Inspiracje Jak urządzić mieszkanie

14 trendów w projektowaniu mieszkalnej przestrzeni na rok 2017

18 stycznia 2017

Każdy nowy rok to kolejne nowe trendy. Zmienia się dobór kolorów, styl, i różne drobne detale przy wystroju wnętrza. Świadomość nowych trendów bardzo przydaje się jeżeli zamierzamy sprzedać nasz dom albo mieszkanie – wdrożenie ich może realnie podwyższyć wartość naszej nieruchomości.

Oczywiście nie oznacza to, że należy stosować je na ślepo – nie wszystko da się zrobić, a czasami czegoś uniknąć zamiast zrobić coś na siłę. Z całą pewnością jednak warto jest być świadomym tego jak wyglądają najnowsze trendy.

 

1. Wysepka w kuchni

Jeżeli masz wystarczająco dużą kuchnię – w takim przypadku świetnie sprawdzi się wysepka, na której można przygotowywać drinki oraz posiłki. Bardzo modne jest dobranie kontrastującego koloru.

 

Nowe mieszkania

źródło: http://reganbakerdesign.com/

 

2. Lodówka w kontrastującym kolorze

Kolejnym modnym trendem w 2017 roku będą lodówki, w dosyć wyrazistym, kontrastującym względem reszty kuchni kolorze.

 

Nowe mieszkania Poznań

źródło: Yale Appliance Blo

 

 

3. Marmurowe blaty

Blat z marmuru jest bardzo wytrzymały, wygląda bardzo elegancko, a do tego bardzo wygodnie się go myje. Jedyną wadą jest to, że jest stosunkowo drogi.

 

Nowe mieszkania Poznań

źródło: modern-homedesign.com

 

4. Żywe kolory

Kolejnym trendem jaki możemy zauważyć jest dobieranie żywych kolorów do wnętrza domu, takich jak na przykład zielony. Należy jednak pamiętać, że to odważna decyzja. Dlatego jeżeli planujemy sprzedaż domu lub mieszkania, to lepiej pozostać przy klasyce.

 

Mieszkania w Poznaniu

 

5. Beż

Jeżeli chcemy użyć czegoś bardziej neutralnego do wnętrza domu – wtedy świetnie sprawdzi się kolor beżowy, który również będzie modny w tym roku i jest dużo ciekawszy od np. szarego.

 

Nowe mieszkania w Poznaniu

źródło:BuzzBuzzHome News

 

6. Przełamania kolorem

Pamiętaj, aby wnętrze domu przełamać nietypowymi kolorami. Tym razem nie chodzi o dominujące kolory w wystroju wnętrza tak jak w punkcie 4, ale pewne subtelne dodatki.

 

Deweloper Poznań

 

 

7. Eksperymentuj z ciekawymi kształtami

Hitem w 2017 roku będą różne heksagonalne kształty, które dotąd nie były zbyt popularne w wystroju wnętrz. Bardzo cieszymy się z tego trendu, ponieważ efekt jest bardzo ciekawy.

 

Deweloper Poznań

źródło: domus-sklep.pl

 

8. Zabudowany bar

Lubisz organizować w domu imprezy? To świetnie, bo w 2017 roku istnieje trend, który bardzo Ci się spodoba, a mianowicie zabudowywanie barów w np. salonie lub kuchni. Świetnie sprawdza się to podczas różnych spotkań towarzyskich.

 

Deweloper Poznań

 

9. Biel i drewno w kuchni

Jest to dosyć klasyczne połączenie, jednocześnie dosyć modne w rozpoczynającym się roku. Dlatego z jednej strony, możemy wpisać się w trend, a z drugiej nie mieć obaw co do tego, że za parę lat, nasza kuchnia będzie wyglądała kiczowato.

 

 

10. Vintage

Różne stare, odrestaurowane meble są kolejny przebojem roku 2017. Odnosi się to do praktycznie każdego pomieszczenia w naszym domu.

 

Nowe mieszkania Poznań

źródło:roomdecorideas.eu

 

11. Czarna stal i szkło

Prysznic wykonany ze stali pomalowanej na czarno uzupełniony szklanymi szybami, to bardzo interesujący pomysł na rok 2017, dlatego umieściliśmy go w tym zestawieniu.

 

stal-szkło

źródło: www.houzz.com

 

12. Wiszące lampy

Wiszące lampy są modne już od jakiegoś czasu, jednak zakłada się, że w tym roku nastąpi szczyt ich popularności. Świetnie sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach. Oprócz tego dają niesamowitego klimatu np. sypialni.

 

Poznań

źródło: trend posts 

 

13. W sypialni – czerwień, róż i inne

Różnego rodzaju odcienie różu i czerwienie będą bardzo popularne jeżeli chodzi o sypialnię. Należy jednak pamiętać – że tylko i wyłącznie w przypadku tego pokoju.

 

Poznań
źródło :Home Designing

 

14. Miejsca pracy w różnych miejscach domu

Szczególnie dotyczy to osób, które pracują przy komputerze – na laptopie. Trend jest taki, że zaczyna się przygotowywać miejsca pracy w różnych miejscach w domu. Dzięki czemu pracowanie jest wygodniejsze, no i nie jesteśmy skazani na to, aby cały czas robić to w tym samym miejscu co potrafi być nużące.

 

Nowe mieszkania Poznań

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply