Inwestycje w nieruchomości Najnowsze

Mieszkanie – jako sposób na biznes

2 września 2019
Mieszkanie - jako sposób na biznes

Inwestycja w mieszkanie to doskonały sposób na biznes. Wysoka stopa zwrotu, bezpieczeństwo oraz wiele skutecznych metod zarabiania, decydują o bardzo dużej popularności tego rozwiązania. Sprawdźmy, przed jakimi możliwościami stoją inwestorzy!

Najem długoterminowy

Najczęściej wybieranym sposobem na biznes wciąż pozostaje najem długoterminowy. Mimo intensywnego rozwoju rynku nieruchomości mieszkania tego typu cieszą się dużym popytem. Na taki stan rzeczy ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim należy podkreślić, iż zasób lokali pod najem długoterminowy jest stosunkowo niewielki. Przy tym mamy do czynienia z bardzo dużą popularnością zwłaszcza u osób młodych. Wśród nowego pokolenia zauważalny okazuje się wzrost zainteresowania najmem, stanowiącym chętnie wybieraną alternatywę względem mieszkania na własność. Większa mobilność oraz praca w międzynarodowych firmach często wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania. W związku z tym decyzja o nabyciu własnego lokalu, szczególnie w kontekście wieloletniego kredytu, nie należy do najchętniej wybieranych opcji. Gdy dodamy do tego kwestię zwiększonego zapotrzebowania na lokale ze strony pracowników z Ukrainy, których wciąż przybywa, biznes bazujący na najmie długoterminowym prezentuje się wyjątkowo korzystnie.

Najem krótkoterminowy

Inna ciekawa metoda to najem krótkoterminowy. Inwestorzy coraz częściej wybierają apartamenty nad morzem, w górach oraz dużych, atrakcyjnych pod kątem turystycznych miastach. Takie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Z jednej strony przynosi znacznie większy zarobek w stosunku do najmu długoterminowego. Zyski są tak duże, że taka forma biznesu mieszkaniowego może z powodzeniem stać się jedynym źródłem utrzymania, zwłaszcza gdy w posiadaniu osoby inwestującej będzie więcej niż jedna nieruchomość. Z drugiej, najem krótkoterminowy wymaga sporego zaangażowania. Jeśli właściciel sam chce zająć się wszystkimi obowiązkami, stanie się to zadaniem niezwykle czasochłonnym. Jednak obecnie na rynku działa wielu operatorów aparthotelowych, których usługi mogą zdecydowanie ulżyć w obowiązkach. Lecz w takim wypadku trzeba liczyć się z odpowiednio niższymi przychodami.

Dalsza sprzedaż

Często mieszkania nabywane są również z myślą o dalszej sprzedaży. Za takim rozwiązaniem przemawiają rosnące ceny nieruchomości, zwłaszcza w centrach największych polskich miast. Przedmiotem dalszej sprzedaży są zarówno lokale w stanie deweloperskim pochodzące ze świeżo oddanych realizacji, jak i mieszkania, które wymagają dodatkowych wydatków związanych z remontem oraz urządzeniem. W obydwu przypadkach mamy do czynienia ze znakomitym sposobem na inwestycję o stosunkowo szybkim i wysokim zwrocie.

Alternatywne sposoby na biznes w sektorze nieruchomości

Oczywiście wynajem to nie jedyny sposób na korzystną inwestycja w sektorze nieruchomości. Najpopularniejsze alternatywy to powierzenie swoich oszczędności funduszom inwestycyjnym inwestującym w nieruchomości komercyjne, zakup obligacji i akcji spółek deweloperskich, a także udziały w hotelach typu apart/condo.

Nowe mieszkania w Poznaniu

Budnex – najlepszy partner poznańskich inwestorów

Dla inwestorów zainteresowanych nowymi mieszkaniami na sprzedaż Budnex przygotował bardzo ciekawą ofertę między innymi w Poznaniu. Inwestycje mieszkaniowe, takie jak aktualnie realizowana inwestycja – Starołęcka Dolina ze względu na lokalizację oraz standard wykonania doskonale wpisują się w najnowsze trendy związane z biznesem mieszkaniowym, stanowiąc niezwykle interesujący obiekt potencjalnej inwestycji.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply