Bez kategorii

Oczekiwania vs możliwości na rynku nieruchomości

12 kwietnia 2021
Zakup nieruchomości - oczekiwania vs możliwości

Marzysz o cichym apartamencie z dala od centrum, ale jednocześnie nie chcesz tracić czasu na codzienne dojazdy do miasta? A może chcesz kupić nieruchomość z rynku wtórnego i zarazem oczekujesz wysokiego komfortu mieszkania? Niestety, niektórych potrzeb nie da się pogodzić z rzeczywistością. Zastanów się, czy Twoje oczekiwania na pewno są możliwe do spełnienia.

Odpowiednia lokalizacja mieszkania

Wiele osób deklaruje chęć zamieszkania w cichej okolicy, położonej jak najdalej od centrum. W cenie są lokalizacje w otoczeniu kompleksów zielonych. Należy jednak podkreślić, że tak umiejscowiony apartament zazwyczaj wiąże się z koniecznością czasochłonnego dojeżdżania do miasta. Jeśli liczy się dla Ciebie spokój, musisz zapomnieć o bliskim położeniu galerii handlowych, przystanków autobusowych, szkół czy ośrodków zdrowia. Decydując się na mieszkanie z dala od centrum, powinieneś wziąć pod uwagę dodatkowe koszty związane z codziennymi dojazdami. Zanim zarezerwujesz konkretną nieruchomość, zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania dotyczące lokalizacji.

Słoneczne mieszkanie nie w każdej lokalizacji

Poszczególne nieruchomości różnią się między sobą stopniem nasłonecznienia. Jeśli zależy Ci na mieszkaniu, do którego bez przeszkód będą docierać gorące promienie, nie możesz decydować się na apartament w pobliżu wysokich drzew. Wiele osób chciałoby mieszkać przy parku, jednocześnie nie zdając sobie sprawy z mniejszego nasłonecznienia tak zlokalizowanych nieruchomości. Należy także wziąć pod uwagę rozkład poszczególnych pomieszczeń. Jeżeli w tej samej linii znajdują się dwa pokoje, nie możesz oczekiwać, że w jednym z nich będzie panować inna temperatura. Musisz dokładnie zastanowić się nad rozmieszczeniem salonu, kuchni czy jadalni, mając na uwadze ekspozycję okien.

Mieszkanie z rynku wtórnego a wysoki standard

Niektórzy chcą zaoszczędzić na kupnie nieruchomości, dlatego decydują się na nabycie mieszkania z rynku wtórnego. Jednocześnie oczekują wysokiego standardu, który niestety nie idzie w parze ze starym budownictwem. W przypadku zakupu mieszkania w bloku z płyty z lat 70. lub 80., należy liczyć się z wieloma niedogodnościami. Tego typu nieruchomości nie były tworzone pod dzisiejsze standardy, co wiąże się na przykład z małą ilością miejsc parkingowych czy głośnymi windami. Nierzadko są to mieszkania przeznaczone do gruntownego remontu. W rzeczywistości, oczekując taniej nieruchomości, wielu nabywców otrzymuje lokal o obniżonym standardzie, w który trzeba dodatkowo zainwestować.

Zastanów się, czy Twoje oczekiwania są zgodne z możliwościami, jakie zapewni Ci wybrany apartament. Nie należy decydować się na mieszkanie w pobliżu parku, jeśli zależy Ci na słonecznej nieruchomości. Z kolei, gdy priorytetem jest dla Ciebie spokój, nie powinieneś kupować apartamentu znajdującego się w samym centrum miasta. Nie możesz również oczekiwać ceny tak niskiej jak w przypadku rynku wtórnego, jeśli kupujesz nowoczesne mieszkanie od dewelopera. Ustal swoje najważniejsze potrzeby, dzięki czemu łatwiej znajdziesz odpowiednią nieruchomość.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply