apartamenty nad morzem

Letni apartament naszym sposobem na biznes

7 czerwca 2018

Wiele osób decydując się na inwestycje w nieruchomości często kupuje lokale pod kątem najmu długoterminowego. Uważają, że tak jest łatwiej, gdyż nie ma problemu z ich zarządzaniem i przygotowaniem dla najemcy. Warto jednak wiedzieć, że to nieruchomości wakacyjne przynoszą największy zysk, a do tego można oddać je w zarząd wykwalifikowanym podmiotom.


Szczególnie w ostatnich latach wczasy nad Bałtykiem zyskały na popularności. Wraz z nimi wzrasta zainteresowanie zakupem apartamentów nad morzem. Nie tylko na własne potrzeby ale i pod kątem inwestycji.

Bezpieczna przystań dla Ciebie i kapitału

Niskie stopy procentowe sprawiają, że coraz częściej Polacy poszukują alternatywnych form lokowania kapitału, gdzie sam kapitał jest bezpieczny, a przychody będą wyższe niż odsetki z lokat. O ile samo ulokowanie nadwyżek kapitału w nieruchomości jest powszechnie znane, o tyle apartamenty dedykowane do najmu wakacyjnego w oczach klientów są często nowością. Wielu klientów Budnex zaczynało od zakupu nieruchomości pod najem na cele mieszkaniowe, by później rozpocząć lokowanie swojego kapitału w nadmorskie apartamenty w kompleksie Porta Mare w Dziwnówku. Przesądził o tym rachunek ekonomiczny. W wysokim sezonie z wynajmu lokalu dla czterech osób można uzyskać co najmniej 400 zł dziennie. Zakładając, że apartament wynajmujemy tylko przez 60 dni w roku, przychód z takiej nieruchomości wyniesie 24 tys. zł. W dwa miesiące zatem można zarobić tyle ile na mieszkaniu wynajmowane w mieście przez rok. Warto jednak pamiętać, że nieruchomości takie często wynajmowane są również podczas świąt i długich weekendów, co stanowi dodatkowy zysk dla właściciela. Nie można jednak zapominać o jeszcze jednym bardzo ważnym aspekcie. Z takiego apartamentu możemy korzystać w każdym wolnym terminie, spędzając urlop w miejscu, które nam odpowiada i w standardzie, do którego sami doprowadziliśmy apartament.

Apartament nad morzem

Zdalnie wykończ i zarządzaj

Sceptycy wyjdą z założenia, że samo urządzenie takiego apartamentem na odległość jest dość karkołomne. Jednak i tutaj można wykorzystać sprawdzone rozwiązania. Klienci Budnex najchętniej scedowaliby na nas wykończenie nadmorskiego apartamentu pod klucz. Oferowanie im jednak różnych wariantów wykończenia nie zawsze się sprawdza. Wypracowaliśmy więc lepsze rozwiązanie. By sprostać ich oczekiwaniom zaoferowaliśmy im możliwość nawiązania współpracy ze sprawdzonymi przez nas firmami, które zajmują się pracami wykończeniowymi. Kontaktujemy więc wykonawców z posiadaczami nowych apartamentów. Dodatkowo dzięki Złotej Karcie Budnex nasi klienci mogą korzystać z licznych rabatów w sklepach z materiałami budowlanymi i wnętrzarskimi, tak by stworzyć apartament o jakim marzą.
Kolejny krok to wynajem wakacyjnej nieruchomości. O ile samo przekazanie kluczy może być najmniejszym problemem, o tyle utrzymanie apartamentu w czystości czy wykonywanie drobnych napraw może być kłopotliwe. Na szczęście zarządzanie takim apartamentem możemy za odpowiednią kwotę scedować na firmę, która się w tym specjalizuje. W przypadku inwestycji firmy Budnex jest to spółka Porta Mare. Oddając w zarząd naszą nieruchomość mamy pewność, że wszystko jest pod kontrolą, a nasza nieruchomość utrzymana jest w należytym standardzie. Rozwiązanie takie pozwala również, na znacznie efektywniejszy najem apartamentu. Koszt tej usługi stanowią około 20 proc. kwoty uzyskiwanej z najmu, jednakże w zamian otrzymujemy między innymi sprzątanie, wymianę pościeli, czy znalezienie najemców.

Podejmując decyzję o zakupie nadmorskiej nieruchomości prócz atrakcyjnej lokalizacji warto wybrać również sprawdzonego dewelopera jak i zarządcę takiego apartamentu. Od tego zależeć będą bowiem nasze zyski i łatwość obsługi takiej nieruchomości na odległość.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply