Inspiracje Najnowsze

7 porad jak urządzić pokój dziecka w małym mieszkaniu

2 grudnia 2016
pokój dla dziecka porady od budnex jak urządzić

Nowonarodzone dziecko, szczególnie pierwsze wiąże się z całkiem sporym stresem. Jest to całkowicie zrozumiałe. Jednak, jeżeli posiadasz naprawdę mało przestrzeni, wtedy jest to jeszcze bardziej stresujące. Nie przejmuj się, nadal jest to całkowicie możliwe, wystarczy dobrze wszystko zaplanować, przemyśleć, a następnie wdrożyć odpowiednie rozwiązania. Z całą pewnością dasz sobie radę!

 

1. Wykorzystaj wszelkie dostępne miejsce

Jeżeli masz go mało, to musisz używać go jak najwięcej, to oczywiste. Dlatego dobrze, aby mieć jak najwięcej półek, wszędzie tam gdzie jeszcze zostało trochę miejsca. Dzięki temu będziesz mieć przestrzeń na to, aby upchać wszystkie ubranka i inne rzeczy swojego maleństwa.

 

Nowe mieszkania Poznań

źródło: Pinterest

 

2. Nie trzymaj wszystkiego na ziemi lub w szafie

Bardzo ciekawym pomysłem są podwieszane pojemniki na zabawki i inne przedmioty. Dzięki temu, zyskasz sporo cennej przestrzeni. Poza tym, w ten sposób możesz w dużej mierze regulować dostęp dziecka do różnych przedmiotów. Każdy rodzic wie jak bardzo jest to przydatne.

 

pokoj-dziecka-szafki

 

podwieszane-pojemniki-zabawki-dziecko

 

podwieszane-pojemniki

źródło: Pinterest

 

3. Optymalizuj wykorzystanie miejsca

Masz spory schowek? Być może to dobry pomysł na to, aby przerobić go na pokoik dla dziecka. Oczywiście postaraj się, aby nie wyglądał on jak schowek na miotły Harrego Pottera, ponieważ nie było to szczególnie przyjazne środowisko dla dziecka. Jeżeli jednak włożysz w wystrój trochę serca, to na małej przestrzeni jesteś w stanie stworzyć bardzo przyjemne miejsce do funkcjonowania.

 

wneka-pokoj-dla-dziecka

źródło: Pinterest

 

banner-budnex-deweloper-godny-zaufania

 

4. Kup składane wyposażenie

Wyposażenie, które da się złożyć to świetny pomył w przypadku gdy nie dysponujesz zbyt wielką ilością wolnego miejsca w swoim domu. Tego typu sprzęty są również praktyczne podczas podróży, szczególnie jeżeli mowa o dziecięcym wózku etc. Dlatego co do zasady – jeżeli nie masz ogromnego mieszkania lub domu oraz wielkiego samochodu, to raczej decyduj się na takie wyposażenie, które da się złożyć.

 

technologia-fold-down

 

skladane-lozeczko-dla-dziecka

 

biurko-technologia-fold-down

źródło: Pinterest

 

5. Dowieś półkę

Zawsze możesz znaleźć więcej miejsca. W przypadku gdy absolutnie Ci go zabraknie, to po prostu domontuj półkę, chociażby pod sufitem. Nie zawsze będzie to arcy estetycznym rozwiązaniem, ale przynajmniej będziesz miał możliwość poradzenia sobie z brakiem miejsca. Zawsze są sprawy bardziej i mniej priorytetowe, to absolutnie normalne, jeżeli masz dzieci, to właśnie one są najważniejsze, więc nie przejmuj się tym, że Twoja ściana będzie wyglądała na trochę zapchaną.

 

polki-powieszane

 

polka-dla-dzieci-pokoj

źródło: Pinterest

 

6. Wykorzystuj jak najlepiej elementy wyposażenia wnętrza

Szafka, może również służyć, jako miejsce, w którym będziesz przebierać swoje dziecko. Tego typu optymalizacja pozwoli Ci wywalczyć trochę dodatkowej przestrzeni, którą możesz zagospodarować na coś innego.

 

szafka-przewijak

źródło: Pinterest

 

7. Nie musisz kupować wielkiej szafy dla dziecka

Wystarczy mała szafka z szufladami. Dziecko nie musi mieć 5 zestawów garniturów, 3 płaszczy i kilkunastu par butów. Oznacza to, że jego ubranka nie będą zabierały aż tak dużo miejsca. Dlatego, spokojnie wystarczy Ci mała szafka z szufladami.

 

szafa-dla-dziecka

źródło: Pinterest

 

 

banner-budnex-deweloper-godny-zaufania

 


Czytaj również:

8 sposobów na udekorowanie ścian

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Rorla 16 maja 2017 at 11:36

    Wszelkie ukryte pudełka, szafeczki i wieszaczki są świetnym pomysłem w przypadku małych pokoi – szczególnie spodobał mi się pomysł na te wiszące kolorowe pudła 🙂

  • Leave a Reply