Inwestycje w nieruchomości Jak znaleźć wymarzone M Najnowsze

Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie z tarasem?

8 lipca 2019
Mieszkanie z tarasem

Rozważając zakup mieszkania, inwestor często staje w obliczu decyzji, która w krótszej lub dłuższej perspektywie może wpłynąć nie tylko na końcowy koszt, lecz także komfort użytkowania. Jedną z nich jest wybór między balkonem a tarasem. W tym wpisie przedstawiamy największe zalety drugiej z wymienionych alternatyw.

Duża przestrzeń użytkowa

Przede wszystkim taras jest zdecydowanie większy niż tradycyjny balkon. Do dyspozycji dostajemy kilkukrotnie większą przestrzeń, często o metrażu podobnym lub równym samemu mieszkaniu! Można zaaranżować ją na wiele ciekawych sposobów, np. tworząc imponujący ogródek, mini plac zabaw dla pociechy, czy zapewniając dodatkowe miejsce swojemu zwierzęciu domowemu.

Własny ogród w apartamentowcu

Taras z pewnością przypadnie do gustu wszystkim inwestorom, którzy pragną mieć własny ogródek, jednak nie chcą przy tym rezygnować z komfortu, jaki daje mieszkanie w apartamentowcu. Oczywiście należy pamiętać przy tym o pewnych ograniczeniach. Ponieważ przestrzeń tego typu znajduje się zazwyczaj na hali garażowej lub dachu innej części budynku, istnieje ryzyko uszkodzenia izolacji. Warstwa ziemi jest niezbyt gruba, dlatego nie można sadzić głęboko ukorzenionych roślin. Niemniej jednak bogata oferta gatunków hodowanych w donicach uzupełnionych soczystą trawą to wciąż bardzo atrakcyjne połączenie dla każdego fana botaniki.

Prywatny plac zabawa pod oknem

W przypadku tarasów nie możemy oczekiwać prywatności, a decydując się na opalanie, czy inne aktywności musimy liczyć się ze spojrzeniami licznych gapiów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by ową przestrzeń wykorzystać jako mini plac zabaw dla naszego dziecka. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. W sezonie wiosenno-letnim gwarantuje malcowi dziesiątki godzin zabawy na świeżym powietrzu. Rodzice w tym czasie mogą w spokoju oddać się domowym obowiązkom jak ugotowanie obiadu czy sprzątanie. Nie byłoby to możliwe, gdyby trzeba pilnować pociechę na osiedlowym placu zabaw. Zresztą aspekt bezpieczeństwa jest w przypadku tarasu bardzo istotny – cały czas mamy naszego potomka na oku, a ponieważ przestrzeń jest ogrodzona, dziecko nigdzie się nie oddali. Ponadto nie mają do niego dostępu osoby nieproszone.

Dodatkowe miejsce dla czworonożnego pupila

Również nasz czworonożny pupil może mieć z tarasu wiele radości. Co prawa nie jest to alternatywa dla spacerów ani toalety (chyba że umieścimy tam kocią kuwetę, zwalniając miejsce w łazience), jednak pozwala poczuć się zwierzęciu bardziej komfortowo, niż ma to miejsce w zamkniętych pomieszczeniach.

Wygoda i poczucie przestronności

Mieszkanie z tarasem jest też znacznie lepiej doświetlone. Zazwyczaj przy tarasie znajdują się okna do samej ziemi, przez które wpada więcej światła. Dzięki temu pomieszczenia wydają się przestronniejsze.

Innym ważnym czynnikiem jest położenie. Lokal tego typu zwykle znajduje się na parterze. Takie rozwiązanie nie powinno odstraszać. Wręcz przeciwnie! Wraz z wiekiem niższa kondygnacja jest coraz wygodniejsza, do tego dochodzi brak kłopotów w razie awarii windy.

Sprawdź mieszkania z tarasem od Budnex!

W poszukiwaniu mieszkania z tarasem warto zapoznać się z ofertą Budnex. Ceniony deweloper odpowiada za niezwykle popularne inwestycje między innymi w takich miastach jak Poznań, Szczecin, Zielona Góra czy Kołobrzeg. Dobrym przykładem wysokiej jakości lokali z tarasem są mieszkania przy Placu Jana Pawła w Gorzowie, a także “Nowa Łężyca – etap 9” i “Anny Jagiellonki” w Zielonej Górze.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply