Inwestycje w nieruchomości Najnowsze

Jak rozpoznać dewelopera godnego zaufania?

17 września 2019
Deweloper godny zaufania

Zakup mieszkania to poważna inwestycja, która często wiąże się także z wieloletnim kredytem. Dlatego nic dziwnego, że popularnością cieszy się zwłaszcza nowe budownictwo, które w założeniu ma być nowoczesne, wolne od mankamentów i służyć przez wiele lat. Tak prezentuje się teoria. W praktyce, na rynku działa coraz więcej deweloperów, a nie wszyscy mogą pochwalić się odpowiednim doświadczeniem oraz know-how gwarantującym satysfakcję klientowi. Poniżej sprawdzamy, jak rozpoznać dewelopera godnego zaufania!

Zaufany deweloper

Przede wszystkim, deweloper godny zaufania to taki, który może pochwalić się długą historią działalności. Jeśli dana inwestycja odpowiada nam pod względem lokalizacji oraz obiecywanego standardu, przed popisaniem umowy warto sprawdzić zarówno doświadczenie, jak i wcześniejsze realizacje wykonawcy.

Doświadczenie, które procentuje!

Specyfika sektora nieruchomości decyduje o tym, że między pozytywną oceną dewelopera, a jego doświadczeniem w znakomitej większości wypadków stawia się znak równości. Początkujące firmy na swoich pierwszych realizacjach dopiero kształtują swoje know-how, często popełniając błędy, których można uniknąć. Deweloper, który ma na koncie kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt sfinalizowanych inwestycji to gwarancja odpowiedniego zaplecza finansowego, technicznego oraz wystarczających, a zarazem odpowiednio wysoko wykwalifikowanych zasobów ludzkich. Takie połączenie pozwala na stawienie czoła wszystkim wyzwaniom, jakie przynosi wymagający i skomplikowany proces budowy budynku wielorodzinnego w każdych warunkach.

Po owocach go poznacie…

Poprzednie realizacje to również najlepsze świadectwo oraz dowód na to, czego możemy spodziewać się po interesującym nas, nowo powstającym budynku. Nie ma lepszego sposobu, by przekonać się, jaki standard w rzeczywistości oferuje dana firma oraz w jaki sposób budynki będą prezentować się po kilku latach od budowy. Jest to o tyle ważne, że doświadczony deweloper stawia na sprawdzone rozwiązania, które po czasie nie wygenerują wysokich kosztów eksploatacyjnych dla wspólnoty mieszkaniowej. Niedoświadczony wykonawca może skusić się na nowinki, a ich obecność przysporzy więcej kłopotów niż korzyści.

Jeśli finansowanie, to tylko w pełni przejrzyste

Przy tym wszystkim, niezwykle ważnym elementem pozostaje przejrzyste finansowanie inwestycji. Jest to kluczowy aspekt, który w przypadku początkujących deweloperów często prowadzi do gigantycznych opóźnień i protestów niezadowolonych inwestorów. Planowanie pierwszych inwestycji często wiąże się z niedoszacowaniem. W przypadku niespodziewanych kosztów dodatkowych zapewnienie klientom obiecanego standardu może okazać się niemożliwe.

Sprawdź, gdzie ma siedzibę!

Jest jeszcze jeden argument przemawiający za danym deweloperem. Chociaż mogłoby się wydawać, że posiadanie stacjonarnego biura w miejscu danej inwestycji jest całkiem prozaiczne, w rzeczywistości mówi bardzo dużo. Lokalna siedziba sugeruje, że firmie zależy na długotrwałej relacji z klientem, a co za tym idzie nieposzlakowanej opinii. W ostateczności to dobra opinia wśród klientów jest najważniejszym wyznacznikiem. Jeśli mamy taką możliwość, zanim zawierzymy danej firmie, dobrze skonsultować wybór z kimś, kto taką decyzję ma już za sobą!

Budnex. Deweloper godny zaufania

Jednym z deweloperów, którzy spełniają wszystkie powyższe kryteria, jest Budnex. Marka z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim, działa nieprzerwanie od 1996 roku, a na swoim koncie ma ponad 9000 oddanych lokali. Obecnie w swojej szerokiej ofercie posiada apartamenty i mieszkania na sprzedaż w stolicy Wielkopolski, Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Swarzędzu, Szczecinie, Dziwnowie, Dziwnówku oraz Kołobrzegu. Wysoki standard, dogodne lokalizacje oraz konkurencyjne ceny to recepta, która od wielu lat gwarantuje klientom najwyższy poziom satysfakcji.

Deweloper godny zaufania

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply