Ciekawostki Inwestycje w nieruchomości

Zmień stare mieszkanie na nowe

10 sierpnia 2020
Zmien stare mieszkanie na nowe

Rynek nieruchomości zmienia się błyskawicznie i warto podążać za aktualnymi trendami. Wszystko wskazuje na to, że stare mieszkania z roku na rok będą tracić na wartości, lub ich cena będzie wzrastać dużo wolniej niż lokale w nowym budownictwie. Jeśli mieszkasz właśnie w takiej nieruchomości, zastanów się nad nowym adresem. Nawet jeżeli na razie nie planujesz kupić mieszkania od dewelopera, warto już teraz pomyśleć o zmianach.

Stare mieszkania = liczne niedogodności

Nie da się ukryć, że nieruchomości nadgryzione przez ząb czasu nie są szczególnie komfortowe w mieszkaniu. W budynkach do czterech pięter zazwyczaj nie ma wind, co jest bardzo uciążliwe nie tylko dla seniorów. Ponadto jeśli mieszkasz w 30-40letnim lokalu, musisz liczyć się z koniecznością ciągłego dofinansowywania. Stare budownictwo przez lata niedoinwestowane, wiąże się z częstymi awariami instalacji, które prędzej czy później będą wymagały gruntownej wymiany. Przykładem może być chociażby wymiana rur, dość powszechna w kilkudziesięcioletnich budynkach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ówczesne nieruchomości były dostosowane do potrzeb ludzi sprzed 30-40 lat. Z tego powodu w wielu blokach znaczną niedogodnością są małe parkingi, niedostosowane do współczesnych oczekiwań. W takich obiektach minusem okazują się także małe klatki schodowe. Nowe mieszkania również w tym zakresie wyglądają zupełnie inaczej. Współczesne klatki schodowe są przede wszystkim bardzo przestronne, jasne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Inny jest również rozkład mieszkań pozwalający lepiej zadbać o prywatność. To doskonała alternatywa wobec lokali w starym budownictwie, które nie wpisują się w obowiązujące standardy.

Dlaczego warto wybrać mieszkania od dewelopera?

Konieczność ciągłego remontowania i wspomniane wcześniej niedogodności sprawiają, że stare mieszkania sukcesywnie tracą na wartości, w najlepszym wypadku ich wartość stoi w miejscu, ewentualnie wzrasta minimalnie, dużo wolniej niż lokale w nowym budownictwie. Kilkudziesięcioletnia nieremontowana nieruchomość nigdy nie będzie lepszą inwestycją niż nowoczesna nieruchomość w dobrym stanie. Co więcej, Polacy coraz częściej interesują się nowym budownictwem, dlatego w rezultacie starsze lokale znacznie ciężej sprzedać. Lepiej zdecydować się na pewniejsze inwestycje mieszkaniowe. Poznań, Zielona Góra czy Szczecin to przykładowe miasta, w których z roku na rok powstaje coraz więcej nowoczesnych obiektów. Nowe mieszkania na sprzedaż od dewelopera są jednocześnie znakomitym pomnożeniem kapitału – nie tracą na cenie, ponieważ zapewniają komfort na najwyższym poziomie. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami, które są budowane według najnowszych standardów. Oferujemy luksusowe nieruchomości o różnym metrażu, co pozwala dostosować je do indywidualnych preferencji. Jako doświadczony deweloper wiemy, jak ważne jest zachowanie wartości mieszkania. Budnex stawia wyłącznie na inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach, które nigdy nie stracą na zainteresowaniu.

Zamiast czekać, aż stare mieszkanie utraci swoją wartość, lepiej zdecydować się na zamianę na nieruchomość która jeszcze długo będzie odpowiadać wygórowanym standardom. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zielona Góra, Poznań, Gorzów Wielkopolski, Swarzędz, a może Szczecin? Zastanów się, w którym z tych miast chcesz budować swoją przyszłość.

Zapraszamy do rezerwacji mieszkań na www.budnex.pl oraz w naszych biurach sprzedaży!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply