Inwestycje w nieruchomości

5 zalet mieszkania z widokiem na morze

5 czerwca 2019
Apartamenty z widokiem na morzem, Dziwnówek

Pobudka czy śniadanie na tarasie z widokiem na morze to atrakcja, za którą co roku miliony turystów przybywają na wybrzeże. A gdyby tak kupić własne mieszkanie w nadmorskiej miejscowości i cieszyć się widokiem przez cały rok? To znakomity pomysł, a poniżej sprawdzamy, jakie są jego największe zalety.

1. Malowniczy krajobraz

Decydując się na zakup mieszkania nad morzem, najlepiej wybrać takie, które będzie oferować bezpośredni widok na bezkresną toń. Dzięki temu to, co dla wielu dostępne jest jedynie od święta, dla nas stanie się codziennością. Oczywiście nadmorskie mieszkania to nie tylko sama plaża i woda. Wystarczy kilka chwil, by znaleźć się na łonie natury – bogactwo fauny i flory pozwala odetchnąć, zwłaszcza gdy za nami wiele lat spędzonych w centrum dużego miasta.

Jednak malowniczy krajobraz to nie jedyna zaleta. Mieszkanie nad morzem w pozytywny sposób wpływa na nasze zdrowie! Lepszy sen, więcej okazji do aktywnego wypoczynku, zastrzyk witaminy D – wszystko to czeka na odkrycie!

 

2. Wspaniała, morska bryza

Nadmorskie powietrze naładowane jest jonami ujemnymi, dzięki czemu nasz organizm o wiele łatwiej absorbuje tlen. Pozwala to wyrównać poziom hormonu szczęścia, czyli serotoniny, zredukować poziom stresu, a co za tym idzie znacząco poprawić nastrój. Oddychając takim powietrzem, możemy liczyć także na spokojniejszy sen, a wszyscy specjaliści są zgodni, że jest on kluczowy dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

3. Okazja do ruchu

Mieszkańcy rejonów nadmorskich mają także o wiele więcej okazji do ruchu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Plaże ciągnące się przez wiele kilometrów, to najlepsze możliwe warunki spacerowe, a ścieżki rowerowe w przyległych lasach łączące sąsiednie miejscowości jak na przykład Dziwnówek i Dziwnów, czy Dziwnówek i Łukęcin, do jazdy na rowerze. Do tego dochodzi pływanie, surfing (w Dziwnówku możliwy również na zalewie wrzosowskim), siatkówka plażowa lub żeglarstwo ( tu polecamy naszą nową ofertę – apartamenty na sprzedaż z widokiem na Marinę w Dziwnowie, w ujściu rzeki Dziwnej w inwestycji Porta Mare MARINA Dziwnów). Natomiast na entuzjastów bardziej “statycznego” wypoczynku czeka plażowanie i niezwykle relaksujące wędkarstwo ( we wspomnianej już inwestycji w Dziwnowie możliwe zarówno nad morzem, nad rzeką i pobliskim malowniczym jeziorem – wszystko w odległości maksymalnie 700m), .

4. Witaminy i minerały na każdym kroku

O dobrym stanie zdrowia decydują również witaminy i mikroelementy, które pozyskujemy z żywności i otoczenia. Wspomniane powietrze oprócz tlenu, naładowane jest wieloma cennymi pierwiastkami, jak np. jod i fluor. Do tego słoneczna witamina D, niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu kostnego i krążenia. Całość dopełnia zdrowa i zróżnicowana dieta oparta o ryby – bogate w nasycone kwasy Omega.

5. Doskonała inwestycja

Zakup mieszkania z widokiem na morze to również wyśmienita inwestycja. Od kilku lat nasze wybrzeże przeżywa prawdziwe oblężenie turystyczne praktycznie przez cały rok. Zatem nawet jeśli nie możemy sobie pozwolić obecnie na to, by na dobre przeprowadzić się nad Bałtyk, świetnym pomysłem jest zakup w celu podnajmu turystom. Nadmorskie apartamenty to stałe źródło pasywnego dochodu. W dodatku nieruchomości tego typu znacząco zyskują na wartości z roku na rok. Jeżeli interesują Państwa mieszkania w Dziwnówku lub Kołobrzegu, warto zapoznać się z ofertą Budnex.

Jak widać, mieszkanie z widokiem na morze to inwestycja, którą zdecydowanie warto rozważyć. Szczególnie gdy prognozy przewidują zarówno wzrost cen, jak i temperatur w nadchodzących latach.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply