Najnowsze

Mieszkanie na poddaszu – poznaj jego uroki

20 stycznia 2020
Mieszkanie na poddaszu - poznaj jego uroki

Mieszkanie na poddaszu ze względu na swoją charakterystyczną konstrukcję na pierwszy rzut oka może wydawać się gorszą inwestycją niż lokale na niższych kondygnacjach. Jednak w rzeczywistości jest to rozwiązanie, które przy odrobinie kreatywności może okazać się najlepszym możliwym wyborem! W niniejszym wpisie poznajemy największe uroki codziennego życia na poddaszu!

Pomysł na niepowtarzalną aranżację

Jeśli poddasze to oczywiście skosy, które są wyjątkowo urokliwym elementem konstrukcyjnym. W gruncie rzeczy, osoby kreatywne dążące do wyjątkowej aranżacji swojej przestrzeni życiowej w tym przypadku mają bardzo duże pole do popisu. Udana koncepcja wystroju stanowi co prawda wyzwanie, jednak z drugiej strony lokale mieszkalne umieszczone w takim miejscu zapewniają unikalne możliwości. Czasem wysoki sufit pozwala na wydzielenie dodatkowej części mieszkania… w pionie, np. w postaci antresoli. Z kolei niskich przestrzeni też nie trzeba traktować koniecznie jako wady, a wykorzystać je jako schowki na rzadko wykorzystywany sprzęt.

Niebo gwiaździste nade mną

Mieszkanie na poddaszu to także zalety związane z bliskością dachu. Możemy postawić na oryginalne okna połaciowe i podziwiać błękitne niebo za dnia oraz konstelacje gwiezdne nocą. W tym kontekście warto wspomnieć także o lukarnach, na jakie niekiedy decydują się deweloperzy. Trudno polemizować ze wspaniałą funkcjonalnością lub walorami dekoracyjnymi tej charakterystycznej nadbudówki, więc jej obecność w konkretnym lokalu to zdecydowanie wartość dodana.

Słońce bez sąsiadów

Umiejscowienie lokalu mieszkalnego na najwyższej kondygnacji oznacza także brak sąsiadów nad głową, co docenią zwłaszcza osoby pragnące uniknąć rozrywkowego towarzystwa. A wszystko to w możliwie najbardziej słonecznej atmosferze!

Dodatkowe metry GRATIS

Warto także pamiętać, że płacąc za mieszkanie na poddaszu, płacimy jedynie za powierzchnię użytkową! Co to oznacza w praktyce? Wielkość poddasza sumuje się z metrażem w całości, w połowie lub wcale. Połowa dotyczy powierzchni pod skosami w świetle 140-220 cm wysokości, natomiast nie wlicza się części poddasza poniżej 140 cm. Oznacza to, że dostajemy dodatkowe metry gratis! Co prawda nie jest to przestrzeń “w pełni” funkcjonalna, jedna nie zmienia to faktu, że można ją wykorzystać w dowolny sposób (np. jako schowki, o których wspomnieliśmy powyżej). A takie rozwiązanie bez dwóch zdań przekłada się na większy komfort domowników oraz optycznie powiększa mieszkanie.

Gdy zepsuje się winda…

Mieszkanie na poddaszu ma też swoje wady. Wykorzystanie okien połaciowych to świetny pomysł dla fanów otwartych przestrzeni i gwiezdnego nieba jednak zwłaszcza zimą, gdy spadnie duża ilość śniegu, mieszkańcy mogą cierpieć na niedobory światła słonecznego. W związku z tym warto rozważyć zakup takiego lokalu, w którym nie zabraknie lukarn. Poza tym, mieszkanie zlokalizowane na najwyższym piętrze to nie tylko gwarancja doskonałych widoków, lecz także problematycznego wysiłku, kiedy dojdzie do awarii windy. I tu trzeba jasno powiedzieć, że wybór mieszkania zawsze zależy od indywidualnych preferencji, każdy musi samodzielnie przeanalizować plusy i minusy danego lokalu, które będą inne dla każdego z nas. Decydując się na własne M wybierajmy najkorzystniejsze rozwiązanie dla nas i naszej rodziny, nie do końca sugerując się trendami i wyborami znajomych, które mogą być zupełnie różne od naszych.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply