apartamenty nad morzem Inwestycje w nieruchomości Mieszkanie na wynajem

4 powody dla których warto kupić apartament nad morzem

12 grudnia 2017

Złocisty piasek, szum fal i romantyczne zachody słońca. To częste wspomnienia z pobytu nad polskim morzem. Chciałoby się zatrzymać te chwile na dłużej. Jest to możliwe. Zwłaszcza jeżeli chcemy rozsądnie zainwestować nasze pieniądze i mieć z nich dodatkowe korzyści. Rozwiązaniem w tym przypadku będzie zakup nadmorskiego apartamentu. Sumę korzyści znajdziecie poniżej.

Wymarzone miejsce do wypoczynku w standardzie, który oczekujemy.

Często potrzebujemy odskoczni, miejsca, w którym możemy odpocząć na swoich warunkach. Taką możliwość daje nam własny apartament. Ciągłe poszukiwanie nowych, ciekawych miejsc na weekendowy wypad jest dość absorbujące. Dodatkowo nigdy nie wiemy jaki standard nas zastanie. Własna nieruchomość w turystycznej okolicy, urządzona tak jak chcemy zawsze będzie dla nas atrakcyjną wakacyjną czy weekendową alternatywą. Oczywiście możemy mieć taki nadmorski apartament do dyspozycji swojej i najbliższych, a sam zakup traktować jako bezpieczną lokatę kapitału. Zawsze jednak w odwodzie mamy możliwość najmu takiej nieruchomości albo odsprzedaży jej z zyskiem.

Bezpieczna inwestycja.

Zakup nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Zwłaszcza w ostatnich latach coraz chętniej kupujemy mieszkania czy grunty pod inwestycję, bo stopy procentowe z lokat nie dają satysfakcjonujących zysków. Wśród inwestorów to mieszkania i apartamenty na wynajem okazjonalny zyskują na popularności. By mieć jak najwyższą stopę zwrotu z nieruchomości warto wybierać te o najwyższym standardzie i unikalnym charakterze. Widok na morze bałtyckie zawsze jest w cenie. Inwestycje takie jak Porta Mare WELLNESS & SPA mają charakter unikatowy ze względu na swoje położenie. Taką nieruchomość zawsze będzie łatwiej wynająć bądź sprzedać jeżeli zaistnieje potrzeba uwolnienia zainwestowanego kapitału.

Wyższa stopa zwrotu niż w przypadku zwykłego najmu.

Apartamenty nad morzem gwarantują wyższą stopę zwrotu z inwestycji gdyż jest ich znacznie mniej niż zapotrzebowanie na nie. Tylko w letnim sezonie kiedy obłożenie apartamentu jest praktycznie pewne, z wynajmu lokalu dla czterech osób można uzyskać minimum 400zł dziennie. Przy najmniej optymistycznym wariancie gdy apartament wynajmujemy tylko przez 60 dni w roku, nasz przychód z takiej nieruchomości wynosi 24 tys. zł. Zatem przy dwumiesięcznym wynajmie w sezonie, apartament zarobi tyle co mieszkanie wynajmowane w dużym mieście przez rok. Oczywiście zysk z nadmorskiego apartamentu może być jeszcze wyższy, bo każdy dodatkowy dzień wynajmu poza sezonem to dodatkowy zysk, którego w mieście już nie uzyskamy. Poza tym nadmorskie apartamenty są zwykle w pełni obłożone również podczas świąt i długich weekendów, co stanowi dodatkowy zysk dla właściciela. Reasumując. Nadmorski apartament zakupiony inwestycyjnie spłaci się szybciej niż mieszkanie wynajmowane w mieście. Dodatkowo będziemy mogli z niego korzystać gdy w danym terminie nie będzie obłożenia.

Mniej problemów na Twojej głowie.

Zakup nieruchomości to dopiero pierwszy krok. Pomijając kwestię jej wykończenia i wyposażenia po naszej stronie pozostaje pozyskanie najemcy i posprzątanie lokalu aby był gotowy na przyjęcie kolejnych gości. Zajmowanie się tym na odległość jest karkołomne. W tej sytuacji warto zakupić apartament nad morzem i powierzyć go firmie zarządzającej. Dzięki takiemu rozwiązaniu specjaliści zajmą się optymalnym obłożeniem takiego lokalu i utrzymają go w należytym stanie i czystości. Klienci Budnex mogą skorzystać z takiego rozwiązania, dzięki czemu posiadanie nadmorskiej nieruchomości będzie iście bezproblemowe. Co istotne w ramach umowy z zarządcą możemy sobie z góry zagwarantować termin w którym chcemy aby apartament był do naszej dyspozycji.

Suma korzyści.

Atrakcyjność wczasów nad morzem bałtyckim z roku na rok wzrasta. Dzięki inwestycji w nadmorski apartament możemy zapewnić sobie bezpieczną lokatę kapitału, stały dodatkowy przychód i atrakcyjne miejsce wypoczynku w standardzie jaki nam odpowiada.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply