Ciekawostki

Koniec pandemii i co dalej – jakie zmiany czekają nas na rynku nieruchomości?

15 grudnia 2020
Jakie zmiany czekają nas na rynku nieruchomości

Zastanawiasz się, jak pandemia wpłynęła na rynek nieruchomości? Wraz z upływem ostatnich obostrzeń nasze życie nie wróciło do stanu sprzed koronawirusa. Wciąż w wielu zakładach pracy obowiązuje home office, a studenci uczą się w trybie zdalnym. Warto zastanowić się, w jaki sposób ta sytuacja odbije się na rynku nieruchomości.

Jakie mieszkania będą cieszyć się popularnością?

Osoby poszukujące mieszkania na własny użytek z pewnością zwrócą uwagę na obecność przestronnego balkonu, ogródka lub tarasu. Dużym zainteresowaniem także będą cieszyć się nieruchomości parterowe, które jeszcze nie tak dawno nie były popularne. Taka lokalizacja zapewni swobodny dostęp do własnej przestrzeni outdoorowej, idealnie sprawdzającej się w roli mini placu zabaw dla dzieci lub bezpiecznego miejsca do wypoczynku. Dodatkowo w cenie pozostaną mieszkania z dodatkowym pokojem, który można wykorzystać jako biuro do pracy w trybie home office. Warto podkreślić, że zdalne wykonywanie obowiązków zawodowych stało się obecnie bardzo powszechne i nic nie wskazuje na to, że sytuacja w najbliższym czasie ulegnie zmianie. Jeśli zaś chodzi o lokalizację nieruchomości, większą popularność zyskają mieszkania znajdujące się w pobliżu terenów zielonych. Bliska odległość od centrum nie jest już priorytetem – dla wielu osób ważniejsze są ścieżki rowerowe, kompleksy leśne i inne tereny pozwalające na bezpieczną rekreację na świeżym powietrzu. W przypadku mieszkań pod inwestycję wciąż popularne będą nieruchomości o mniejszych metrażach. Zmieni się za to ich przeznaczenie – przestaną być wykańczane pod kątem potrzeb studentów, ponieważ ze względu na zdalne nauczanie miasta akademickie nie są już tak oblegane.

Jakie domy będziemy kupować po pandemii?

Koronawirus wpłynął także na rynek domów. Coraz więcej osób będzie decydować się na zakup większej nieruchomości poza miastem. Zamiast ciasnego osiedla domków jednorodzinnych bardziej popularne staną się samodzielne obiekty z dużymi działkami. Potrzeba odpoczynku poza miastem już teraz sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na domki letniskowe. Alternatywą dla takiego obiektu będą luksusowe apartamenty w atrakcyjnych miejscowościach nadmorskich. Polecamy nasze nieruchomości między innymi w Kołobrzegu i w Dziwnówku. Porta Mare Wellness & Spa to doskonały wybór pod kątem najważniejszych potrzeb w okresie pandemii. Zachęcamy do wyboru nieruchomości z dodatkowym pokojem do pracy zdalnej.To doskonała propozycja dla osób marzących o nowoczesnym apartamencie całorocznym który sprawdzi się jako apartament wypoczynkowy zarówno latem jak zimą.

Podczas pandemii wiele spraw zaczęliśmy załatwiać zdalnie. Ta sytuacja raczej nie ulegnie zmianie, ponieważ jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla obu stron. Budnex również wprowadza szereg udogodnień online. Możesz u nas korespondencyjnie podpisać umowę rezerwacyjną lub przez Internet zarezerwować nieruchomość na 7 dni. Twój komfort i bezpieczeństwo są dla nas priorytetem – zapraszamy do zapoznania się online z dostępnymi mieszkaniami.

www.budnex.pl
www.portamare.pl

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply