apartamenty nad morzem Ciekawostki

Dziwnówek latem, a zimą – jak spędzać czas?

17 czerwca 2019

Dziwnówek to nadmorska miejscowość, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Część z nich decyduje się osiąść tam na stałe. Jest to możliwe, dzięki nowym inwestycjom Budnex, rozszerzającym zasób mieszkaniowy o przestrzenne oraz nowoczesne mieszkania. Zobaczmy, jak mieszkańcy Dziwnówka mogą spędzać czas wolny latem i zimą.

Dziwnówek latem

Wydawać by się mogło, że Dziwnówek najwięcej do zaoferowania ma w okresie letnim. Oprócz przyjemnie chłodzącej wody oraz piaszczystych plaż, na mieszkańców czeka wiele innych atrakcji – między innymi wycieczki rowerowe i pisze, sporty wodne, oraz dużą ilość wydarzeń kulturalnych w sąsiednich miejscowościach pasa nadmorskiego.

1. Wspaniała plaża
Największą atrakcją jest niewątpliwie plaża. Szeroka, o żółtym oraz drobnym piasku, stanowi doskonałe miejsce do relaksowania się na słońcu, a także długich spacerów. Na terenie gminy Dziwnówek znajduje się łącznie prawie 18 km szerokich plaż otoczonych wydmami i rzadkimi gatunkami roślin. Na samych plażach w sezonie pojawiają się bary oraz dmuchane place zabaw dla dzieci Ponadto woda w tym rejonie uchodzi za najczystszą na całym Pomorzu, a wodnemu szaleństwu można oddać się na specjalnie wyznaczonym kąpielisku o długości 400 m.

2. Bogata oferta kulturalna
Od maja do września w miejscowościach pasa nadmorskiego ma miejsce prawdziwa mnogość wydarzeń kulturalnych i sportowych. Bogata oferta koncertów, zawodów i festynów jak festiwal gwiazd sportu w Dziwnowie czy festiwal gwiazd w Międzyzdrojach to świetny sposób na urozmaicenie letniego urlopu!

2. Szlaki turystyczne
Przez miejscowość przebiega kilka dużych, pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. Są to m.in. Europejskiego Dalekobieżnego Szlaku Turystycznego E-9, Międzynarodowego Szlaku Rowerowego “Dookoła Bałtyku” R-10, czy Szlaku Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim. Warto to wykorzystać i spędzać czas na wielu wycieczkach rowerowych.

3. Sporty wodne
Warunki oraz charakterystyka wód przybrzeżnych w Dziwnówku sprzyjają uprawianiu sportów wodnych. Mieszkańcy oraz turyści mogą uczęszczać na zajęcia do szkoły Windsurfingu, oraz wypożyczać sprzęt – nie tylko deski i żagle, lecz także rowery wodne i kajaki. Do tego dochodzi bogata oferta statków wycieczkowych w pobliskim Dziwnowie, motorówek, katamaranów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować również kitesurfingu, wake boardingu, czy jazdy na nartach wodnych.

A co możemy robić zimą?

W zimie mieszkańcy Dziwnówka również nie mogą narzekać na nudę. Zarówno w samej miejscowości, jak i niedalekiej okolicy wiele atrakcji zachęca, by wyjść z domu nawet przy nie najlepszej pogodzie.

1. Wędkowanie
Przez cały rok można korzystać z łowiska – Dziwnówek to prawdziwy raj dla wędkarzy. Co istotne, od wędkarzy nie wymaga się posiadania Karty Wędkarskiej, a jedynie wykupionego pozwolenia na wędkowanie w Okręgowym Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie. Najczęściej spotykane gatunki w tym rejonie to leszcze, węgorze stronie, trocie, belony i okonie.

2. Na łonie natury
Niezależnie od pory roku do odwiedzin zachęca położony nieopodal Woliński Park Narodowy. Obejmuje on najpiękniejszy w Polsce odcinek wybrzeża klifowego, a na chronionych terenach można spotkać rzadkie gatunki roślin i zwierząt.

3. Coś na ząb
Dziwnówek to również całoroczna oferta gastronomiczna. Dwie restauracje pozwalają skosztować zróżnicowanej kuchni, natomiast elegancka kawiarnia przy zejściu na plażę będzie idealna na towarzyskie spotkania przy gofrach.

Nie można przy tym zapomnieć, że miejscowość ulokowana jest w otoczeniu wielu innych ciekawych miast i wiosek, o niewątpliwych walorach kulturalnych oraz z bogatą ofertą lokali, restauracji, muzeów, obiektów widowiskowych i wiele więcej. Dzięki temu każdego dnia przez cały rok można odkrywać nowe ekscytujące miejsca! Skorzystaj z tego i zainwestuj w mieszkanie w Dziwnówku.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply