Ciekawostki Jak znaleźć wymarzone M

Kiedy zmienić mieszkanie na większe?

2 lipca 2020
Jak zaobserwować, że potrzebne nam większe mieszkanie_

Zmiana mieszkania na większe z całą pewnością wiąże się z poprawą komfortu domowników. Jednak przy tym będzie to również kolejna, niemała inwestycja, a zarazem skomplikowana operacja logistyczna. Poniżej wskazujemy na przesłanki, które zachęcają do podjęcia takiego wysiłku!

Przesłanka pierwsza – pojawiają się dzieci

Decyzja o zakupie pierwszego mieszkania często podejmowana jest przed singli lub bezdzietne pary. W takim przypadku do najchętniej wybieranych lokali należą kawalerki lub mieszkania dwupokojowe. Stosunkowo niewielka cena i przytulny układ to idealne miejsce, by uwić sobie wygodne gniazdo. Jednak w momencie, gdy skład rodziny zaczyna się powiększać, wolnej przestrzeni może zacząć brakować. Już jeden maluch potrzebuje dużo uwagi, ale też miejsca, zatem dodatkowy pokój z pewnością się przyda, zwłaszcza w sytuacji, gdy planujesz mieć więcej pociech.

Przesłanka druga – dzieci dorastają

Małe dzieci, małe problemy, duże dzieci, większe problemy… a także większe mieszkanie potrzebne od zaraz! Dorastająca latorośl z wiekiem wykazuje rosnącą potrzebę autonomii, a dwójka nastolatków na zbyt małej przestrzeni to przepis na nieustającą wojnę. Najlepszym sposobem na rozejm jest zapewnienie każdemu z nich własnego pokoju. Dlatego, nawet jeśli z małymi dziećmi na stosunkowo niewielkim metrażu było Ci całkiem wygodnie, wraz z ich dojrzewaniem z pewnością zaobserwujesz, że potrzebny będzie większy lokal.

Przesłanka trzecia – własny home office

Inny aspekt to różnorodne formy zatrudnienia. Wielu pracodawców oferuje posady typu home office. Praca zdalna jest nierzadko bardzo opłacalna, a do tego dochodzi niewątpliwa oszczędność czasu związana z brakiem konieczności dojazdu do biura czy zakładu. Jeśli wiążesz swoją przyszłość zawodową z tym rynkiem, warto pomyśleć o dodatkowym pomieszczeniu przeznaczonym specjalnie na Twoją przestrzeń roboczą. Dzięki temu domownicy nie będą przeszkadzać Ci, a ty nie będziesz przeszkadzał domownikom.

Przesłanka czwarta – opieka nad rodzicami

Kwestia opieki nie dotyczy tylko dzieci. Tak jak za młodu opiekujesz się nimi, tak również w podeszłym wieku możesz chcieć zaopiekować się swoimi rodzicami. W takim wypadku nowe mieszkanie z dodatkowymi pokojami dla starszych członków rodziny będzie jak znalazł.

Z finansowego punktu widzenia

Z zakupem czy wymianą mieszkania na większe wiąże się również aspekt finansowy. Duża przestrzeń do życia to bezdyskusyjny komfort niezależnie od tego, czy jesteś singlem, czy w rodzinie zachodzą ważne zmiany. Wielu osób wybiera większy metraż, gdy poprawia się ich sytuacja materialna. Przy tym warto pamiętać, że jeśli dokonasz sprzedaży mieszkania w okresie krótszym niż 5 lat od jego zakupu, jedynym sposobem na uniknięcie podatku jest właśnie zainwestowanie całej kwoty w cele mieszkaniowe.

Większe mieszkanie? Naturalnie, że od Budnex!

Niezależnie czy szukasz pierwszego mieszkania, czy chcesz zamienić je na w większe, w Budnex tworzymy dla Ciebie optymalną przestrzeń do życia i pracy. Posiadamy mieszkania na sprzedaż w Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i Szczecinie, a także apartamenty nadmorskie w Kołobrzegu, Dziwnowie i Dziwnówku. Sprawdź najnowszą ofertę!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply