Jak urządzić mieszkanie

21 ciekawych porad, jak uatrakcyjnić wnętrze swojego mieszkania

15 grudnia 2016

Mieszkanie to miejsce, w którym odpoczywamy, w którym się relaksujemy i w którym regularnie spędzamy naprawdę dużo czasu. W dużej mierze to jaki jest nasz dom określa nas, a to jacy jesteśmy określa jaki jest nasz dom. Dlatego bardzo ważne jest to, aby był on urządzony w odpowiedni sposób – taki, aby dobrze nas wyrażał, ale również sprawiał, że będziemy się w nim czuli komfortowo.

 

Właśnie dlatego przygotowaliśmy listę 21 porad, które sprawią, że wnętrze mieszkania stanie się wyjątkowe i komfortowe.

 

1. Mozaika z puzzli na ścianie

Puzzle to masa dobrej zabawy. Jednak nie musi to być tylko zabawa, ale również dobry pomysł na to jak urządzić wnętrze naszego mieszkania. Zawieszenie ładnych puzzli na ścianie może być dobrym pomysłem.

mozaika-home-budnex

Źródło: CavanOR / pixabay.com

2. Stare meble? Możesz im nadać drugie życie!

Na przykład za pomocą poduszek i innych tego typu elementów wyposażenia wnętrza mieszkania.

stare-meble-home-budnex

Źródło: BarefootBabiesBoutique / pixabay.com

3. Przerób stary telefon na zegar

Tak jak wygląda to na obrazku. Przerobienie starego telefonu na zegar to dosyć oryginalny pomysł. Używanie starych przedmiotów w nowym kontekście to zarówno świetna zabawa jak i doskonałe źródło ciekawych elementów wyposażenia wnętrza.

stary-telefon-budnex

Źródło: Jonas Merian / behance.net

4. Oryginalne doniczki

Wszystko może być doniczką, rozejrzyj się po swoim mieszkaniu, zastanów się, który stary przedmiot najlepiej będzie wykorzystać jako doniczka, a następnie wykorzystaj go w ten sposób. Bardzo ciekawym pomysłem jest wykorzystanie różnego rodzaju zabawek etc.

 

5. Unikaj zadrapań na podłodze

Drewniana podłoga potrafi wyglądać naprawdę pięknie, jednak należy o nią odpowiednio zadbać. Dlatego dobrym pomysłem będzie nałożenie odpowiednich końcówek na wszelkie nóżki mebli, które dotykają podłogi. Niekoniecznie muszą to być nudne podkładki. Zobacz na zdjęciu!

 

6. Wykorzystaj stare opakowania

Masz jakieś stare, ale ładne i nieużywane opakowanie? Nadaj mu nowe życie!

 

7. Wykorzystuj proste materiały w niebanalny sposób

Proste tricki i powszechnie dostępne materiały mogą być wykorzystane w naprawdę niesamowity oryginalny sposób, nie bój się myśleć nieszablonowo.

 

8. Masz dużo guzików? Mamy pomysł!

Bukiet z guzików potrafi wyglądać naprawdę nieźle. Oczywiście jakość jego wyglądu zależy od jakości guzików, ale jeżeli masz takie, które jako tako wyglądają, to efekt może być naprawdę niesamowity.

bukiet-z-guzikow-budnex

Źródło: reCreate Design Co. / behance.net

 

banner

 

 

9. Drewniane podkładki pod jedzenie

To robi naprawdę niezłe wrażenie. Wykorzystywanie drewna jako takiego, jest świetne ponieważ nadaje wnętrzu Twojego mieszkania ciepło, używanie ich w kontekście jedzenia również jest bardzo przyjemnym zabiegiem, który bardzo lubimy.

 

10. Oryginalny uchwyt do papieru toaletowego

Można go wykonać np. ze starego, nie używanego globusa. Czemu by nie? Zobacz tylko na zdjęcie! Wygląda całkiem nieźle.

 

11. Dywanik ze starych T-shirtów

Stare T-shirty można wykorzystać do stworzenia ciekawego, ładnego dywanika. Z całą pewnością jest to bardzo oryginalny i unikatowy pomysł.

dywan-home-budnex

Źródło: apieceofrainbow

12. Zawieś stare winyle na ścianie

Wykorzystanie płyt winylowych do ozdoby ściany w gruncie rzeczy, nie powinno nikogo zaskakiwać, bo to dosyć często używany trick, co nie zmienia faktu, że potrafi dać świetny efekt, dlatego ta porada musiała się znaleźć w tym zestawieniu. Na pewno masz jakieś płyty zespołów, których nie słuchasz!

ozdoba-na-sciany-home-budnex

Źródło: María Salazar López / behance.net

13.  Stare klamki i uchwyty do drzwi – przerób na wieszaki ścienne

Wszystko można ciekawie wykorzystać, również stare klamki i uchwyty do drzwi, czasami może dać to naprawdę świetne wizualnie efekty.

stare-klamki-budnex

Źródło: Matthew Evans / behance.net

14. Klimatyczne świeczniki

Pomysł jest banalny, ale jest też świetny. Słoik, ozdoby, świeczka i trochę wody. Potrafi to nadać wnętrzu mieszkania naprawdę niezwykle przytulnej atmosfery.

swieczki-home-budnex

Źródło: apieceofrainbow

15. Ramki? Po co mi ramki? Istnieją ciekawsze rozwiązania!

Na przykład tablica korkowa i przypinanie zdjęć pinezkami, aczkolwiek pomysłów co do tego jest naprawdę dużo. Warto być tutaj bardzo otwartym.

 

16. Urodzino-przypominacz

Taki jak na zdjęciu – warto coś takiego skonstruować, szczególnie jeżeli należysz do tych osób, które zwykle zapominają o wszystkich okazjach. Oczywiście, w dobie Facebooka jest to mniej przydatne, ponieważ daje on nam przypomnienia na temat różnych okazji. Facebook to naprawdę świetny portal społecznościowy, ale ma jedną kluczową wadę – nie ozdobisz nim wnętrza mieszkania.

 

17. Stara drabina? Idealna na wieszaki

Wykorzystanie starej, drewnianej drabiny jako miejsca, na którym można zawiesić wieszaki, to doskonały pomysł, dokładnie tak jak na zdjęciu.

 

18. Pionowy ogródek na ścianie?

Ha! Żaden problem! Jest to bardzo oryginalne rozwiązanie i raczej rzadko spotykane w Polsce, ale oznacza to, że tym bardziej można nim zaskoczyć swoich gości. Szczególnie przydatny pomysł, w przypadku gdy masz mieszkanie, w którym jest mało miejsca.

 

19. Narożnikowa szafka do kuchni

To kolejny świetny pomysł dla tych, którzy mają mniej przestrzeni, a potrzebują więcej przestrzeni. Pozwala jej sporo zaoszczędzić.

 

20. Wykorzystaj pułapkę na myszy…

… do wieszania płaszczów. Jest to jeden z najciekawszych pomysłów na jakie natrafiliśmy. Sami zobaczcie!

pulapka-na-myszy-home-budnex

Źródło: Jake Sollins / behance.net

21. Wykorzystaj klatkę dla ptaka do trzymania doniczek

Klatka to świetne miejsce, do tego, aby włożyć do niej doniczkę, w której będzie rosła jakaś roślina.

 

To już wszystkie  pomysły. Może wy macie coś oryginalnego do zaproponowania? Podzielcie się z nami w komentarzach!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply