Ciekawostki Jak urządzić mieszkanie

14 prostych trików, które sprawią, że będziesz szczęśliwy w swoim mieszkaniu

8 grudnia 2016

Istnieją dwie możliwości, w jaki sposób możesz spojrzeć na swój dom lub swoje mieszkanie. Po prostu – jako na pewną przestrzeń wypełnioną różnymi przedmiotami lub jako żyjący ekosystem, który ma swój charakter, który ma swoją historię i swój charakter.

Dzisiaj przedstawimy wam 14 prostych tricków, wg. Feng Shui, które sprawią, że przebywanie w mieszkaniu będzie dużo przyjemniejsze, a wy będziecie czuli się w nim lepiej.

 

1. Wejście powinno oddawać to kim jesteś

Piękne wejście do domu jest wizytówką pięknego człowieka, a przynajmniej zapowiedzią takiego człowieka. Nawet jeżeli w to nie wierzysz, to większość ludzi, nawet podświadomie to robi. Zresztą, zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest zrobienie pierwszego dobrego wrażenia. Tak samo jest z drzwiami do Twojego domu. Spraw, żeby odzwierciedlały to jakim jesteś człowiekiem.

 

drzwi-wewntrze-budnex

źródło: Pinterest

 

2. Zagłówek przy łóżku

Zagłówek jest bardzo ważny, jest on bardzo wygodny dla Twojej głowy, ale poza tym sprawia, że sypialnia staje się pełniejsza, stabilniejsza – miejscem odpoczynku i spokoju.

 

zaglowek-przy-lozku-budnex

źródło: Pinterest

 

3. Harmonia wokół łóżka

Pamiętaj, że wokół Twojego łóżka powinna panować harmonia, z obydwu stron meble powinny być rozstawione równo. Jest to ważne z dwóch powodów – po pierwsze, dzięki temu możesz wygodnie odłożyć książkę, którą czytałeś przed snem – zarówno Ty jak i osoba, z którą zasypiasz. Z drugiej strony wprowadza to przyjemny ład, który jest przydatny w naszym życiu.

 

harmonia-sypialnia-budnex

źródło: Pinterest

 

 

banner

 

 

 

4. Nie trzymaj niczego pod łóżkiem

Według Feng Shui trzymanie czegokolwiek pod łóżkiem zatrzymuje przepływ energii, a jeżeli już koniecznie musisz coś trzymać, to niech będą to lekkie i delikatne przedmioty, takie jak np. kołdra lub prześcieradło.

 

lozko-sypialnia-budnex

źródło: Pinterest

 

5. Zwierzęta nie powinny z Tobą spać

Z dwóch ważnych powodów – zarówno naukowego jak i wg. Feng Shui. Po pierwsze, jest to po prostu niezdrowe. Obojętnie jak czysty i kochany jest nasz milusiński, to niestety, zwierzęta zawsze roznoszą zarazki. Dlatego pod żadnym względem nie powinno się spać ze zwierzętami. Natomiast wg. Feng Shui – zwierzęta wyciągają z Ciebie energię emocjonalną, którą możesz poświęcić na swojego partnera lub partnerkę.

 

1841-117637

źródło: Pinterest

 

6. Umieszczaj sztukę wysoko na ścianach, tak aby jej energia na Ciebie spływała

Jeżeli obrazy są zawieszone wysoko, to są bardziej widoczne i zauważalne. To bardzo prosty trick, ale robi sporą różnicę.

 

obrazy-na-scianie-budnex

źródło: Pinterest

 

7. Zwróć uwagę jak ustawiasz meble

Twoja kanapa nie powinna być umiejscowiona tyłem do drzwi, ponieważ będziesz prze to odczuwać niepokój, jest to kwestia naszych głęboko zakorzenionych odruchów. Dlatego lepiej, żeby był zwrócona bokiem albo przodem do drzwi.

 

kanapa-przodem-do-drzwi-budnex

źródło: Pinterest

 

8. Dobre umiejscowienie biurka

… to takie, które sprawia, że nie będzie ono znajdowało się przy ścianie, ale bardziej w centrum pomieszczenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób sprawisz, że energia po pokoju będzie się prawidłowo roznosiła. Dobrze, aby biurko było skierowane w kierunku okna, jest to bardzo zdrowe dla oczu tych osób, które pracują przy komputerze.

 

biurko-w-centrum-pokoju-budnex

źródło: Pinterest

 

9. Trzymaj kable z dala od łóżka

Wszystkie kable powinny znajdować się z dala od twojego łóżka. Elektryczność wpływa na jakość Twojego snu. Zakłada się, że wszelkiego rodzaju sprzęty tego typu powinny znajdować się ok. 1,5m od Twojego łóżka.

 

lozko-bez-kabli-budnex

źródło: Pinterest

 

10. Drzwi powinny się otwierać co najmniej pod kątem prostym

Wejście do Twojego domu powinno być przyjemne i wygodne. Jeżeli takie nie będzie, to będziesz czuć podirytowanie i frustrację. Według Feng Shui, zamyka to dom na okazje, co może w zdecydowanym stopniu ograniczać Twój potencjał.

 

dzwi-kat-prosty-budnex

źródło: Pinterest

 

11. Utrzymuj porządek

Niektórzy dobrze czują się w bałaganie, inni nie. Dostosuj się wnętrze domu do tego co sprawia Ci większą przyjemność. Dla niektórych bałagan będzie zablokowaną energią, która wymaga uporządkowania, a dla innych będzie symbolizowała wyzwolenie.

 

banner-budnex-deweloper-godny-zaufania

 

 

12. Nie przesadzaj z minimalizmem

… który posiada swoje zalety, ale jeżeli jest go za dużo, to oznacza to, że we wnętrzu domu nie ma życia. Dlatego postaraj się sprawić, aby dom tętnił życiem, nie bój się dodatków. Ważne, aby wyważyć wnętrze pomiędzy zbytkiem, a niedostatkiem.
minimalizm-home-budnex

źródło: Pinterest

 

13. Dbaj o czystość kuchenki

Nawet jeżeli brud na niej Ci nie szkodzi, to szkodzi Twojej psychice, świadczy o tym, że nie jesteś uporządkowany, jest męczący, obciąża i długofalowo Ci szkodzi. Staraj się sprawić, aby Twoja kuchenka była zawsze uporządkowana.

 

czysta-kuchenka-budnex

źródło: Pinterest

 

14. Nie bój się ciekawych kolorów, z pozytywnym wpływem

To w jaki sposób wyglądają ściany w Twoim domu, to jaki mają kolor, posiada duży wpływ na Twój dom i Twoje samopoczucie. Dlatego postaraj się pomalować ściany na taki kolor, który lubisz i posiadają na Ciebie pozytywny wpływ.

 

kolory-home-budnex

źródło: Pinterest

 

psychologia-kolorow

źródło: Painters of Louisville

 


Czytaj również:

15 GENIALNYCH POMYSŁÓW JAK DOBRZE ZORGANIZOWAĆ PRZESTRZEŃ W KUCHNI

7 PORAD JAK URZĄDZIĆ POKÓJ DZIECKA W MAŁYM MIESZKANIU

 


 

 

banner-budnex-deweloper-godny-zaufania

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply