apartamenty nad morzem Jak znaleźć wymarzone M Najnowsze

Mieszkania dwu czy jednopoziomowe – co wybrać?

19 września 2019
Mieszkania dwupoziomowe

Mieszkania dwupoziomowe stanowią coraz chętniej wybieraną alternatywę dla domów jednorodzinnych, a także mieszkań jednopoziomowych. W niniejszym wpisie sprawdzimy największe zalety tego rozwiązania. Przyjrzymy się także potencjalnym niedogodnościom, zwłaszcza w kontekście klasycznych lokali obejmujących jedną kondygnację. Zaczynamy!

Duża przestrzeń

Mieszkanie dwupoziomowe to propozycja, która wciąż niezbyt często pojawia się w ofercie deweloperów. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu połączyć dwa lokale. W wielu wypadkach jest to możliwe jeszcze na wczesnym etapie realizacji danej inwestycji. Kiedy zależy nam na dużym metrażu, mieszkanie na dwóch kondygnacjach to pomysł warty rozważenia.

Dogodna lokalizacja i komfort użytkowania

Duża powierzchnia to nie jedyna zaleta, pozwalająca mieszkaniom dwupoziomowym konkurować z domem jednorodzinnym. Innym aspektem, który trzeba podkreślić, jest lokalizacja. Przy zachowaniu większości walorów mieszkalnego budynku wolnostojącego dochodzi jeszcze położenie bliżej centrum miasta. Oznacza to oszczędność czasu potrzebnego na dojazdy, lepsza baza szkół, przedszkoli oraz zajęć dodatkowych dla dzieci.

Z kolei mieszkańcy mogą cieszyć się większą intymnością oraz komfortem w codziennym użytkowaniu. Dwie kondygnacje dają możliwość oddzielenia stref. Dolna część, bardziej reprezentacyjna, przeznaczona jest na przyjęcie gości oraz dzienne aktywności (przed wizytą nie trzeba sprzątać całego mieszkania!). Natomiast górna może stać się królestwem dzieci oraz strefą relaksu i wypoczynku. Ponadto, w mieszkaniach tego typu znajdują się zwykle dwie łazienki, co przy większej liczbie osób jest nieocenionym rozwiązaniem.

Popisowa aranżacja wnętrz

Jeśli mówimy o mieszkaniach dwupoziomowych, nie sposób o ich usytuowaniu oraz związanych z nim, wyjątkowych możliwościach aranżacyjnych. W większości wypadków lokale tego typu znajdują się najwyższych piętrach. Wiąże się to z doskonałymi widokami z okna, a także brakiem hałasu ze strony kłopotliwych sąsiadów. Do tego właściciel może pozwolić sobie na bardzo ciekawy rozkład pomieszczeń oraz oryginalne wykończenia wykorzystujące specyfikę architektury jak np. otwarta antresola na wyższej kondygnacji.

Potencjalne niedogodności…

Przy tym wszystkim warto jednak uwzględnić również potencjalne niedogodności. Jeśli weźmiemy pod uwagę mieszkanie jednopoziomowe, uwagę zwraca przede wszystkim brak schodów. Mieszkania dwupoziomowe znajdują się na najwyższych kondygnacjach, co może być problematyczne dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z małymi dziećmi. Zwłaszcza gdy w budynku nie ma windy.

Innym aspektem jest cena. Zwykle lokale dwukondygnacyjne między innymi ze względu na skosy są tańsze niż mieszkania jednopoziomowe o tej samej powierzchni. Jednak przy tym trzeba pamiętać, że istnieje wiele wyjątków od reguły. Szczególnie wtedy, gdy z najwyższych pięter rozciąga się malownicza panorama, mieszkanie dwupoziomowe może być dużo droższe.

Mieszkania dwupoziomowe w ofercie Budnex!

Jeżeli po lekturze tekstu są Państwo przekonaniu do zakupu właśnie takiego lokalu, warto zapoznać się z najnowszą ofertą Budnex. Deweloper ma w swojej ofercie nowe mieszkania na sprzedaż w tym standardzie – dwupoziomowe w inwestycji przy Placu Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp., a także dwu- i trzypoziomowe nad morzem w inwestycji Porta Mare WELLNESS & SPA zlokalizowanej przy samej plaży.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply