Inspiracje Jak urządzić mieszkanie

15 pomysłów na industrialną jadalnię

20 stycznia 2017

Styl industrialny posiada wielu zwolenników, wynika to głównie ze względu na to, że wymaga sporej dozy kreatywnosci oraz pozwala podkreślić unikatowość danego wnętrza. Z tego względu dzisiaj przypatrzymy się różnym pomysłem na industrialną jadalnię. Być może znajdziecie wśród nich coś dla siebie.

 

 

1.Drewno i stal

Połączenie drewna i stali to standardowy pomysł na jadalnię w stylu industrailnym. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo dobry. Dlatego warto go przytoczyć na samym początku. To połączenie nada wnętrzu specyficznego klimatu.

drewno-stal-budnex

Źródło: Bricks Amsterdam

2.Industrialna elegancja

Duże przestrzenie, drewniane kolumny, uzupełnione o szklany stół oraz stalowe wykończenia – w ten sposób możemy sprawić, że wnętrze naszej jadalni będzie wyglądało naprawdę niesamowicie.

jadalnia-drewno-budnex

Źródło: JANE KIM DESIGN

3.Stalowy stół i skórzane meble

To kolejne ciekawe połączenie, które sprawaia, że wnętrze wygląda bardzo przytulnie i przyjemnie.

stalowy-stół-budnex

Źródło: Erica Severns Architect

4.Dużo, dużo, naprawdę dużo stali

Połączenie dużych ilości stali, z drewnianym wnętrzem nadaje wnętrzu bardzo ciekawego, rockowego wyglądu. Jeżeli lubicie ten styl, to na pewno warto przemyśleć takie wnętrze domu.

stal-jadalnia-budnex

Źródło: PLACE Architect ltd.

5.Trochę kolorów

Nie trzeba jednak koniecznie decydować się wyłącznie na ciężkie wnętrza, można przełamać jadalnię jakimś jaskrawym, przykuwającym uwagę kolorem. Wszystko zależy od tego co się woli.

kolory-kuchnia-budnex

Źródło: Sundays Design

6.Wpleć trochę rustycznych smaczków

Przełamiesz w ten sposób industrialny wygląd wnętrza, ale nadasz mu trochę więcej przytulności oraz ciepła. Warto wypróbować.

rystykalny-styl-budnex

Źródło: McIntosh Poris Associates

7.Czarne ściany

Połączenie typowych elementów industrialnych to jest drewna i stali z czarnymi i grafitowymi ścianami to bardzo ciekawy, ale odważny pomysł. Z całą pewnością nie sprawdzi się w każdym wnętrzu, ale warto przetestować.

ciemne-ściany-budnex

Źródło: Simon Scarboro

Banner_Budenx

8.Industrial w stylu vintage

To kolejny ciekawy pomysł. Nada to wyglądowi naszego wnętrza steampunktowego wyglądu, ale nie można zaprzeczyć, ze z całą pewnością ten wygląd będzie bardzo, ale to bardzo unikatowy.

vintage-styl-budnex

Źródło: Vintage Industrial Design

9.Artystyczny nieład

Czyli starannie zaplanowany bałagan. Również może dać ciekawy efekt, warto żeby nie przesadzić i nie zamienić tego w zwyczajny bałagan.

nieład-jadalnia-budnex

Źródło: A Beautiful Mess

10.Industrialny smaczek

Nie każdy od razu chce się decydować na pełnoprawne industrialne wnętrze. W takim wypadku warto wrzucić jakiś smaczek, wykorzystać jakiś materiał albo motyw, charakterystyczny dla tego stylu.

jadalnia-industrialne-elementy-budnex

Źródło: West Elm

11.Stalowe meble

Oczywiście nie w pełni stalowe, bo byłoby to szalenie niewygodne, jednak ich znaczna część wykonana ze stali, może dać bardzo ciekawy efekt wizualny.

stalowe-meble-budnex

Źródło: Vintage Industrial 

12.Industrail w stylu mariny

Czyli po prostu morsko-żeglugowy industrial. Różne nawiązania do żeglarstwa, to również bardzo nietypowy i oryginalny pomysł w ramach industrailnego wystroju wnętrza. Warto wypróbować.

marina-styl-budnex

Źródło: SUBU

13.Wnętrze w stylu Nothing Hill

Surowe wnętrze, odkryte cegły wymieszane z toną uroku, to przepis na to, aby wnętrze wyglądało naprawdę świetnie.

kamienica-styl-budnex

Źródło: Rough Living

14.Trochę romantyzmu

Dodanie pewnej ilości różu może sprawić, że nagle nasze bezwględne, zimnokrwiste industrialne wnętrze stanie się jakieś takie bardziej przyjazne. Dlatego, jeżeli wydaje nam się, że nasza jadalnia wyszła bardzo chłodno – warto to przełamać na przykład dywanem, który jest chociaż trochę czerwony lub różowawy.

róż-jadalnia-budnex

Źródło: Counterfeit Design Studio

15.Przestrzenna jadalnia

Przestrzenna jadalnia, z dużym stołem, wysokim sufitem, dużymi oknami – kwintesencja loftów, jest marzeniem praktycznie każdego, kto lubi ten styl. Jeżeli dotąd nie spotkałeś się z tym pomysłem, to chętnie Ci go przedstawiamy. Być może będziesz mieć okazję go zrealizować?

duża-jadalnia-budnex

Źródło:  Hennepin Made

Banner_Budenx

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply