Ciekawostki Inspiracje

Co robić w Kołobrzegu – zimą, a co latem?

10 marca 2020
Atrakcje w Kołobrzegu

Kołobrzeg to jeden z najpiękniejszych i najbardziej cenionych nadmorskich kurortów w Polsce. Zarówno ze względu na zalety samego miasta, jak i jego lokalizacji stało się ono miejscem wielu naszych inwestycji. Należą do nich apartamenty Porta Mare BALTICA, które zapewniają swoim właścicielom dostęp do wielu atrakcji, zimą, jak i w lecie – poniżej mała porcja inspiracji.

Wspaniała lokalizacja

Porta Mare BALTICA to inwestycja położona w uzdrowiskowej dzielnicy Kołobrzegu, zaledwie 750 m od morza. Taka lokalizacja pozwala w pełni docenić największe walory portu, czyli te związane z bogactwem otaczającej fauny i flory. Część terenów miasta znajduje się w granicach dwóch obszarów Natura 2000, do tego dochodzi duża liczba parków na terenie samego miasta (razem ok. 90 ha). Sam Kołobrzeg natomiast cieszy się opinią wyjątkowo urokliwego miejsca, w którym można nie tylko korzystać ze wszystkich zalet nadmorskiego kurortu, lecz także wszystkich wygód, jakie może zaoferować miasto średniej wielkości.

Kołobrzeg latem – słońce, woda, rower, plaża

Najwięcej do zaoferowania miasto ma oczywiście w sezonie wiosenno- letnim, zwłaszcza gdy… jest się właścicielem mieszkania w Kołobrzegu, a zwłaszcza jednego z apartamentów w Porta Mare BALTICA! Przede wszystkim sama bliskość do morza i plaży – krótki spacerek i już możemy schłodzić się w wodzie, popracować nad opalenizną lub aktywnie spędzić czas uprawiając sport. Przy tym nie trzeba przygotowywać całodziennego prowiantu, bo zawsze można szybko wrócić do apartamentu i w komfortowych warunkach przygotować sobie posiłek.

Wracając do aktywnych form spędzania czasu, nie kończą się one jedynie na pływaniu, bieganiu czy siatkówce plażowej. Kołobrzeg i okolice to prawdziwy raj dla rowerzystów, żeglarzy i motorowodniaków pragnących prawdziwej przygody. Brzegiem morza możemy dojechać (najbardziej ambitni mogą nawet wybrać się w pieszą wędrówkę!) z jednej strony prawie do Mielna, z drugiej do Dziwnówka i dalej do Wolińskiego Parku Narodowego. Ponadto przez Kołobrzeg prowadzą także szlaki ogólnopolskie i międzynarodowe. Warto podkreślić, że są to malownicze, wyjątkowo piękne trasy prowadzące przez parki krajobrazowe. Port jest także centrum żeglarstwa, sportów wodnych, a także mekką wędkarzy.

Kołobrzeg zimą – relaks, zdrowie, turystyka

Niewątpliwą zaletą jest także fakt, że atrakcje Kołobrzegu nie ograniczają się jedynie do lata. Przez cały rok zachęca on bogatą ofertą kulturalną, sportową i turystyczną. W każdym miesiącu odbywają się koncerty, stand-upy, wydarzenia okolicznościowe czy akcje aktywizujące mieszkańców w różnym wieku. Miasto posiada także swoje zespoły sportowe, które reprezentują je na szczeblu ogólnopolskim, co stanowi gratkę dla kibiców. Do tego zabytkowe budowle i muzea do eksplorowania, kiedy pogoda za oknem nie dopisuje. Z racji swojej lokalizacji Kołobrzeg to także doskonała baza wypadowa do zwiedzania całego wybrzeża wzdłuż i wszerz, jak również do odwiedzenia naszego zachodniego sąsiada. Nie zapominajmy przy tym też o doskonałym mikroklimacie – świeże powietrze, pełne jodu i innych dobrych dla zdrowia mikroelementów, a także cała oferta zabiegów w okolicznych uzdrowiskach dostępna jest także w okresie zimowym!

Porta Mare BALTICA – optymalny wybór!

Inwestycja w jeden z naszych apartamentów Porta Mare BALTICA w Kołobrzegu to doskonały wybór, zarówno gdy myślimy o miejscu jedynie dla siebie, jak i wtedy, gdy planujemy czerpanie zysków z najmu. Wszystkie lokale są przystosowane do całorocznej obecności, a ich lokalizacja i standard sprostają nawet najbardziej surowym wymaganiom. A jedynym problemem staje się odpowiedź na pytanie co robić w Kołobrzegu, gdy jest tak wiele możliwości!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply