Inspiracje

Jak dopasować mieszkanie kupione od Dewelopera do swoich potrzeb?

22 lutego 2021
Jak dopasować mieszkanie kupione od Dewelopera do swoich potrzeb

Kupiłeś mieszkanie od Dewelopera, które nie odpowiada w stu procentach Twoim oczekiwaniom? Nic straconego! Wciąż możesz dokonać w nim wielu zmian, także na etapie architektonicznym. Zastanów się, jakie rozwiązania sprawdzą się w Twojej nieruchomości i wprowadź je w życie.

Zmiana układu ścianek działowych

W mieszkaniu deweloperskim możesz zdecydować się na modyfikację ścianek działowych, aby w ten sposób zyskać bardziej przestronne pomieszczenie lub zdecydować się na wydzielenie dwóch części. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się, jeśli marzysz o naprawdę dużym living roomie – wystarczy powiększyć go kosztem jednego z pokojów. Warto również wziąć pod uwagę możliwość wykonania funkcjonalnej wnęki. W łazience taka przestrzeń świetnie sprawdzi się jako miejsce do wstawienia pralki lub suszarki. Alternatywą jest zbudowanie dodatkowej ścianki działowej. Dzięki niej z łatwością uda Ci się oddzielić kuchnię od jadalni lub salonu, zapobiegając przedostawaniu się kuchennych zapachów. To jednak nie wszystkie rozwiązania dotyczące zmiany układu elementów działowych. Ciekawą opcją jest zmodyfikowanie prostej ściany na konstrukcję z dwustronną wnęką. W ten sposób za sprawą dwóch sąsiadujących pomieszczeniach zyskujemy dodatkową przestrzeń na wstawienie szafy lub regału z półkami.

Mieszkanie od dewelopera a instalacja elektryczna

Dość popularną zmianą wprowadzaną w mieszkaniach deweloperskich jest zmodyfikowanie instalacji elektrycznej. Kluczowe w tym zakresie są indywidualne oczekiwania przyszłych domowników oraz plany dotyczące aranżacji poszczególnych wnętrz. Dzięki przekształceniu instalacji można zmienić lokalizację gniazdek, kierując się funkcjonalnością oświetlenia. Dodatkowe zmiany okażą się przydatne na przykład przy instalowaniu światełek ledowych pod górnymi szafkami w kuchni.

Zmiana pomieszczenia gospodarczego na łazienkę

Jeśli Twoje mieszkanie zostało wyposażone w garderobę (przecież wszyscy lubimy dużo ubrań) lub pomieszczenie gospodarcze (aby mieć zapas produktów do gotowania), tego rodzaju wnętrze można wykorzystać także w inny sposób – np. aranżując je pod kątem łazienki. Należy jednak zaznaczyć, że taka zmiana jest uzależniona od odpowiednich warunków panujących w pomieszczeniu, w tym poprowadzonej wentylacji i instalacji wodno-kanalizacyjnej. Sam możesz zdecydować, która funkcja będzie najbardziej potrzebna w Twoim wymarzonym mieszkaniu!

Czy mieszkania deweloperskie można ze sobą łączyć?

Rozmyślasz dniami i nocami o naprawdę przestronnym apartamencie? A może zależy Ci na mieszkaniu na dwóch piętrach? A wiesz, że ma odpowiednio wczesnym etapie budowy masz szansę wprowadzić potrzebne zmiany. Łączenie dwóch sąsiadujących mieszkań w jedną dużą nieruchomość to doskonałe rozwiązanie, dla Ciebie, jeśli szukasz apartamentu o większym metrażu. Niemniej interesującą opcją jest zdecydowanie się na luksusowe mieszkanie dwupoziomowe. Wystarczy zbudować dodatkowe schody między piętrami, aby zadbać o wygodne poruszanie się po przestrzeni nowej nieruchomości. Wtedy pozostaje już tylko urządzenie mieszkania według naszych upodobań!

Zastanów się, jak powinno wyglądać Twoje wymarzone mieszkanie i porównaj swoje oczekiwania z planami Dewelopera. Nie bój się wprowadzania zmian, ale pamiętaj, że muszą być one dostosowane do możliwości architektonicznych danej nieruchomości.

Jeśli nie znalazłeś wymarzonego rozkładu mieszkania w ofercie Budnex skontaktuj się z naszym Biurem Sprzedaży w Twoim mieście! Doradzimy Tobie które z mieszkań w naszej ofercie możesz najłatwiej dostosować do Swoich wymagań np. zmieniając układ ścianek działowych lub łącząc dwa w jedno większe!

Skontaktuj się z nami: https://www.budnex.pl/kontakt.html

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply