Ciekawostki

Moje mieszkanie przyszłości

1 marca 2021
Moje mieszkanie przyszłości

Trendy w budownictwie zmieniają się wraz z rozwojem technologicznym i naszymi oczekiwaniami. Bez wątpienia możemy powiedzieć, że współczesne mieszkania w niczym nie przypominają nieruchomości budowanych w latach siedemdziesiątych.

Mieszkania z lat ‘70 a nowoczesne nieruchomości

Większość bloków budowanych w latach siedemdziesiątych była budowana według podobnych schematów. W założeniu miały udostępniać dużą liczbę mieszkań, co skutkowało ograniczeniem części wspólnych. Wąskie klatki schodowe i 3 lub 4 lokale znajdujące się na piętrze to jeden z ich znaków rozpoznawczych. Obecnie deweloperzy kładą większy nacisk na budowanie komfortowych części wspólnych, czego dowodem są szerokie, przestronne i jasne korytarze. Bardziej przemyślany jest również sam rozkład. Nowoczesne mieszkania wyróżniają się jasnymi wnętrzami, które można umeblować na wiele sposobów. To duża zmiana, szczególnie w porównaniu z nieruchomościami z lat ‘70 z tak zwaną ciemną kuchnią. Przed czterdziestoma laty często budowano niewielkie mieszkania, w których kuchnia pozostawała pomieszczeniem przechodnim bez okien.
Różnice można dostrzec także w aranżacjach. W latach ‘70 królowały meblościanki, tapicerowane komplety wypoczynkowe i krzesła ze sklejki. Mieszkania, ze względu na niewielki metraż, sprawiały wrażenie ciasnych i ciemnych. Współczesne nieruchomości są ich zaprzeczeniem – wystarczy spojrzeć na nowoczesne apartamenty, w których pierwsze skrzypce grają duże okna i przestronne wnętrza.

Luksusowe mieszkania z technologiczną przewagą

Rok 2021 należy do mieszkań budowanych zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami. Są to nieruchomości w pełni dostosowane do potrzeb potencjalnych mieszkańców, zaprojektowane z myślą o najwyższym komforcie. Nowoczesne rozwiązania obejmują nie tylko budynek, ale także przestrzeń wokół niego. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na nowoczesne mieszkania od Budnex. Przykładem może być projekt zrealizowany w Zielonej Górze przy ulicy Anny Jagiellonki. Budynek został wyposażony między innymi w wideodomofony, które pozwalają sprawdzić, kto stoi po drugiej stronie. Na uwagę zasługują także punkty ładowania samochodów elektrycznych – to ukłon w stronę kierowców stawiających na ekologię.
Dodatkowym atutem budynków wielorodzinnych Budnex jest nowoczesny system wentylacji mechanicznej gwarantujący świetną cyrkulację powietrza. Nowe budynki wyróżniają się także przestronnymi klatkami schodowymi, w których znajdują się cichobieżne windy. Nasze komfortowe apartamenty są świetnym wyborem również ze względu na ciekawie zaprojektowaną przestrzeń outdoorową. Zadbane tereny zielone i wielofunkcyjny plac zabaw dodatkowo podwyższają komfort mieszkańców. Do tak nowoczesnej przestrzeni aż chce się wracać!

Zastanów się, jak wyobrażasz sobie swoje mieszkanie przyszłości – założymy się, że mieszkania od Budnex będą w stanie spełnić Twoje oczekiwania już teraz. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na www.budnex.pl – Budnex oferuje nieruchomości na miarę XXI wieku.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply