Ciekawostki Inspiracje

Jak urządzić balkon, aby móc spędzać czas na własnej przestrzeni na wolnym powietrzu?

1 kwietnia 2020
Jak urządzić balkon, mieszkania z balkonem

Chciałabyś cieszyć się własnym miejscem do relaksu na świeżym powietrzu? Jednak wydaje Ci się, że do tego jest niezbędny duży ogródek lub ogromny taras? Nic z tych rzeczy! Wystarczy, że Twoje mieszkanie posiada balkon! Poniżej znajdziesz kilka porad, jak urządzić tę przestrzeń stylowo i funkcjonalnie!

Pamiętaj o poziomie nasłonecznienia

Zanim zaczniesz na poważnie planować balkonową aranżację, musisz pamiętać o kilku aspektach. Bardzo ważne jest usytuowanie samego mieszkania, a co za tym idzie, balkonu. Od poziomu nasłonecznienia zależy, chociażby to, ile i jaki typ roślinności będziesz mógł uprawiać. Do tego dochodzą także kwestie związane z zadaszeniem – jeśli mieszkasz na najwyższym piętrze i nie decydujesz się na markizy, pamiętaj, że pogoda bywa kapryśna, dlatego wyposażenie nieosłoniętego balkonu musi być w dużym stopniu odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Podłoga, czyli grunt to funkcjonalność!

Nie ma dobrze urządzonego balkony bez odpowiednio wykończonej podłogi. Największą liczbą zalet w tym kontekście zdecydowanie mogą pochwalić się płytki gresowe. Jest to rozwiązanie uniwersalne, odporne na eksploatację, wpływ czynników zewnętrznych, łatwe w utrzymaniu czystości a przy tym dostępne w naprawdę wielu wariantach (w tym również imitujących inne materiały). Oczywiście warto postawić przede wszystkim na mrozoodporny gres antypoślizgowy. Alternatywy? Niektórzy użytkownicy wybierają podłogi z drewna, jednak to rozwiązanie, mimo że efektowny wizualnie, jest mniej praktyczne. Warto wspomnieć również o sztucznej trawie – która do złudzenia przypomina naturalną, co pozwoli Ci poczuć się jak w prawdziwym ogrodzie!

Własny ogród na balkonie

Bez wątpienia nic nie pozwoli się poczuć jak w ogrodzie, bardziej niż sama roślinność! Możliwości są niemal nieograniczone (jedynym ważnym czynnikiem jest wspomniane położenie balkonu względem słońca). Najpopularniejsze ze względu na walory użytkowe będą kwiaty doniczkowe. Na balkonach o większym metrażu dobrze sprawdzają się także niewielkie drzewka i ozdobne donice. Dobrym pomysłem może być także zaaranżowanie małego warzywniaczka lub kącika z ziołami.

Komfortowe, stylowe umeblowanie

Kiedy stworzysz już zielone, naturalne otoczenie, pora pomyśleć o wygodnym umeblowaniu, w którym będziesz mógł spędzać na balkonie długie godziny. Na rynku można znaleźć bardzo wiele kolekcji utrzymanych zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Podstawa wyposażenia to oczywiście stolik i krzesła, można pomyśleć o zakupie szafki czy małej komody. Warto by były w miarę odporne na wpływ czynników zewnętrznych i miały funkcję składania / dawały możliwość stałego mocowania.

Wysmakowane dodatki

Inne dodatki, jakie warto rozważyć to odpowiednie, dopełniające całość aranżacji oświetlenie, które umili relaks wieczorową porą, stylowe designerskie dekoracje oraz osłony gwarantujące prywatność.Przy tym warto jednak uważać, by nie przesadzić z ich ilością. Ciekawą opcją może być również kompleksowa zabudowa, jest to jednak rozwiązanie, które w znacznym stopniu uniemożliwia relaks na wolnym powietrzu.

Budnex – mieszkania z imponującą przestrzenią balkonową

Wszystkie inwestycje Budnex dostępne są w wersji z balkonem o metrażu od 6 do nawet 16 m2. Niezależnie, czy szukasz mieszkania w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Szczecinie czy Poznaniu, czekają na ciebie dziesiątki lokali z imponującą przestrzenią balkonową. Gdy dodać to tego zieloną okolicę, w jakiej znajduje się większość naszych budynków oraz zastosować się do porad z tego wpisu, okaże się, że przy niewielkim wysiłku możesz cieszyć się własną, zieloną przestrzenią na wolnym powietrzu!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply