Ciekawostki Inspiracje

Jak zaoszczędzić na wkład własny?

6 kwietnia 2021
Jak zaoszczędzić na wkład własny

Dla wielu osób przeszkodą przed zakupem własnego mieszkania jest konieczność posiadania wkładu własnego. Zazwyczaj wynosi on 10-20% wartości kredytowanej nieruchomości. Warto opracować skuteczny plan na zaoszczędzenie odpowiedniej sumy, aby jak najszybciej zrealizować marzenie o własnej nieruchomości.

Kontrolowane wydawanie pieniędzy – o czym warto pamiętać?

W oszczędzaniu pomagają przemyślane, zaplanowane z wyprzedzeniem zakupy. Zanim wybierzesz się do sklepu, sporządź listę niezbędnych produktów i zastanów się, gdzie możesz dostać je po najniższej cenie. Obecnie coraz więcej Polaków regularnie korzysta z zakupów online, które wiążą się z atrakcyjnymi rabatami. Warto skorzystać z porównywarek cenowych, aby samemu przekonać się, gdzie można najtaniej kupić konkretny produkt. Pomocne z gromadzeniu oszczędności będą również sezonowe promocje i kupony rabatowe. Bez wątpienia warto również pamiętać o prowadzeniu zeszytu z wydatkami, wtedy widzimy co miesiąc, gdzie uciekają nasze pieniądze. A gdy któraś z sum jest za duża, to wiemy, nad którym elementem popracować lub z niego zrezygnować na rzecz oszczędności.

Ograniczenie zbędnych wydatków

Sprawdzonym sposobem na miesięczne odkładanie znacznej kwoty jest zrezygnowanie z niepotrzebnych wydatków. Najlepiej zastanowić się, co kumuluje najwięcej kosztów. Być może głównym problemem okażą się nałogi? Czasami wystarczy rzucić palenie lub też ograniczyć słodkie, aby miesięcznie odkładać sporą część pieniędzy. Na pewien czas warto także zrezygnować z kosztownych przyjemności, takich jak drogi urlop za granicą czy chodzenie do luksusowych restauracji.

Znajdź dodatkowe źródło dochodów

Jeśli chcesz szybko odłożyć na wkład własny, zastanów się nad dodatkowym źródłem dochodów. Możesz zdecydować się na wynajem dotychczasowego mieszkania, a samemu przeprowadzić się do rodziców. Warto również rozejrzeć się za dodatkową pracą, którą wykonywałbyś w weekendy lub wieczorami. A może masz jakieś ubrania, których nie nosisz? Warto je sprzedać, tym samym nadajesz im drugie życie, a Ty zyskujesz dodatkową gotówkę.

Zadbaj o efektywne oszczędzanie

Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, którym zależy na gromadzeniu oszczędności. W ostatnim czasie co prawda ciężko znaleźć wysoko oprocentowaną lokatę, ale warto skorzystać z nowoczesnych programów bankowych, takich jak gwarancja oszczędzania przy płatności kartą. Przydatne okażą się także funkcjonalne aplikacje. Przykładem jest Listonic, który pomoże w planowaniu listy zakupów. Możesz również skorzystać z aplikacji kontrolującej wydatki związane z samochodem lub z programu do monitorowania całego budżetu domowego. Wiele z tego typu rozwiązań jest całkowicie darmowa, dlatego nie musisz obawiać się dodatkowych kosztów.

Jesteś zainteresowany kupnem mieszkania na kredyt? Poznaj najnowsze propozycje od Budnex. Aktualnie oferujemy nieruchomości w Szczecinie, w Gorzowie Wielkopolskim, w Poznaniu i w Zielonej Górze. W budowanych kompleksach znajdują się mieszkania o zróżnicowanych metrażach. Przykładem jest Gorzów Wielkopolski – nasze inwestycje na Osiedlu Europejskim oraz przy Placu Jana Pawła II obejmują zarówno nieruchomości dwupokojowe, jak i wielopokojowe apartamenty. Jeśli planujesz wprowadzić się do nowego mieszkania za dwa lata, zwróć uwagę na mieszkania, które będą oddane do użytku w 2023 roku. Przykładem są apartamenty Cukrownia w Szczecinie – już teraz możesz je zarezerwować, zapraszamy!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply