Ciekawostki Inspiracje

Jak home staging pomoże Ci w sprzedaży mieszkania?

8 marca 2021
Jak home staging pomoże Ci w sprzedaży mieszkania

Zastanawiasz się nad sprzedażą swojego mieszkania i kupnem zupełnie nowej nieruchomości od dewelopera? Jak sprawić, aby szybko znaleźć nowego nabywcę, który zaproponuje Ci satysfakcjonującą cenę? Postawić na home staging, czyli odpowiednie przygotowanie wizualne nieruchomości do sprzedaży. Jeśli skorzystasz z usług profesjonalisty, Twoje mieszkanie stanie się bardziej atrakcyjne dla potencjalnych nabywców.

Na czym polega home staging?

Czy wiesz, że specjaliści od home stagingu mogą sprawić, że nawet mało interesująca nieruchomość będzie przyciągać uwagę kupujących? Korzystają ze sprawdzonych technik, które pozwalają zmienić wygląd mieszkania na wielu płaszczyznach. Głównym zadaniem home stagera jest zadbanie o wizualne uatrakcyjnienie nieruchomości, w tym podkreślenie jej zalet i ukrycie wad. Ponieważ za bardziej interesujące uchodzą mieszkania jasne i przestronne, home stager pomaga osiągnąć efekt optycznego powiększenia wnętrza. Co ciekawe, nawet lekka zmiana aranżacji może okazać się w tym zakresie wyjątkowo skuteczna. Przykładowo, ciasny przedpokój można rozjaśnić lub optycznie powiększyć za pomocą luster. Sprawdzonym rozwiązaniem jest także usunięcie niektórych mebli, aby całe pomieszczenie stało się bardziej przestronne. Można też osiągnąć satysfakcjonujący efekt, pozbywając się dywanów oraz ściągając firanki. Ponadto techniki home stagingu sprowadzają się do wyczarowania odpowiedniej atmosfery. Profesjonalista wie, jak stworzyć klimat działający na zmysły, dzięki któremu przebywanie w danym wnętrzu będzie bardziej przyjemne. W tym celu może zadbać o atrakcyjny zapach unoszący się w całym mieszkaniu lub włączyć nastrojową muzykę. Home stager powinien także pamiętać o usunięciu tych elementów wyposażenia, które personalizują dane wnętrze, zastępując je neutralnymi dodatkami – jak chociażby kwiaty czy dekoracyjne świece. Zdjęcia, dyplomy zawieszone na ścianach czy ubrania właścicieli powinny być ukryte przed wzrokiem potencjalnego nabywcy. Kompleksowa usługa home stagingu może obejmować drobne prace remontowe, na przykład przemalowanie pokoju na jaśniejsze kolory. Warto w nią zainwestować, ponieważ dzięki odpowiednio wprowadzonym modyfikacjom można otrzymać znacznie wyższą cenę za nieruchomość.

Dlaczego warto sprzedać stare mieszkanie i kupić nowe?

Stare mieszkania budowane w latach siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych zazwyczaj nie są już tak wartościowe dla potencjalnego nabywcy nieruchomości. Z biegiem czasu tracą na wartości, ponieważ nie były tworzone według najnowszych standardów i nierzadko wymagają kompleksowego remontu. Z tego powodu dobrym pomysłem jest sprzedaż starej nieruchomości i zakup nowego mieszkania od dewelopera. Dzięki skutecznym technikom home stagingu można zwiększyć atrakcyjność dotychczas użytkowanego lokalu, otrzymując z tytułu jego sprzedaży satysfakcjonującą kwotą. Pozyskane środki mogą być kluczowym wkładem na zakup nowego mieszkania od dewelopera, które przez kolejne lata będzie zyskiwać na wartości. Nowoczesne apartamenty budowane według najnowszych standardów przez długie lata nie stracą na cenie.

Chcesz sprzedać stare mieszkanie i kupić nowoczesną nieruchomość od dewelopera? Zapoznaj się z najnowszymi propozycjami od Budnexu. Oferujemy komfortowe mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach o zróżnicowanym metrażu. Możesz zdecydować się na przykład na niedużą nieruchomość 2-pokojową lub apartament 4-pokojowy. Zachęcamy do rezerwacji online mieszkań w naszych flagowych inwestycjach w Gorzowie Wielkopolskim, w Zielonej Górze, w Poznaniu, w Szczecinie, w Dziwnowie, w Dziwnówku i w Kołobrzegu.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply