Inspiracje

Mieszkanie skrojone na miarę

7 lutego 2018

Znalezienie mieszkania dopasowanego do naszych potrzeb nie zawsze jest proste, zwłaszcza jeżeli poszukujemy czegoś w konkretnej lokalizacji. Czasem brakuje nam życiowej przestrzeni, w innym wypadku zmienilibyśmy układ pomieszczeń. A gdyby tak uszyć mieszkanie na miarę? Taką możliwość daje swoim klientom Budnex.


Łączenie lokali w większe to stały element oferty gorzowskiego dewelopera. Dzięki takiemu rozwiązaniu w wybranej lokalizacji możemy połączyć nawet kilka mieszkań w jedno, tak by uzyskać metraż, który nam odpowiada. Dla przykładu. Na osiedlu Europejskim w realizowanym aktualnie budynku nr 14. możemy połączyć nawet 3 mieszkania by uzyskać lokal o powierzchni 118 mkw i z balkonami o powierzchni 41 mkw.

Wprowadzanie zmian

Nawet najlepiej zaprojektowane i funkcjonalne mieszkanie możemy przerobić tak by je spersonalizować i dopasować do własnych potrzeb. Dzisiejsze, nowoczesne budownictwo daje takie możliwości. Oczywiście najlepiej zmiany jest wprowadzać jeszcze na etapie budowy danego lokalu. Często nie wiąże się to dla nas nawet z dodatkowymi kosztami. Do przesunięcia lub całkowitego usunięcia są ściany działowe, zmianie może ulec również układ instalacji elektrycznej. Rzecz jasna w granicach, które umożliwiają istniejące piony. W grę wchodzą również dodatkowe otwory drzwiowe, bądź usunięcie zbędnych drzwi wejściowych do połączonych mieszkań. W przypadku inwestycji realizowanych przez Budnex, nawet 50 proc. klientów decyduje się na wprowadzenie indywidualnych zmian w lokalu już na etapie budowy obiektu. Średnio w każdej z realizowanych inwestycji z opcji łączenia mieszkań korzysta kilka osób.

Jak to wygląda w praktyce?

Najlepiej uszyć na wymiar swoje mieszkanie jeszcze przed zakupem takiej nieruchomości. W przypadku firmy Budnex klient decydujący się na łączenie mieszkań w większy lokal wpierw uzgadnia z deweloperem oczekiwania, co do rozwiązań, jakie mają powstać w wyniku łączenia kilku lokali. Następnie taka koncepcja konsultowana jest z biurem projektowym, które opiniuje proponowane zmiany oraz weryfikuje czy są one możliwe do realizacji. Po akceptacji zmian i podpisaniu umowy deweloperskiej, klient już tylko czeka za zakończenie budowy danej inwestycji. Finalnie otrzymuje połączone kilka lokali w nieruchomość uszytą na miarę jego oczekiwań. Co istotne mieszkanie takie posiada jedną księgę wieczystą. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy kosztownych przeróbek i rozbiórki już postawionych elementów. Warto więc przyjrzeć się możliwościom jakie daje Budynek nr 14. na Osiedlu Europejskim w Gorzowie.

Jak długo można wprowadzać zmiany?

Łączenie lokali czy też zmiany w układzie mieszkania możliwe są niemalże na każdym etapie realizacji nieruchomości. Oczywiście najlepiej porozmawiać o takich planach z deweloperem jak najwcześniej. Najlepiej gdy kondygnacja z mieszkaniem naszych marzeń jeszcze nie powstała. W późniejszym etapie wprowadzanie poważnych zmian jest już nieco trudniejsze, lub może okazać się zbyt kosztowne. Dla ułatwienia firma Budnex przygotowała kilka gotowych wariantów połączeń mieszkań, tak by pomoc klientom w podjęciu decyzji.

Uszycie mieszkania pod nasze indywidualne oczekiwania daje wiele nowych możliwości związanych z aranżacją takich wnętrz. Spersonalizowana nieruchomość to doskonała opcja dla osób ceniących dużo życiowej przestrzeni i doskonała alternatywa dla osób, które oczekują od życia w mieście czegoś więcej.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply