Inwestycje w nieruchomości Jak urządzić mieszkanie

Czy warto kupować mieszkanie w stanie deweloperskim?

22 lipca 2019
Nowe mieszkania od dewelopera

Kupując mieszkanie, możemy wybierać spośród setek ogłoszeń z rynku pierwotnego i wtórnego. Oba rozwiązania mają swoje plusy. Dziś sprawdzamy, jakie są zalety mieszkań od dewelopera!

Zostań pierwszym właścicielem!

Lokal w nowo wybudowanym budynku jest… nowy. Oznacza to, że będziemy w nim pierwszymi mieszkańcami, a żaden detal siłą rzeczy nie będzie się kojarzył ze starym właścicielem. W tym wypadku cała aranżacja, wystrój czy wykończenie zostaną zaaranżowane według naszego zamysłu. Nie trzeba się martwić o nieprofesjonalne wykonanie instalacji czy innych elementów wyposażenia, których wymiana może być kłopotliwa. Ponadto z pewnością nie czekają na nas niemiłe niespodzianki natury prawnej.

Własny projekt i zaufani fachowcy

Jak wspomnieliśmy, mieszkanie od dewelopera zaaranżujemy całkowicie według własnego projektu. Co ważne, wszystkie prace zostaną zrealizowane szybciej i sprawniej, niż w przypadku mieszkania kupionego od osoby prywatnej. Jest tak, ponieważ w tym wypadku nie ma konieczności usuwania elementów wykończenia niepasujących do naszej koncepcji wystroju. Przy tym możemy liczyć na duże oszczędności. Kupując wykończone mieszkanie, nigdy nie ma pewności, jacy fachowcy odpowiadają za instalację czy płytki. Jeśli są one wykonane nieprawidłowo, środki, które przeznaczylibyśmy na aranżację wnętrz, zostaną pochłonięte przez żmudne prace związane z wymianą wadliwych systemów. Przy mieszkaniu w stanie deweloperskim sami wybieramy wykonawcę i osobiście nadzorujemy każdy etap prac remontowych.

Zmiany jeszcze na etapie budowy

Inną niewątpliwą zaletą mieszkań deweloperskich jest możliwość modyfikacji projektu jeszcze na etapie budowy. Odpowiednio wczesna zmiana aranżacji ścianek czy instalacji elektrycznej pozwoli uniknąć znaczących wydatków, z jakimi ta czynność wiązałaby się w mieszkaniu już wykończonym. W tym drugim przypadku nawet drobne zmiany, jak np. dołożenie jednego punktu świetlnego oznaczają niewspółmiernie wysokie koszty wynikające, chociażby z konieczności pomalowania całego pomieszczenia i opłacenia fachowców.

Jasny status prawny nieruchomości

Ponadto, jeśli postawimy na sprawdzonego dewelopera, mamy pewność, że inwestujemy w nową nieruchomość, na której nie ciążą hipoteki i inne zobowiązania. Umową podpisujemy z firmą, której status prawny oraz sytuację finansową możemy bez problemu zweryfikować. Mamy także dostęp do historii budowy. W przypadku osoby prywatnej zawsze musimy liczyć się z ryzykiem, że w bliższej lub dalszej przyszłości mogą spotkać nas nieprzewidziane nieprzyjemności.

Budnex – Deweloper godny zaufania

Jeśli wybieramy mieszkanie z rynku pierwotnego, pozostaje równie ważny wybór właściwego wykonawcy. Jednym z najlepszych kontrahentów na rynku jest Budnex – Deweloper godny zaufania. Firma działa nieprzerwanie od 1996 roku i na swoim koncie ma dziesiątki niezwykle popularnych, cenionych realizacji na terenie całego kraju. Obecnie marka mocno inwestuje w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Poznaniu, Swarzędzu, Szczecinie, Dziwnowie, Dziwnówku oraz Kołobrzegu – jeśli jesteście zainteresowani zakupem nieruchomości deweloperskiej w którejś z tych miejscowości, czekają na Was wyjątkowe oferty!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply