Inwestycje w nieruchomości Najnowsze

Jak inwestować w mieszkania?

7 lipca 2020
Jak inwestować w mieszkanie

Inwestycje mieszkaniowe na polskim rynku, to jedno z rozwiązań, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Jednak jak każda inwestycja, również w tym przypadku właściwe ulokowanie kapitału to nie lada sztuka. W tym wpisie radzimy, jak sensownie zainwestować w nieruchomości razem z Budnex!

Podstawowe kryteria

Mieszkanie lub apartament, który ma w bliższej lub dalszej przyszłość stać się udaną lokatą kapitału musi spełniać kilka podstawowych kryteriów. Są to przede wszystkim lokalizacja, metraż, a także standard wykończenia. Owe aspekty przyświecają też naszej firmie przy planowaniu i realizowaniu kolejnych obiektów w całym kraju.

Sukces zależy od lokalizacji

Kiedy na zakup mieszkania patrzymy z perspektywy inwestora, pierwszym elementem, który przychodzi na myśl nawet mniej doświadczonym kupcom, z pewnością będzie lokalizacja. Ponieważ w większości wypadków lokal inwestycyjny kupowany jest z myślą o najmie, warto pomyśleć o tym, by znajdował się w miejscu najbardziej atrakcyjnym dla jak najszerszego grona najemców. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki mamy profil przyszłego “klienta”. Zazwyczaj są to single, pary bez dzieci lub rodziny na dorobku z jednym potomkiem, pracownicy lub studenci. Takie grono stawia jasno określone wymagania – dobre połączenie z centrum, bliskość uczelni lub placówek edukacyjnych (dla dzieci) lub dużych zakładów pracy. Podstawowa różnica to wybór między centrum miasta, a jego obrzeżami – studenci i single bardziej docenią atrakcje, jakie oferuje serce metropolii, z kolei osoby pracujące czy rodziny chętniej postawią na spokój oraz bardziej zielone otoczenie. Ciekawym rozwiązaniem staje się w ostatnich latach także wynajem na doby – w tym wypadku zasada jest prosta, im bliżej centrum, tym lepiej.

Metraż dopasowany do potrzeb najemców

Analogicznie do lokalizacji wygląda kwestia dotycząca metrażu. W zależności od tego, czy nastawiamy się na współpracę z osobami pracującymi, singlami, czy wręcz przeciwnie, rodzinami lub większą grupą najemców dzielącą jeden lokal, taką jak grupka studentów, równie dobrym wyborem może być niewielkie mieszkanie o powierzchni 40 m2, co dwu- lub nawet trzypokojowe o metrażu 60-80 m2. Pierwsze rozwiązanie doskonale sprawdza się, gdy najpierw kupujemy lokal dla siebie, a po kilku latach, gdy powiększy się nasza rodzina, sami wybierzemy coś większego. W przypadku większych lokali możemy trochę dłużej poczekać na zainteresowanych, jednak sam zwrot z inwestycji będzie szybszy.

Budnex, czyli najbardziej opłacalna inwestycja!

Zarówno pod względem standardu, lokalizacji, jak i dostępnych metrażów nasze inwestycje w pełni odpowiadają potrzebom inwestorów. Obecnie w sprzedaży posiadamy:

mieszkania w Gorzowie Wielkopolskim na os. Europejskim i przy Placu Jana Pawła II
mieszkania w Zielonej Górze na Polance i w Nowej Łężycy
mieszkania w Poznaniu na Starołęce
mieszkania deweloperskie w Szczecinie przy ul. Lewandowskiego

Lokalizacje naszych inwestycji od lat cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród osób szukających własnego M jak i klientów inwestycyjnych. W ofercie znajdziesz szereg mieszkań o najpopularniejszych wśród najemców metrażach i układach, zlokalizowanych w miejscach idealnie połączonych z najważniejszymi arteriami miast.

A może zamiast mieszkania apartament nad morzem?

Na sam koniec warto wspomnieć o innej ciekawej formie inwestycji, jaką jest zakup apartamentu nad morzem. Porta Mare Marina w Dziwnowie, Porta Mare Wellness & Spa w Dziwnówku czy Porta Mare Baltica w Kołobrzegu to wyjątkowe miejsca, które sprawdzą się zarówno jako inwestycja kapitału ale również jako inwestycja we własny wypoczynek i zdrowie, w dowolnej chwili pozwalając swoim właścicielom na relaks w najpiękniejszych kurortach nad Bałtykiem.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply