apartamenty nad morzem Ciekawostki

Bałtyk atrakcyjny również poza sezonem

8 listopada 2017
Jesień nad morzem

Choć piaszczyste bałtyckie plaże kojarzą się większości ze słońcem i wakacjami to jednak nasze morze przyciąga również jesienią. To właśnie wtedy pobyt nad nim jest najzdrowszy. Do tego dochodzi cisza i spokój, których próżno szukać w środku sezonu. Jeżeli już masz nadmorski apartament to jesień jest jednym z najlepszych momentów by z niego skorzystać. Jeśli nie, to warto taki wynająć i sprawdzić jak wygląda jesień nad Bałtykiem.

Mało kto wie, że największa ilości jodu znajdują się w morskim powietrzu między listopadem a marcem, dlatego z punktu widzenia naszego zdrowia, kiepska, sztormowa pogoda to dla nas błogosławieństwo. Właśnie w takich warunkach w powietrzu znajduje się najwięcej drogocennych dla naszego organizmu pierwiastków.

Zdrowie w morskiej bryzie

W nadmorskim powietrzu znaleźć można wiele dobroczynnych dla zdrowia składników. Wśród nich jest  brom, wapń i magnez. Jednak najważniejszym składnikiem tego powietrza jest jod zawarty w tzw. areozolu morskim. Ten areozol to nic innego jak drobinki wody, które dostają się do powietrza przy wzburzonym morzu. Dzięki temu mechanizmowi w powietrzu nad morzem jest wielokrotnie więcej jodu niż na innych terenach. Warto więc chodzić na spacery tuż przy brzegu. Jod jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, która produkuje hormony mające wpływ na wiele funkcji naszego organizmu. To właśnie dla jodu jesienni spacerowicze korzystają z uroków nadbałtyckich plaż i kurortów. Nadmorski klimat pomocny jest również w leczeniu chorób dróg oddechowych i skóry, reumatyzmu, a także osteoporozy. Popularność wypadów nad morze jesienią ma zatem swoje medyczne uzasadnienie. Oczywiście łatwiej zafundować sobie taką nadmorską kurację i relaks jeżeli mamy nieruchomość nad morzem.

Cisza, spokój i spacery

Choć jesienią jesteśmy spragnieni słońca to i tak liczba osób, która wypoczywa nad polskim morzem w tym okresie systematycznie wzrasta. Spore grono stanowią Ci, którzy są w posiadaniu nadmorskich apartamentów i poza sezonem korzystają z nich przy każdej nadarzającej się okazji. – Klienci, którzy kupują apartamenty w takich inwestycjach jak Porta Mare w Dziwnówku dzielą się na dwie zasadnicze grupy. Pierwszą stanowią osoby, które kupują nadmorski apartament na potrzeby swoje i swojej rodziny, druga zaś grupa nabywa taki apartament w celach inwestycyjnych by wynajmować go w sezonie.  – mówi Krzysztof Pilimon z firmy Budnex, realizującej kompleks Porta Mare w Dziwnówku. – Bez względu na powód, dla którego apartament został kupiony, większość właścicieli nadmorskich nieruchomości wykorzystuje swoje apartamenty poza szczytem sezonu by odpocząć w ciszy i spokoju –  dodaje. Cisza i spokój to jednak nie wszystko. Ważne by zarówno miejsce gdzie wybieramy się na wypoczynek jak i to gdzie chcemy kupić nieruchomość na cele rekreacyjne miała  stosowne zaplecze albowiem większość letniskowych miejscowości pustoszeje. Tu rozwiązaniem może być kompleks taki jaki powstaje w Dziwnówku. W położonym tuż przy plaży obiekcie Porta Mare WELLNESS & SPA, znajdą się kryte baseny, centrum spa, klub fitness, czy gabinety rehabilitacji. Jest tu też miejsce na restaurację, bar czy dyskotekę. Dzięki temu nasz apartament obfituje w dostęp do atrakcji, przez cały rok. Warto zwrócić na to uwagę wybierając nieruchomość o charakterze rekreacyjnym.

Apartamenty nad morzem PortaMare

Korzystając z nadmorskich spacerów wiosną, jesienią czy zimą, dzięki wyjątkowym warunkom bioklimatycznym w prosty i przyjemny sposób inwestujemy we własne zdrowie. Oddychając tak świeżym, morskim powietrzem warto też pomyśleć czy nie zainwestować w swój własny kąt nad Bałtykiem.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply