apartamenty nad morzem Inwestycje w nieruchomości

3 powody, dla których warto posiadać mieszkanie w Kołobrzegu

1 lipca 2019
Apartament w Kołobrzegu

Kołobrzeg to duże i piękne nadmorskie uzdrowisko. Miasto przeżywa dynamiczny rozwój, co w każdym roku czyni je jeszcze lepszym miejscem do życia. Poniżej przedstawiamy 3 najważniejsze powody, dla których warto posiadać mieszkanie właśnie tam!

Komfort przez cały rok

Kołobrzeg jest uznanym i niezwykle popularnym nadmorskim kurortem. Prosperuje cały rok i w odróżnieniu od miejscowości typowo turystycznych, zapewnia wszelkie udogodnienia, na jakie mogą liczyć mieszkańcy dużych miast w głębi lądu. Sklepy, szkoły, przedszkola, lokale usługowe, bardzo dobre połączenie z innymi częściami kraju, komunikacja miejska, szpital, kluby sportowe – innymi słowy wszystko, co niezbędne, by stałym rezydentom żyło się wygodnie przez cały rok.

Baza wypadowa, sposób na zarobek i sielankową emeryturę

Inwestycja w mieszkanie nad morzem jest korzystna z wielu względów. Przede wszystkim zyskujemy bazę wypadową, dzięki której możemy cieszyć się pobytem nad morzem, kiedy tylko dusza zapragnie. Odpadają problemy z brakiem wolnych miejsc i innymi dodatkowymi kosztami, jakie musi ponosić turysta. Poza tym mieszkania w Kołobrzegu, jak i innych kurortach bardzo mocno zyskują na wartości.

Przy tym, biorąc pod uwagę, jak mocno przez cały rok oblężone jest wybrzeże, bez problemu znajdziemy chętnych na wynajem – apartament sam “zarobi na nasze wakacje”. W dodatku, w Kołobrzegu działa kilka firm oferujących kompleksową obsługę nieruchomości – serwis sprzątający, wymianę pościeli itp.. Dzięki temu nie musimy się o nic martwić ani fatygować osobiście dla każdego gościa.

Ponadto, jeśli apartament nad Bałtykiem ma status mieszkania, można w takim lokum zamieszkać na stałe. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do spędzenia emerytury niż nadmorski kurort ze wszystkimi udogodnieniami i widokiem na morze, nieprawdaż?

Sezon pełen atrakcji

Oczywiście największe zalety Kołobrzegu uwidaczniają się w sezonie letnim. Na turystów oraz mieszkańców czeka multum atrakcji. Najważniejsza z nich jest długa piaszczysta plaża miejska. Znajdujące się tam bary plażowe, boiska i atrakcje dla dzieci powalają spędzić nie jeden piękny dzień, a obecność ratowników gwarantuje bezpieczną zabawę w wodzie.

Do tego dochodzą wszelkiego rodzaj pojazdy pływające – skutery, rowerki czy łódki zapewnią niezapomniane wrażenia. W Kołobrzegu znajduje się także port, z którego można popłynąć promem za granicę, a także nabyć świeżą rybę.

Jak w przypadku innych nadmorskich kurortów, tak również tutaj entuzjaści jazdy na rowerze oraz długich pieszy wycieczek będą niezwykle usatysfakcjonowaniu. Miasto przecinają wszelkiego rodzaju szlaki i ścieżki turystyczne, w tym międzynarodowe, dzięki czemu spacerom czy przejażdżkom nie będzie końca.

Kołobrzeg to także, jak wspomnieliśmy, wspaniałe uzdrowisko. Panuje tu “zaczarowany mikroklimat” – w rejonie występują idealne warunki do stosowania w celach leczniczych bodźców klimatycznych. Do tego dochodzi aerozol morski, powstający w skutek uwalniania się z wody cennych dla zdrowia minerałów, takich jak jod, chlor sól, brom i wiele innych.

Miasto jest także jednym z najważniejszych letnich kurortów w kontekście kulturalnym. Już od końca maja, zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i na plaży odbywają się koncerty, eventy oraz festiwale. Wśród nich najpopularniejszy Sunrise Festival, co roku przyciągający tysiące fanów muzyki elektronicznej z całego świata.

Apartament w Kołobrzegu

Porta Mare BALTICA Kołobrzeg

Jeśli powyższe powody brzmią dla Was przekonująco, warto zapoznać się z ofertą Budnex. Obejmuje ona wyjątkowe apartamenty Porta Mare BALTICA, których lokalizacja, standard oraz status mieszkania czynią je jedną z najciekawszych dostępnych alternatyw na wybrzeżu.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply