Ciekawostki

Kupujemy mieszkanie – jakie usytuowanie wybrać?

9 września 2020
Kupujemy mieszkanie - jakie usytuowanie wybrać

Zależy Ci na słonecznym salonie? A może wolisz odpoczynek w chłodniejszym pomieszczeniu? Zadbaj o odpowiednią lokalizację swojego wymarzonego mieszkania, mając na uwadze specyfikę stron świata. Budnex oferuje apartamenty o różnym usytuowaniu – zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania.

Okna od strony północnej – o czym należy pamiętać?

Północna lokalizacja to doskonała propozycja dla osób, którym nie zależy na dużej ilości światła. Z takiej strony nie powinny znajdować się balkony, szczególnie jeśli uwielbiasz letni odpoczynek na świeżym powietrzu. Brak słońca wiąże się także z mniejszą ilością światła w domu. Dlatego też od strony północnej najlepiej postawić na takie pomieszczenia, jak łazienka czy przedpokój.

Ekspozycja południowa – plusy i minusy

Jeśli marzysz o popołudniowym odpoczynku w słonecznym salonie, zdecyduj się na ekspozycję południową. Dla wielu osób w takich wnętrzach jest jednak za ciepło – najlepiej, aby pokój dzienny posiadał przestronny balkon, na którym skupi się większość gorących promieni słońca. Warto podkreślić, że południowa ekspozycja jest dobrym wyborem pod względem oszczędności – w nagrzanym salonie można zmniejszyć koszty ogrzewania. Pamiętaj jednak, że przypadku takiej lokalizacji należy zadbać o dodatkową ochronę przed słońcem – najlepiej postawić na rolety zewnętrzne lub żaluzje, zapewniając sobie poczucie komfortu nawet podczas upałów.

Usytuowanie wschodnie lub zachodnie – zalety

Dużą popularnością cieszą się nowoczesne nieruchomości z ekspozycją okien na wschód oraz na zachód. W tym pierwszym przypadku należy liczyć się z obecnością słońca od wczesnych godzin porannych do południa. To doskonałe rozwiązanie w przypadku kuchni, aby zadbać o optymalną temperaturę w tym specyficznym pomieszczeniu. Z kolei strona zachodnia świetnie sprawdzi się w pokojach z tarasem lub balkonem, zapewniając relaks na słońcu po powrocie z pracy. Warto skusić się na mieszkanie z usytuowaniem wschód-zachód, które zapewni nam idealne nasłonecznienie przez cały dzień. Dobrym pomysłem jest urządzenie sypialni od wschodu, a zachodnią ekspozycję przeznaczyć na salon.

Jakie czynniki są ważne w usytuowaniu mieszkania?

Poza intensywnością nasłonecznienia warto także zwrócić uwagę na dodatkowe elementy wpływające na atrakcyjność danej lokalizacji. Ważnym czynnikiem jest między innymi widok z okna – najlepiej, aby obejmował zasięgiem tereny zielone. W przypadku bliskiej obecności drzew, warto sprawdzić czy wiosną oraz latem pomogą zaciemniać nam zbytnio nasłonecznione pomieszczenia czy może przesłonią nam i tak mało słoneczny lokal. Istotną kwestię stanowi również położenie pozostałych budynków. Jako doświadczony deweloper wiemy, jak ważne jest poczucie swobody i wolnej przestrzeni, dlatego oferujemy mieszkania w kompleksach znajdujących się w odpowiedniej odległości od innych obiektów.

Zakup mieszkania musi być przemyślaną decyzją – między innymi pod względem idealnego położenia. To co możemy podpowiedzieć to najważniejsze aby przy wyborze lokalu kierować się własnymi preferencjami a nie podpatrzonymi rozwiązaniami u innych. Ważne aby spełniał on nasze upodobania i pasował do naszego rytmu życia, zapewniając nam poczucie komfortu niezależnie od pory roku, z optymalną dla nas temperaturą we wnętrzu.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply