Inwestycje w nieruchomości Mieszkanie na wynajem Najnowsze

Inwestycja i wypoczynek w jednym? Sprawdź jak to zrobić!

20 maja 2019

Śniadanie i pyszna kawa na tarasie z widokiem na morze, czy zysk uzyskany z wynajmu? Inwestycje w nadmorskie apartamenty cieszą się obecnie dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, posiadanie mieszkania nad Bałtykiem ma ogromne korzyści. Potwierdzają to deweloperzy, którzy notują wzrost sprzedaży atrakcyjnych lokali nad morzem. Jak to wygląda w praktyce?

Apartament na wynajem

Każdego roku nad polskim morzem gwarantuje się ponad 8 milionów noclegów – to bardzo dużo. Statystyka ta, jest świetną wiadomością, nie tylko dla branży turystycznej, ale również dla prywatnych inwestorów, którzy coraz chętniej decydują się na zakup luksusowych apartamentów nad morzem przeznaczanych na wynajem.

Świadomość polskich turystów o mechanizmach działających w branży turystycznej okazuje się obecnie większa niż kilka lat temu. Coraz chętniej odchodzą oni od noclegów w hotelach i pensjonatach, na rzecz krótkoterminowego najmu mieszkań i apartamentów. Co zyskują? Przede wszystkim wysokiej klasy lokum, który użytkują na własność, a do tego wyposażone w kuchnię, salon oraz własny taras czy też balkon.

W internecie funkcjonuje kilkanaście portali, na których znajdziemy oferty najmu krótkoterminowego luksusowych mieszkań nad morzem. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ najatrakcyjniejsze apartamenty znikają już po kilkunastu minut od pojawienia się ogłoszenia. Turystów przyciąga nie tylko wysoki standard, ale również atrakcyjna cena, bogate wyposażenia, a przede wszystkim bliskość plaży i oszałamiający widok z balkonu czy też tarasu.

Rosnąca wśród turystów popularność wynajmu apartamentów to doskonała informacja dla osób zainteresowanych inwestycją mieszkaniową. Ogromna liczba mieszkań nad morzem jest budowana i kupowana z myślą o późniejszym wynajmie dla turystów. Tego typu inwestycja to gwarancja zysku, a co za tym idzie, wyższej stopy zwrotu niż w przypadku lokat bankowych.

Wakacje nad morzem we własnym apartamencie

Kołobrzeg lub Dziwnówek – bardzo popularne nadmorskie ośrodki przyciągają każdego roku miliony turystów, którzy chcą spędzić wolne dni nad Bałtykiem. Mimo że pogoda nad polskim morzem bywa bardzo kapryśna to ciągle miejsca te okazują się być bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnych podróży. Klimat tam panujący zachęca do zakupu nadmorskiego apartamentu, gdzie będzie można spędzić urlop – we własnym mieszkaniu.

Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej ludzi, którzy masowo wykupują nadmorskie apartamenty – traktują go wówczas jako second home. Przez większość roku apartament jest udostępniany turystom, a przez kilka tygodni służy właścicielom lub ich znajomym jako miejsce wypoczynku i relaksu. To w oczywisty sposób pozwala ograniczyć wakacyjne wydatki, usuwając największy z nich – koszty hotelowego pokoju.

Spędzony urlop czy chociażby weekend w bałtyckim klimacie to idealna okazja do złapania oddechu i zrelaksowania się przed kolejnymi miesiącami pracy. Widok pięknego morza, tętniących życiem nadmorskich miejscowości czy też zapach morskiej bryzy przydadzą się każdemu. To właśnie, dlatego warto zainwestować w apartament nad morzem – bez względu na to, czy chcemy tam spędzać wakacje czy tylko wynajmować go turystom.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply