Inwestycje w nieruchomości Najnowsze

Czy w najbliższym czasie mieszkania będą taniały

3 sierpnia 2020
Czy w najbliższym czasie mieszkania będą taniały

W dobie pandemii nasza gospodarka wciąż musi zmagać się z obostrzeniami. Niepewna sytuacja odbiła się na wielu gałęziach rynku. Niektórzy obawiają się, że wpłynie również na cenę mieszkań, znacznie ją obniżając. W rzeczywistości jednak nieruchomości trzymają swoją wartość. Zastanówmy się, jakie czynniki są tego przyczyną.

Dlaczego mieszkania deweloperskie nie będą tanieć?

Myślisz, że budowane „w szczycie” nieruchomości gwałtownie stracą na cenie z powodu niepewnej sytuacji? Nic bardziej mylnego! Jeśli deweloper zdecydował się wyłożyć środki na luksusowe obiekty, inwestując nie tylko w usługi budowlane, ale także z wysokojakościowe materiały, na pewno nie będzie oferował ich za bezcen. Jego celem jest nie tylko odzyskanie kosztów, ale realny zysk ze sprzedaży. Z tego powodu mieszkania deweloperskie będą trzymać swoją wartość, a ich zakup nie ma nic wspólnego z ryzykiem – nawet, a może zwłaszcza w tych niepewnych czasach.

Spadek zainteresowania = wzrost cen mieszkań

Pandemia odbiła się na portfelach Polaków, którzy z większą ostrożnością decydują się na inwestycje. Wiele osób uważa, że w związku z tym znacznie zmaleje zainteresowanie nieruchomościami. Niektórzy mają nadzieję, że deweloperzy diametralnie obniżą ceny i już niedługo będzie można nabyć wymarzone mieszkanie na promocyjnych warunkach. Również ta teoria nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. W pierwszych miesiącach od ogłoszenia pandemii deweloperzy dostosowali się do sytuacji rynkowej i zwolnili z budowami, rozpoczynając chociażby mniej inwestycji niż planowali. W efekcie znalezienie wymarzonego mieszkania może stać się trudniejszym zadaniem niż przed tym okresem, a same nieruchomości zyskać miano towaru deficytowego, jeszcze bardziej zyskując na wartości.

Inwestycje deweloperskie – bezpieczna lokata w dzisiejszych czasach

Klienci banków nie mają wątpliwości – w dobie pandemii uzyskanie kredytu mieszkaniowego jest znacznie trudniejsze. Kryzys sprawił, że wiele osób musiało zrezygnować z zakupu wymarzonego „M”. Skomplikowana procedura kredytowa znacząco wpłynęła na rynek nieruchomości. Coraz więcej Polaków musi się zadowolić jedynie wynajmem, ponieważ nie stać ich na kupno własnego mieszkania. Tym samym otwiera się obiecujący rynek dla wynajmujących. Inwestycje deweloperskie to obecnie najbezpieczniejsza lokata kapitału. Warto wspomnieć, że niepewny czas dla gospodarki sprawia, że trzymanie gotówki w banku nie jest dobrym pomysłem. Tymczasem mieszkanie inwestycyjne praktycznie nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Wzrost zainteresowania ze strony wynajmujących jest gwarantem finansowego sukcesu.

Zachęcamy do zainwestowania w nowe mieszkania deweloperskie z firmą Budnex. Nasze osiedla mieszczą się w atrakcyjnych lokalizacjach, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców. Świetnie sprawdzają się zarówno w roli wymarzonego mieszkania, jak i nieruchomości inwestycyjnej, która w szybkim czasie zacznie przynosić satysfakcjonujące profity. Oferujemy nieruchomości w następujących miastach: Gorzów Wielkopolski, Poznań, Szczecin, Zielona Góra, Kołobrzeg i Dziwnówek. Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply