Jak urządzić mieszkanie

Dowiedz się, jak przebiega etap budowy mieszkań?

9 października 2019
Etapy budowy - mieszkanie od dewelopera

Proces powstawania Waszych mieszkań to skomplikowana, wieloetapowa procedura, która może zająć nawet kilka lat. Jeśli zawsze zastanawialiście się, jak wyglądają kolejne kroki wykonywane przez dewelopera mieszkań, zanim kluczyki trafią do właścicieli, z pewnością zaciekawi Was treść poniższych akapitów!

Od pozwolenia na budowę do pozwolenia na użytkowanie

Zasadniczo możemy podzielić cały proces na kilka najważniejszych etapów. Pierwszy z nich to samo rozpoczęcie budowy wraz z poprzedzającym je okresem oczekiwania na otrzymanie pozwolenia. W zależności od złożoności całego przedsięwzięcia, etap ten może zająć długie miesiące. Projektowanie oraz skompletowanie całej niezbędnej dokumentacji to skomplikowane procedury wymagające czasu.

Kolejny etapy to stan surowy otwarty i zamknięty. Stan surowy otwarty to niewykończony dom bez instalacji. Jest to jedynie sama konstrukcja, przykryta dachem tymczasowym lub takim, który ma znaleźć się na gotowym budynku. Natomiast stan surowy zamknięty stanowi etap, w którym we wszystkich otworach pojawia się stolarka – okna oraz drzwi.

Ostatni punkt przed ogłoszeniem zakończenia budowy to osiągnięcie stanu deweloperskiego. Mieszkanie w takim stanie pozostaje wybudowane i wyposażone we wszystkie media. Wciąż jednak nie jest jednak wykończone tzn. brak jest w nim drzwi wewnętrznych, podłóg, pomalowanych ścian i innych elementów.

Po osiągnięciu stanu deweloperskiego ogłasza się zakończenie budowy oraz uzyskuje pozwolenie na użytkowanie.

Powyższe etapy stanowią równocześnie terminy wpłacania kolejnych transz, w momencie, gdy mamy na myśli mieszkania na sprzedaż.

Budnex – wzorowe wykończenie!

Jeśli decydujecie się na zakup mieszkania od Budnex, z pewnością interesuje Was, jak w takim wypadku będzie przebiegać kluczowy dla Was proces budowy samego lokalu. Pierwsze prace zaczynają się zazwyczaj po osiągnięciu stanu surowego zamkniętego. Niezwykle ważne jest, by ustalić jak mają przebiegać poszczególne etapy budowy z kierownikiem budowy. Pozwoli to na wprowadzenie istotnych i pożądanych zmian w momencie ich pierwotnej realizacji. Dzięki temu można uniknąć kosztownych poprawek przeróbek oraz prac aranżacyjnych.

Do takich prac należą:

• budowa ścianek działowych w mieszkaniu
• ułożenie instalacji elektrycznej
• tynkowanie ścian
• wykonanie instalacji sanitarnych (instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania)
• ułożenie warstw izolacji oraz wylewanie betonowych posadzek, które stanowią bazę do układania podłogi – płytek, paneli itp.
• montaż drzwi wejściowych do mieszkania
• grzejniki i kratki łazienkowe
• osprzęt elektryczny (gniazdka i włączniki)
• szpachlowanie ścianek działowych.

Wykończenie we własnym zakresie

Po odbiorze mieszkania czeka Was jeszcze ostatni punkt do odhaczenia, czyli wykończenie, które nie należy do obowiązków dewelopera. Między innymi będzie to:

• wykonanie łazienki – rozprowadzenie instalacji pod konkretne urządzenia, czyli wanny, umywalki, brodziki itp., ułożenie płytek, montaż poszczególnych elementów, armatury czy lamp
• szpachlowanie i pomalowanie wszystkich ścian
• ułożenie posadzek i listew przypodłogowych
• montaż kuchni
• montaż lamp i pozostałych mebli.

Ten etap budowy może się okazać najtrudniejszy, ponieważ zależy to już tylko od Was. Zdecydowanie polecamy wykorzystanie wsparcia przy aranżacji Waszego wymarzonego M doświadczonych projektantów wnętrz, a także sprawdzonych ekip wykończeniowych. Sam proces etap wykończenia może równie dobrze być przyjemnym i bezproblemowym, co czasochłonnym oraz stresującym, zwłaszcza gdy to Wasze pierwsze mieszkanie. Jak byście tego nie zorganizowali, to pamiętajcie, że ostatecznie satysfakcja z wykończonego wg własnych potrzeb i pomysłów nowego i własnego M, przyćmi wszystkie te niedogodności!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply