apartamenty nad morzem Inspiracje

Wakacyjny wypoczynek w czasach pandemii

27 lipca 2020
Wakacyjny wypoczynek w czasach pandemii

Branża hotelarska wznowiła swoją działalność po przymusowym lockdownie, ale wielu urlopowiczów wciąż obawia się o swoje zdrowie. W tych niepewnych czasach warto poszukać bezpieczniejszej alternatywy na wypoczynek. Świetną propozycją mogą być nowoczesne mieszkania nad morzem, które są sposobem na uniknięcie przebywania w dużych skupiskach ludzi, którymi charakteryzują się obiekty hotelowe.

Wyjazd nad morze – przepis na udane wakacje

Nadmorskie kurorty cieszą się niegasnącym zainteresowaniem wśród Polaków, którzy marzą o odpoczynku przy akompaniamencie szumu morza. Spacer piaszczystą plażą to świetna okazja do uzupełnienia jodu w organizmie. Nawet podczas niepogody taki wyjazd stanowi nie lada atrakcję dla całej rodziny. W zeszłym roku hotele, domki i prywatne pensjonaty znajdujące się nad morzem, przeżywały prawdziwe oblężenie. Turyści z całego kraju chętnie przyjeżdżali do swoich ulubionych kurortów, aby odetchnąć wakacyjnym klimatem. Obecnie jednak zauważalny jest znaczny spadek zainteresowania ofertami turystycznymi. Zachęcamy do zaznajomienia się z podstawowymi zasadami korzystania z obiektów turystycznych, które odbiegają od znanych nam realiów.

Nowe zasady wypoczynku – o czym należy pamiętać?

Obowiązujące zasady bezpiecznego odpoczynku dotyczą między innymi konieczności zachowania minimum 2-metrowego odstępu od drugiej osoby. W większości hoteli bufety pozostają zamknięte, a do dyspozycji gości zostaje oddana jedynie restauracja, jeśli spełnia wymogi utrzymania dystansu społecznego. Wczasowicze muszą się liczyć z odmową wniesienia walizek do pokoju oraz nowymi zasadami korzystania z ogólnodostępnych przestrzeni i urządzeń. Warto wspomnieć chociażby o suszarkach nadmuchowych, które z uwagi na zagrożenie epidemiczne zostały wyłączone z użycia. Wszystko to sprawia, że turyści nie czują się swobodnie w hotelowej przestrzeni, a dodatkowo, pomimo licznych zabezpieczeń, obawiają się konsekwencji zdrowotnych. Alternatywą dla takiego wypoczynku jest zakup własnego mieszkania. Kołobrzeg, Dziwnówek oraz inne nadmorskie kurorty są wymarzonym miejscem do stworzenia własnej, bezpiecznej przestrzeni wakacyjnego relaksu.

Własny nadmorski apartament – wygoda i bezpieczeństwo w jednym

Wakacje nad morzem nie muszą wiązać się z koniecznością przebywania w miejscach podwyższonego ryzyka, takich jak duże hotele czy pensjonaty. Warto zwrócić uwagę na luksusowe apartamenty na sprzedaż w nadmorskich miejscowościach, które w dzisiejszych czasach doskonale sprawdzają się w roli azylu. W przestrzeni własnego mieszkania nie trzeba obawiać się obecności innych wczasowiczów czy konieczności przestrzegania związanych z pandemią obostrzeń. To doskonała propozycja dla osób ceniących sobie przede wszystkim swobodę, które jednocześnie chcą uniknąć niepotrzebnego ryzyka.

Luksusowe mieszkania w Kołobrzegu czy Dziwnówku znakomicie sprawdzą się w roli wakacyjnego apartamentu. Warto rozważyć możliwość zakupu, aby dzięki temu uniknąć hotelowych obostrzeń. Dzięki temu urlop będzie kojarzył się z błogim relaksem, a sama pandemia nie stanie na przeszkodzie do upajania się nadmorskim klimatem. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami – Porta Mare Marina w Dziwnowie, Porta Mare Wellness & Spa w Dziwnówku i Porta Mare Baltica w Kołobrzegu cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów Budnex.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply