego korzystania z windy – i tym samym ryzyka kontaktu z innymi osobami. Ważny jest również dostęp do przestronnego balkonu. Wielu Polaków zwraca uwagę na jego położenie, między innymi pod kątem atrakcyjnych widoków. Istotne jest także, aby własny balkon znajdował się w znacznej odległości od sąsiadów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się luksusowe apartamenty z większą przestrzenią outdoorową. Pamiętajmy o tym, że duży balkon można dowolnie zaaranżować, aby zapewnić domownikom atrakcyjne warunki do bezpiecznego odpoczynku na świeżym powietrzu.

Dowiedz się więcej o zaletach mieszkań z tarasem w naszym wcześniejszym artykule.

Dodatkowy pokój do pracy zdalnej

Wiele firm pozwala swoim pracownikom na zdalne wykonywanie obowiązków zawodowych. Sytuacja z koronawirusem jest bardzo niepewna, dlatego Polacy coraz częściej poszukują mieszkań o większym metrażu, w których będą mogli zorganizować przestrzeń pod kątem pracy w domu. Dodatkowy pokój nie musi być duży – najważniejsze, aby zapewniał odpowiednie warunki do zdalnego realizowania obowiązków zawodowych. Większy metraż jest istotny także pod kątem spędzania czasu w domowym zaciszu. Podczas lockdownu wiele osób przebywało ze swoimi rodzinami 24 godziny na dobę, co w przypadku mniejszych nieruchomości mogło być niekomfortowe. Przestronny apartament zapewnia każdemu własną przestrzeń i stanowi skuteczne remedium na tę niedogodność.

Części wspólne tracą na znaczeniu

Pandemia zmieniła preferencje zakupowe Polaków także pod kątem korzystania z części wspólnych (takich jak windy, tarasy widokowe czy baseny oddane do dyspozycji mieszkańców). Duże nieruchomości udostępniające lokale komercyjne, takie jak siłownie czy restauracje, nie są już tak popularne. Obecnie większość osób kieruje się własnym bezpieczeństwem, a tym samym – możliwością bezkontaktowego poruszania się po wspólnej przestrzeni. Z tego względu w cenie są mieszkania w zacisznych lokalizacjach, gdzie w pobliżu można udać się na spacer czy wycieczkę rowerową.

W dobie pandemii osoby poszukujące idealnego mieszkania zwracają uwagę na inne kwestie niż jeszcze parę miesięcy temu. Na rynku największą popularnością cieszą się nieruchomości z dużymi balkonami lub tarasami, które pozwalają zadbać o komfort podczas przymusowej izolacji. Nasze nowoczesne apartamenty świetnie wpisują się w aktualne preferencje Polaków – zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi mieszkaniami na www.budnex.pl

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply