apartamenty nad morzem Inwestycje w nieruchomości

Apartament nad morzem dzielony z rodziną – wady i zalety

24 listopada 2020
Apartament nad morzem dzielony z rodziną - wady i zalety

Zastanawiasz się, czy warto kupić apartament wspólnie z bliskimi? Chciałbyś go dzielić z rodziną, ale obawiasz się, że takie rozwiązanie nie sprawdzi się na dłuższą metę? Poznaj plusy i minusy rodzinnych inwestycji.

Współfinansowanie zakupu nieruchomości – kogo wybrać?

Nabycie apartamentu wspólnie z bliskimi osobami musi być przemyślaną decyzją. Zastanów się, kogo najlepiej wybrać do tej inwestycji, biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania. Możesz zdecydować się na zakup z rodzicami, teściami lub rodzeństwem. Jeśli w grę wchodzi naprawdę duży apartament, warto zaangażować większą liczbę osób. Alternatywą jest dokonanie inwestycji z przyjaciółmi. W tym wypadku musisz jednak mieć pewność, że Twoi bliscy znajomi rzeczywiście są godni zaufania i możesz traktować ich jak rodzinę.

Apartament nad morzem dzielony z rodziną – plusy

Wspólna inwestycja w nieruchomość wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim będzie to bardzo praktyczne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ponieważ nie ma problemu z pozostawieniem pociech pod opieką bliskich. Teściowie lub rodzice mogą zabrać maluchy na wspólne wakacje, a Ty dzięki temu zyskasz wolny tydzień lub weekend. Oczywiście kluczowym atutem wspólnej inwestycji w nadmorski apartament są profity finansowe. W takiej nieruchomości raczej nie będziesz przebywać przez cały rok, dlatego warto skorzystać z możliwości podzielenia opłat między innych członków rodziny. Nie da się ukryć, że wspólny zakup to najlepsze rozwiązanie dla osób, których po prostu nie stać na samodzielne nabycie apartamentu. Nawet, jeśli nieruchomość nie będzie do Twojej dyspozycji przez cały rok, możesz z niej korzystać na przykład przez 6 miesięcy – wszystko zależy od ustaleń między nabywcami.

Możliwość zainwestowania w większy apartament

Zakup nieruchomości razem z bliskimi wiąże się z większą pulą pieniędzy. Dzięki wsparciu rodziny można zdecydować się na zakup luksusowego apartamentu w lepszej lokalizacji, o większej powierzchni lub ilości pokoi.
Dzięki wsparciu rodziny, można też zrezygnować z wynajmu apartamentu obcym osobom, dzięki czemu rzeczy osobiste można w nim przechowywać przez cały rok. Co jest niemożliwe np. w przypadku posiłkowaniu się w utrzymaniu i spłacie rat kredytu za apartament z jego wynajmu.

Zakup apartamentu na spółkę z rodziną – minusy

Pomimo licznych atutów omawianego rozwiązania, wiążą się z nim również pewne niedogodności. Wspólna inwestycja oznacza dzielenie się zyskami, dlatego w przypadku wynajmu należy liczyć się z otrzymaniem jedynie części profitów. Konieczne może okazać się ustalenie grafiku, aby dokładnie wyznaczyć, kto w jakim terminie jest odpowiedzialny za przyjmowanie opłat. Minusem może być również pewne ograniczenie dotyczące swobodnego korzystania z nieruchomości. Wszelkie remonty lub wypoczynek w większym gronie znajomych powinny być uzgodnione z osobami, z którymi dzielisz apartament.

Luksusowy apartament nad morzem nie musi być kosztownym wydatkiem – cena zakupu znacznie się zmniejszy, jeśli zdecydujesz się na inwestycję wspólnie z rodziną. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto marzy o własnej nieruchomości w wakacyjnym kurorcie. Możliwość odpoczynku w gronie najbliższych okaże się dodatkowym atutem.

Aktualną ofertę apartamentów Porta Mare w Dziwnówku, Dziwnowie i Kołobrzegu znajdziesz na www.portamare.pl

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply