Inwestycje w nieruchomości Jak urządzić mieszkanie Mieszkanie na wynajem

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

13 lutego 2018

Zakup mieszkania pod wynajem to to dopiero pierwszy krok początkującego inwestora. Trzeba takie lokum jeszcze umiejętnie urządzić. Od tego bowiem zależy jak szybko dany lokal uda się nam wynająć i jaki zysk finalnie przyniesie zakupione mieszkanie. By uniknąć błędów początkującego rentiera warto pamiętać o kilku zasadach.

Przygotowując mieszkanie pod wynajem stawiajmy na funkcjonalność rozwiązań i swoistą uniwersalność. Stwórzmy przestrzeń, która dla najemcy będzie dobrą bazą, tworzywem do zaaranżowania własnego M.

Kolory i materiały

Mieszkanie pod wynajem warto zaaranżować w neutralnej, jasnej kolorystyce, która będzie pasować wielu potencjalnym najemcom. Takie barwy ścian również sprawią, że nasza aranżacja będzie świeża i ponadczasowa. Przy tym podejściu łatwo zmienić wystrój wnętrza i przeprowadzić szybką metamorfozę wymieniając jedynie dodatki. Ważne są podłogi. By uniknąć ich częstych napraw czy wymiany warto wybrać takie materiały , które będą łatwe w utrzymaniu i odporne na zniszczenie. Łazienka. Jej urządzenie to spory wydatek. Urządzając łazienkę wybierzmy płytki, które będą neutralne, bo szybko ich nie zmienimy. Nie przesadzajmy z ilością ścian pokrytych płytkami, ale warto jest zabezpieczyć wszystkie te miejsca, które są narażone na wilgoć. Wybierając armaturę czy kabinę postawmy na jakość. Pamiętajmy, że ewentualne naprawy będą po naszej stronie.

Funkcjonalność i przestrzeń

Najczęściej pod wynajem kupowane są małe mieszkania. Największą popularnością cieszą się trzydziestokilku metrowe lokale z aneksem kuchennym i osobną sypialnią. Takie mieszkanie można w miarę szybko i tanio wykończyć, a także łatwo je później wynająć. Przy małym mieszkaniu niezmiernie ważna jest jednak jego funkcjonalność i ustawność. Niedużą przestrzeń trzeba optymalnie wykorzystać. Miejsce do spania powinniśmy przewidzieć zarówno w sypialni jak i pokoju dziennym. To zwiększy krąg potencjalnych najemców. Warto też pamiętać o tym by było jak najwięcej miejsca na przechowywanie. Tu dobrym rozwiązaniem będzie szafa wnękowa na korytarzu. Aneks kuchenny powinien mieć dużo szafek by zmieścić w nich wszystkie niezbędne sprzęty. Stół jest wskazany ale jeżeli zabierałby zbyt dużo miejsca to warto inaczej zaaranżować przestrzeń do spożywania posiłków. Sprawdzoną alternatywą dla stołu będzie mini wyspa kuchenna.

Umeblowanie i wyposażenie

Meble nie muszą być drogie. Powinny być za to solidne i spójne stylistycznie. W aranżacji wnętrza kierujmy się konsekwencją. Wybierając meble zdecydujmy się na te w neutralnych, ponadczasowych kolorach. Kupując mieszkanie od dewelopera często możemy skorzystać z pakietu wykończenia wnętrz czy innych rozwiązań pomocnych przy aranżacji naszego mieszkania. Tak właśnie jest w przypadku mieszkań realizowanych przez Budnex i Złotej Karty Budnex. Klienci, którzy zakupili mieszkanie w jednej z inwestycji realizowanych przez Budnex otrzymują Złotą Kartę, która upoważnia ich do skorzystania z rabatów sięgających nawet 20 proc. Rabaty dostępne są u naszych partnerów i dotyczą w szczególności mebli, materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych.

Czego unikać

Jest kilka kardynalnych grzechów, które najczęściej popełniają początkujący inwestorzy. Czasem jest to efekt niewiedzy, brak fachowego wsparcia lub najzwyczajniej niedoszacowany budżet. W takich sytuacjach droga na skróty może sprowadzić nas na manowce i utrudnić wynajem mieszkania, które miało być naszym dodatkowym źródłem dochodu. Nie warto ulegać chwilowym modom. Dotyczy to zwłaszcza łazienki czy mebli kuchennych. Unikajmy najtańszych materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz. Zniszczone będą nieestetyczne i trzeba będzie je ponownie wymienić by zainteresować najemcę. Mieszkanie na wynajem nie jest przechowalnią rzeczy, które są nam niepotrzebne. Nie ma sensu więc go zagracać. Unikajmy też kopiowania wnętrzarskich katalogów. Te co sezon są inne.

Wybierając mieszkanie pod inwestycje zdecydujmy się na takie, które jest funkcjonalne i w dobrej lokalizacji. Aranżując lokal, stwórzmy mieszkanie przytulne, w którym my czy nasi znajomi mogliby zamieszkać. Taka nieruchomość z pewnością znajdzie szybko najemcę.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply