Ciekawostki Inspiracje Jak urządzić mieszkanie

9 cennych porad jak urządzić sypialnie, by się wyspać.

26 stycznia 2017

W sypialni spędzamy naprawdę dużo czasu. Przyjmuje się, że średnio będzie to około 1/3. Dlatego trzeba zadbać o to, żeby nasza sypialnia była jak najlepiej dopracowana. W taki sposób, aby nasz sen był jak najlepszy – podobnie z naszym komfortem przed snem oraz po przebudzeniu się. Zgromadziliśmy różne porady na temat urządzenia sypialni, w taki sposób, aby pomóc wam ją urządzić możliwie jak najlepiej!

 

1. Ściel łóżko

Pościelenie łóżka to dobry początek. Zawsze po tym jak wstaniesz, pamiętaj o tym, żeby pościelić łóżko. Powinieneś mieć taki nawyk. Absolutnie trzeba robić to codziennie. W ten sposób Twoja sypialnia będzie wyglądała na bardziej uporządkowaną oraz po prostu przyjemniejszą do przebywania. To nie jest jakaś wielka rzecz i sporo ludzi wykonuje tę czynność bez dodatkowej zachęty.

 

łóżko-sypialnia-budnex

Źródło: www.housebeautiful.com

2. Dobry materac, poduszka i kołdra

To bardzo ważne, aby posiadać odpowiedni materac oraz poduszkę. Ten pierwszy powinno wymieniać się mniej więcej raz na około 7-8 lat. Dzięki temu będziemy spali dużo wygodniej.

Poduszka również jest niezwykle ważna, w końcu to o nią opieramy naszą głowę. W przypadku gdy mamy alergię, warto zadbać o antyalergiczną poduszkę. Dzięki temu będziemy mogli spokojnie zasnąć, bez kataru oraz innych objawów alergicznych. Podobnie w przypadku kołdry. W naszym klimacie dobrze jest dobrać dwie kołdry – jedną lekką na okres wiosenno-letni oraz drugą, cieplejszą na zimę.

Nowe mieszkania Gorzów

Źródło: www.dailymail.co.uk

3. Chłodne kolory

W sypialni zdecydowanie lepiej zgadzają się zimne kolory od ciepłych. Z czego to wynika? Ciepła kolorystyka pobudza do działania, aktywizuje nasz organizm, a jeżeli zamierzamy iść spać, to jest to absolutnie nie zalecane.

chłodne-kolory-sypialnia-budnex

Źródło: www.laurelandwolf.com

4. Nie używaj elektroniki w łóżku

Korzystanie z tabletów, telefonów, laptopów etc. przed snem w znacznym stopniu zmniejsza nasz poziom melatoniny, dlatego absolutnie powinno się z tego zrezygnować. Potwierdzają to praktycznie wszystkie badania.

 

elektronika-sypilania-budnex

Źródło: www.dailymail.co.uk

5. Dbaj o czystość

Masz mało czasu na zrobienie porządku i czasami go zaniedbujesz? To zrozumiałe, dużo pracy, dzieci etc. Nie jesteś jedyną osobą na świecie, która ma z tym problem. Jednak absolutnym minimum, na które musisz znaleźć czas to zachowanie porządku w swojej sypialni. W bałaganie nie da się efektywnie wyspać. Nie chodzi tu tylko o źle poukładane przedmioty, ale również przetarcie kurzu, umycie podłóg i tak dalej.

 

sypialnia-układ-budnex

Źródło: pl.pinterest.com

6. Dobierz odpowiednie światło

Dobór odpowiedniego światła również jest bardzo ważny. Powinno być ono łagodne, niezbyt intensywne oraz ciepłe. W ten sposób wprawisz organizm w nastrój do tego, aby zasnąć.

 

swiatło-sypialnia-budnex

Źródło: www.dailymail.co.uk

7. Odpowiednia temperatura

Dobór odpowiedniej temperatury do sypialni jest bardzo ważny. Raczej powinno się spać w trochę niższej temperaturze niż w tej, w której funkcjonujemy za dnia. Przyjmuje się, że powinno to być około 18 do 21 stopni. Ma to bardzo duże przełożenie na jakość naszego snu.

 

temperatura-sypialnia-budnex

Źródło: www.mieszkajbezpiecznie.pl

8. Odpowiednie ustawienie łóżka

Łóżko powinno być dobrze ustawione, musi stanowić centralny element całej sypialni. W ten sposób sypialnia osiąga odpowiedni, sypialniany klimat.

 

Nowe mieszkania, Gorzów

9. Sypialniane zapachy

To jak pachnie w Twojej sypialni również jest ważne. Dlatego nie możesz pominąć tego aspektu. Staraj się jednak nie używać sztucznych odświeżaczy do powietrza. Lepiej sprawdzą się naturalne olejki zapachowe. Z naszej strony polecamy zapach lawendy.

 

zapachy-w-sypialni-budnex

Źródło: www.laurelandwolf.com

Deweloper Gorzów

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply