Inwestycje w nieruchomości Jak znaleźć wymarzone M

Sprawdź, na co zwracać uwagę wybierając mieszkanie dla dużej rodziny

27 czerwca 2019

Wybierając mieszkanie dla dużej rodziny, trzeba zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów. Właściwy wybór jest kluczowy dla komfortu wszystkich domowników, nierzadko przez wiele lat. Poniżej doradzamy, jakie aspekty warto mieć na uwadze przy wyborze wymarzonego miejsca do życia.

Specjalne udogodnienia

Wymagania dużej rodziny siłą rzeczy będą odbiegać od standardowych potrzeb singli lub par bez dziecka, lub z jednym potomkiem. Wielu deweloperów to właśnie tę drugą grupę traktuje jako głównych odbiorców, dopasowując projekty z myślą o nich. Jednak dzięki dużej konkurencji, coraz częściej możemy spotkać się z elastycznością deweloperów, zachęcających do skorzystania z ich oferty, klientów poszukujących również większych i nietypowych lokali.

…a, że każda rodzina jest inna i ma odmienne potrzeby, a w dodatku większe mieszkanie to już dużo poważniejsza inwestycja niż pierwsza kawalerka… chcielibyśmy aby lokal był idealnie dopasowany do naszych potrzeb, a nawet dopasowywał się do nich z biegiem lat. Ogromną zachętą do zakupu jest więc, duża możliwość dopasowania mieszkania do naszych potrzeb, oferowana przez niektórych Deweloperów.

Optymalnie jest, jeśli zmiany mogą zostać wprowadzone jeszcze na etapie budowy. Takie rozwiązanie oferowane przez Budnex, pozwala unikać kosztów związanych z remontem, rearanżacją i dodatkowymi elementami wykończenia.

Dwa sąsiadujące lokale jako jedno mieszkanie

Bardzo dobrze, jeśli istnieje możliwość łączenia mieszkań na odpowiednio wczesnym etapie realizacji inwestycji. Wtedy możemy na przykład połączyć ze sobą dwa sąsiadujące lokale, otrzymując przestronne mieszkanie z tarasem (o powierzchni nawet 100 m2 i dwóch balkonach). Warto przy tym uwzględnić możliwość ponownego rozdzielenia w późniejszym okresie. Kiedy część domowników opuści rodzinne gniazdo, a wolną przestrzeń będzie można wydzielić, tworząc z niej kawalerkę na wynajem.

Własny projekt

Warto również poszukać dewelopera, który w swojej ofercie ma możliwość wprowadzenia zmian i udogodnień zgodnie z naszym własnym projektem. Właściwe ułożenie ścianek działowych i instalacji elektrycznej na odpowiednio wczesnym etapie budowy pozwala dostosować mieszkanie do swoich potrzeb, bez konieczności wprowadzania późniejszych, kosztownych i czasochłonnych przeróbek.

Odpowiednia okolica

Oczywiście trzeba również należycie “przeczesać” okolicę pod kątem oferty edukacyjnej dla dzieci. Im więcej renomowanych szkól, żłobków, przedszkoli oraz możliwości zajęć dodatkowych, tym mniej czasu spędzonego na odwożeniu i zawożeniu pociechy. W dużym mieście, w którym prawdziwym utrapieniem bywają korki, brak konieczności przedzierania się na drugi jego koniec w godzinach szczytu, jest wyraźnym udogodnieniem. W dodatku nasze dzieci szybciej mogą się od nas uniezależnić, a my bez strachu możemy pozwolić im uczęszczać na zajęcia samemu.

Nowe mieszkania Gorzów, Jana Pawła II

Jak mieszkanie dla dużej rodziny to tylko od Budnex!

W kategorii mieszkań dla większych rodzin (3-4 pokojowych o metrażu 70-80 m2) bardzo atrakcyjnie prezentuje się oferta Budnex. Znajdziecie w niej nowe mieszkania w Szczecinie, Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze i Poznaniu. Wszystkie inwestycje charakteryzują się wyjątkowo dogodną lokalizacją (jak np. gorzowskie budynki przy Placu Jana Pawła II – 100 m od przedszkola i żłobka, w pobliżu parki, galerie handlowe i świetna komunikacja z całym miastem). Przy tym od wielu lat znakiem rozpoznawczym dewelopera jest bardzo wysoki standard. Klienci mają możliwość łączenia mieszkań oraz wprowadzania zmian według własnego projektu na początkowych etapach budowy.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply