Inwestycje w nieruchomości Jak znaleźć wymarzone M Najnowsze

Jak wybrać mieszkanie idealne dla pary

14 października 2019
Mieszkanie idealne dla pary

W życiu większości par przychodzi moment na postawienie kolejnego kroku w związku, którym jest wspólne zamieszkanie. Często wiąże się on z zakupem własnego M. Dziś radzimy, na co warto zwrócić uwagę, by zapewnić sobie komfortowe warunki do mieszkania we dwoje!

Wygoda i finanse

Przy wyborze mieszkania dla pary przede wszystkim powinniście zwrócić uwagę na metraż oraz liczbę pokoi. Może się wydawać, że jeśli jesteście ze sobą bardzo blisko, duża, przestronna kawalerka będzie wystarczającym wyborem, przynajmniej tak długo, aż nie pojawi się pierwszy potomek. Jednak w praktyce przebywanie z tą samą osobą praktycznie przez cały czas na bardzo ograniczonej przestrzeni, w dodatku bez własnego osobnego miejsca, to rozwiązanie, które sprawdza się średnio. Nic więc dziwnego, że największą popularnością cieszą się mieszkania dwupokojowe do 40 m2.

Funkcjonalny układ

Możemy wymienić wiele przyczyn takiego stanu rzeczy, jednak najbardziej rzucają się w oczy dwie kwestie. Po pierwsze korzystny układ, pomieszczeń, przy zapewnieniu minimum prywatności czy możliwości odpoczynku w “chwilowej samotności”. Podział takich mieszkań to zwykle salon z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka oraz przedpokój z miejscem na szafę. Do tego dochodzi balkon oraz opcjonalnie miejsce w garażu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można cieszyć się dużą funkcjonalnością na stosunkowo niewielkim metrażu. Salon z kuchnią to doskonałe miejsce na dzienne aktywności, natomiast w sypialni lub przedpokoju dodatkowo pomieścić szafę garderobianą, dzięki czemu uniknisz efektu zagracenia. Z kolei balkon to idealne miejsce na relaks w sezonie oraz dodatkowy schowek np. na rower zimą.

To się opłaca!

Po drugie, opłacalność. Zakup mieszkania dwupokojowego do 40 m2 to wybór niezwykle rozsądny pod względem finansowym. Stanowi zdecydowanie najtańszą alternatywę dla dwojga. Co więcej, często cena jest porównywalna do kawalerki! Podstawowa różnica jest taka, że w przypadku dwupokojowego mieszkania będziemy cieszyć się komfortem i funkcjonalnością idealną dla dwóch osób, do momentu… aż pojawi się potomek. Wtedy to bez problemu powinniśmy znaleźć chętnego na nabycie naszego lokalu, gdy my sami z konieczności zaczniemy rozglądać się za czymś większym. W tym kontekście warto także potraktować mieszkanie dwupokojowe jako doskonałą inwestycję. Od wielu lat rynek nieruchomości to jedno z najlepszych miejsc na lokatę kapitału. Lokale, szczególnie w dużych miastach wciąż zyskują na wartości. To również znakomity sposób na zapewnienie sobie dochodu pasywnego, gdyż znalezienie najemcy nie powinno stanowić problemu.

Jeśli M2 to Budnex!

Jeśli powyższy tekst ostatecznie przekonał was do inwestycji, znakomite mieszkania dwupokojowe znajdziecie w ofercie Budnex! W takich miastach jak Poznań, Szczecin, Zielona Góra czy Gorzów Wlkp. spotkacie się z bogatą ofertą mieszkań o wysokim standardzie i optymalnym układzie pomieszczeń (mieszkania z balkonem, aneksem kuchennym itp.). Ponad 9000 oddanych lokali oraz historia działalności sięgającą 1996 roku to najlepsze możliwe referencje!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply