Ciekawostki Inwestycje w nieruchomości

Dowiedz się czym się różni stan deweloperski od stanu pod klucz!

2 grudnia 2019
Stan deweloperski

Inwestor, który chce zakupić nieruchomość, bardzo często staje przed wyborem – stan surowy, stan deweloperski czy pod klucz? Czym się charakteryzuje stan deweloperski, którym najczęściej charakteryzują się mieszkania zakupione na rynku pierwotnym od Dewelopera, przedstawiamy poniżej:

Jakość, funkcjonalność, energooszczędność

Najprościej rzecz ujmując, mieszkanie w stanie deweloperskim to taki lokal, który posiada wszystkie media, jednak nie jest wykończony, to stan pomiędzy stanem surowym a wykończeniem pod klucz, które leży już po stronie nabywcy. Jednak by uświadomić sobie, jak wiele aspektów deweloper musi uwzględnić w trakcie budowy, warto lepiej zapoznać się ze szczegółami. Zwłaszcza, że na każdym etapie podejmowane są decyzje dotyczące materiałów oraz technologii, które bezpośrednio przekładają się na jakość, funkcjonalność oraz energooszczędność danego budynku i zakupionego mieszkania.

Technologia wykonania

Jeżeli mowa o technologii wykonania, to niezmiennie największą popularnością cieszy się żelbeton. W konstrukcji najczęściej stawia się na ławy z tego materiału, a także ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Z kolei w ścianach zewnętrznych osłonowych dominują cegły wapienno-piaskowe. Całość ociepla się styropianem, stropy wykonywane są zazwyczaj z płyt kanałowych, natomiast schody z prefabrykatów. Takie rozwiązanie to gwarancja odpowiednich parametrów wytrzymałościowych oraz korzystnego bilansu cieplnego.

Wysoki standard części wspólnej – komfort dla wszystkich mieszkańców

Z kolei standard części wspólnej zarówno samego budynku, jak i terenów wchodzących w skład nieruchomości musi charakteryzować się wysokim poziomem jakości. Zwłaszcza tam, gdzie planujemy spędzić wiele lat – poszczególne elementy będą podlegać intensywnej eksploatacji, a podstawowym założeniem jest brak konieczności ich wymiany. I tak w budynkach realizowanych przez Budnex na klatkach schodowych umieszcza się okna PCV, biegi i spoczynki wykańcza granitem, balustrady natomiast wykonane są z metalu. Prace dotyczą również tynkowania i malowania (w piwnicach pozostawia się ściany surowe). Po stronie dewelopera leży także zapewnienie właściwego oświetlenia i drzwi. O jakości standardu części wspólnej świadczy typ elewacji oraz klasa materiału, z którego wykonano rynny, podokienniki czy rury spustowe. Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie tynku mineralnego oraz blach (lub/i PCV).

Stan deweloperski, czyli… mieszkanie wykończone w dużym stopniu!

Powyżej wspomnieliśmy, że mieszkanie w stanie deweloperskim nie jest wykończone. Nie oznacza to jednak, że inwestor musi borykać się ze stanem surowym. Wręcz przeciwnie, w przypadku dobrego dewelopera, dany lokal, garaż czy komórka lokatorska mogą odznaczać się bardzo wysokim standardem podstawowym.

Kupując mieszkanie dobrze sprawdzić, czy znajdują się tam wysokiej jakości okna oraz wzmacniane drzwi, a na podłodze umieszczono odpowiednią warstwę wyrównawczą pod posadzki. Pamiętajmy, że ściany i sufity powinny być otynkowane, natomiast jeżeli mowa o ściankach działowych, w pokojach będą wyszpachlowane, a w łazienkach surowe, przygotowane pod położenie płytek.

Każde mieszkanie musi posiadać także:
• instalację wodną z licznikami i instalację kanalizacyjną
• instalację elektryczna z typowym osprzętem
• instalację c.o. z grzejnikami
• wentylację kuchni, łazienki i wc
• instalację telewizji kablowej, sieci internetowej, domofonowej i telefonicznej

Do tego dochodzą aspekty związane z właściwym wykończeniem garażu (brama, ocieplenie, malowanie) oraz komórek lokatorskich, które posłużą swoim właścicielom wiele lat.

Wysoki standard – inwestycje Budnex!

Wszystkie powyższe informacje zaczerpnięte zostały z informacji dotyczących stanu deweloperskiego, jakim może pochwalić się Budnex. Działamy od ponad 20 lat i posiadamy mieszkania na sprzedaż w Poznaniu, Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Szczecinie oraz bogatą gamę apartamentów nadmorskich. Każda nasza inwestycja wykonywana jest przy uwzględnieniu najwyższych standardów, o których bardziej szczegółowo dowiecie się z prospektów informacyjnych przekazywanych przy zakupie każdego mieszkania oraz dopytując w naszych biurach sprzedaży mieszkań w każdym z miast, w których realizujemy swoje inwestycje!

Zapraszamy do kontaktu!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply