Ciekawostki

3 zalety posiadania komórki lokatorskiej

7 stycznia 2020
3 zalety posiadania komórki lokatorskiej

Kiedy kupujemy mieszkanie, warto rozważyć jego zakup w pakiecie z komórką lokatorską. Rozwiązanie tego typu to ciekawa alternatywa, która może znacząco poprawić nasz codzienny komfort. Przed Wami 3 największe zalety posiadania komórki lokatorskiej!

Bezcenne miejsce dodatkowe

Naturalnie należy zacząć od tego, że komórka lokatorska to dodatkowe miejsce do przechowywania wszelkiego rodzaju wyposażenia. Kiedy w domu i na korytarzu zaczynamy cierpieć na niedobór wolnej przestrzeni, to właśnie tam może trafić rower, wózek czy wszystkie pojazdy naszych pociech. Ponadto trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do składowania wszystkich skarbów, jakimi lubią raczyć siebie i innych entuzjaści własnoręcznie przygotowywanych przetworów. Także osoby o dużej garderobie i nie aż tak dużej szafie, ubrania sezonowe oraz buty mogą przechowywać właśnie tam. Posiadanie komórki lokatorskiej jest także korzystne dla młodych rodziców, którzy mają już jedno dziecko, a w ciągu kilku następnych lat planują mieć kolejne – foteliki, zabawki czy ubranka znacznie lepiej przechować w komórce, niż w mieszkaniu. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku opon i akcesoriów samochodowych (gdy nie mamy garażu), a także mebli tarasowych/balkonowych.

Im bliżej, tym lepiej

Warto także wspomnieć o lokalizacji. W nowych budynkach komórki lokatorskie można znaleźć nie tylko w piwnicy, lecz także na półpiętrach czy nawet na tej samej kondygnacji co mieszkanie (na przykład klienci Budnex w większości inwestycji mogą skorzystać z tych wariantów). Im bliżej do tego dodatkowego pomieszczenia, tym większa ilość możliwości jego wykorzystania. Jeśli komórka została wyposażona w wentylację, idealnie sprawdzi się jako miejsce do suszenia prania. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie tej przestrzeni jako schowka na zapasy (kilka zgrzewek wody lub suche produkty spożywcze).

Dla tych, co lubią aktywnie wypoczywać (z własnym sprzętem!)

Komórka lokatorska to świetny dodatek zwłaszcza w miejscach, które kojarzą się z aktywnym wypoczynkiem. I tak na przykład, wybierając apartament nadmorski w zestawie z tym pomieszczeniem, zyskujemy idealne miejsce na wszelkie sprzęty do pływania, plażowania, rowery czy nawet… sanki na okres zimowy.

Zmarnowany potencjał

Przy tym wszystkim należy uważać, by nie wrzucać do komórki wszystkiego “jak leci”. Właściciele nieruchomości często popełniają błąd, nie wykorzystując funkcjonalności tego pomieszczenia. Zamiast dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu jest to permanentnie zapchany schowek, którego wyposażeniem stanie się wiecznie nieużywany sprzęt.

Im szybciej, tym lepiej

Jeśli powyższe zalety trafiają do Waszej wyobraźni, pamiętajcie, by zarezerwować mieszkanie z komórką lokatorską na odpowiednio wczesnym etapie realizacji inwestycji. Pomieszczeń tego typu jest zazwyczaj znacznie mniej, niż samych mieszkań, więc najlepiej podjąć decyzję, gdy tylko rozpocznie się sprzedaż. Wtedy uda się Wam wybrać interesujący metraż i lokalizację. A jeśli nie kupicie komórki od razu, potem nie będzie już takiej możliwości – przestrzeń tego typu nie jest niezależna, może zostać nabyta jedynie jako przynależna do danego lokalu mieszkalnego.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply