Inwestycje w nieruchomości

5 zalet mieszkania w dużym mieście

5 lipca 2019
Nowe Mieszkania Poznań

Życie w dużym mieście niesie ze sobą tyle udogodnień, że większość mieszkańców nie wyobraża sobie mieszkania gdzie indziej. Co więcej, zauważalnym trendem jest powiększający się obszar głównych aglomeracji, zarówno pod względem obszaru, jak i przybywających osób. Sprawdźmy, jakie zalety odpowiadają za taki stan rzeczy.

Zdrowie, kultura, edukacja

Plusy i minusy dużych miast według niektórych się wyrównują. Jednak znaczna część, szczególnie osób młodszych, wciąż je za idealnie miejsce do życia. Największą, niepodważalną zaletą jest niezwykle bogata oferta kulturalna, socjalna oraz edukacyjna, której próżno szukać w mniejszych miejscowościach.

Mieszkańcy dużych miast mogą odpowiednio zadbać o zdrowie, dobre samopoczucie i wygląd na wiele różnych sposobów. Prywatna oraz publiczna opieka zdrowotna, a także dostęp do najlepszych specjalistów to niewątpliwą przewagą, gdy pojawi się u nas problem ze zdrowiem. Do tego dochodzi szeroka gama klubów sportowych, fitness, studiów tańca i wielu innych obiektów oraz stowarzyszeń umożliwiających aktywny wypoczynek. Ponadto bogaty wybór lokali oferujących usługi związane ze SPA i Wellness – kliniki medycyny estetycznej, DAY SPA, salony fryzjerskie, kosmetyczne.

W dużym mieście nie będziemy też narzekać na nudę. Kina, teatry, opery, filharmonie, muzea, kluby nocne, bary, restauracje, punkty gastronomiczne, a także festiwale, koncerty, pokazy, festyny oraz inne wydarzenia kulturalne przez cały rok wypełniają kalendarz mieszkańców poszukujących doznań i ciekawych doświadczeń.

Duże ośrodki miejskie to także znakomite możliwości edukacyjne. Oprócz renomowanych, szkół podstawowych, średnich i uczelni wyższych (również prywatnych), młodzi ludzie mają dostęp do niezwykle bogatego wyboru zajęć dodatkowych – od korepetycji, przez naukę gry na instrumentach, zajęcia sportowe, artystyczne i wiele więcej.

Opłacalna inwestycja

Zakup mieszkania w dużym mieście jest rozsądny z ekonomicznego punktu widzenia. Powiększające się aglomeracje to trend, który według przewidywań będzie się jeszcze wzmacniał. W związku z tym możemy z dużym prawdopodobieństwem liczyć na to, że nasza nieruchomość zyska na wartości. Do tego, w momencie, gdy chcemy zmienić lokum, bez większych problemów powinniśmy znaleźć najemcę (np. studentów) i czerpać wymierne korzyści finansowe z dochodu pasywnego.

Duże możliwości zawodowe

Duże miasto to duże możliwości, również te zawodowe. Zarówno specjaliści o wąskiej specjalizacji, jak i nowe osoby na rynku pracy, bez specjalnego doświadczenia zawodowego, swoich szans szukają właśnie tu. Nic dziwnego, dynamika wielkomiejska charakteryzuje się ciągłym powstawaniem nowych inicjatyw oraz “dużym zagęszczeniem osób przedsiębiorczych na metr kwadratowy”. Do tego duże miasta to miejsca, gdzie swoje siedziby mają poważne firmy zatrudniające setki osób.

Dzieci zostają w domu

Duże miasto, zwłaszcza akademickie to także brak konieczności ponoszenia kosztów związanych z wysłaniem dzieci na studia. Odpadają koszty dojazdów oraz opłacania lokum (stancja, akademik itp.), a nasza pociecha w tak newralgicznym momencie swojego życia może liczyć na nasze wsparcie.

Doskonała komunikacja

Kolejną dużą zaletą jest lokalizacja, a w zasadzie komunikacja. Nowoczesne dworce kolejowe i autobusowe, a także lotniska pozwalają dostać się do niemal każdego zakątka świata. Z kolei komunikacja miejska i ścieżki rowerowe to sposób na rezygnację lub ograniczenie w znacznym stopniu korzystania z samochodu.

Nowe Mieszkania Poznań

Postaw na Budnex!

Jeżeli poszukują Państwo mieszkania o wysokim standardzie, w Poznaniu lub Szczecinie, koniecznie zapoznajcie się z inwestycjami Budnex! W stolicy Wielkopolski wciąż można zostać posiadaczem mieszkania w Starołęckiej Dolinie, będąca na II i III etapie realizacji (w II etapie mieszkania na ten rok). Natomiast w Szczecinie III etap osiągnęła inwestycja przy ulicy Lewandowskiego. W obu miastach wciąż dostępne są małe mieszkania o wielkości do 40 m2, które doskonale sprawdzą się jako nieruchomość inwestycyjna.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply