Inwestycje w nieruchomości

Gorzów Wielkopolski – zalety mieszkania w mieście

16 grudnia 2019
Gorzów Wielkopolski - zalety mieszkania w mieście

Nieruchomości w Gorzowie Wielkopolskim cieszą się coraz większą popularnością. Nowe inwestycje zmieniają krajobraz jednej ze stolic województwa lubuskiego, a samo miasto zyskuje nowych mieszkańców. Sprawdźmy, dlaczego warto mieszkać w Gorzowie!

Nie trać czasu na dojazdy…

Duże miasta warto odwiedzać, w mniejszych można mieszkać. Nie trudno obronić tę tezę. Zwłaszcza osobom, które posiadają mieszkania w Gorzowie Wielkopolskim. O ile Warszawa czy Wrocław są świetnym miejscem do tymczasowego pobytu (np. w trakcie studiów, czy na początku swojej drogi zawodowej), na dłuższą metę niekończące się dojazdy i korki stają się męczące. W Gorzowie dojazd może zająć maksymalnie kilkanaście minut, podczas gdy przebicie się przez metropolię w godzinach szczytu to często dużo ponad godzina. Paradoksem dużego miasta jest to, że chociaż ma ono dużo do zaoferowania, mieszkańcom brakuje czasu, by móc z tych możliwości skorzystać! Jeśli ulubione kino, knajpka, ośrodek kultury lub mieszkanie znajomych znajdują się na drugim końcu miasta, po godzinach spędzonych w korkach kanapa staje się alternatywą nie do odparcia. Czy warto ograniczać swoje życie do oczekiwania na weekend, by wtedy udać się na “większą wyprawę”, to pozostaje pytaniem retorycznym.

I ciesz się wielkomiejskim życiem bez wad!

Z drugiej strony, kiedy mówimy o mieście wielkości Gorzowa, określenie “mniejszy” można potraktować w kategoriach przenośni. Oznacza ono tyle, że Gorzów po prostu nie jest ogromny. Wciąż znajdziemy tam praktycznie wszystkie usługi oraz rozrywki, jakimi mogą cieszyć się mieszkańcy miast-gigantów. Uczelnie również posiadają tu swoje placówki. Z kolei dobrze wykształceni specjaliści z pewnością docenią mniejsze nasycenie rynku pracy – wbrew pozorom, szansa na większą i szybką karierę czeka właśnie tu!

Gorzów – miejsce znakomicie zlokalizowane!

Nie tylko wielkość jest istotna. Liczy się także lokalizacja. W przypadku Gorzowa nie można trafić lepiej. Godzina jazdy do Szczecina, dwie do Poznania, dwie i pół do Berlina – jeśli brakuje jakiejś specjalistycznej usługi lub wysublimowanej rozrywki, wielkie miasta zdecydowanie są w zasięgu nie tylko dla zmotoryzowanych (oprócz dobrej sieci dróg dochodzą połączenia kolejowe). Z lokalizacji skorzystają z pewnością również fani turystyki – bliskość Berlina to bliskość jednego z największych europejskich lotnisk, z którego można dotrzeć do najdalszych zakątków świata!

Lasy, jeziora i … morze!

Gorzów jest miastem idealnej wielkości. Poza wspomnianą obecnością znakomitych sąsiadów w bliższej i dalszej odległości na mieszkańców czekają wspaniałe tereny wypoczynkowe. Piękne lasy i jeziora, nad które można udać się w sezonie letnim (doskonałe kąpieliska z czystą, przejrzystą wodą, łowiska pełne ryb!), a także jesienią na grzyby czy podziwiać krajobrazy. Ponadto do Dziwnówka czy Kołobrzegu dotrzemy w dwie-trzy godziny – weekend nad morzem (najlepiej w apartamentach Porta Mare od Budnex) to kolejna kusząca alternatywa na wypoczynek!

Podsumowując, obiektywnie rzecz ujmując, dla osób, które pragną wielkomiejskiego życia bez większości jego wady. Gorzów jest optymalnym miejscem do życia, zarówno pod względem wielkości, położenia oraz otoczenia!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply