Bez kategorii

Jak wybrać nowe mieszkanie odpowiadające Twoim potrzebom?

4 stycznia 2017

Wybór nowego mieszkania to bardzo odpowiedzialne zadanie, w końcu będzie to miejsce, w którym będziemy spędzali naprawdę dużo czasu, to w nim będziemy odpoczywali po ciężkim dniu pracy oraz spędzali czas z bliskimi lub będzie to ważna inwestycja swoich oszczędności. Każdy z nas ma swoje specyficzne preferencje, dlatego bardzo trudno jest udzielić uniwersalnej porady na temat tego jakie mieszkanie będzie najlepsze dla Ciebie. Jednak istnieją pewne kryteria ocen, które pomogą Ci podjąć najlepszą, satysfakcjonującą Ciebie decyzję.

aa

1.  Określ po co kupujesz nowe mieszkanie

Zastanów się jaki jest cel kupienia mieszkania, jakie kryteria ma spełniać, jakie jest jego przeznaczenie. Inne mieszkanie kupimy dla siebie, a inne mieszkanie kupimy, jeżeli robimy to pod kątem szybkiej inwestycji, a jeszcze inne jeżeli pod kątem inwestycji pod wynajem. Jeżeli chcesz podjąć mądrą, świadomą decyzję, to właśnie ten punkt powinien znaleźć się na samym początku.

 

Ekspert Budnex radzi:


Jeśli szukamy mieszkania które chcemy kupić z dofinansowaniem w programie MDM, pamiętajmy żeby miało nie więcej niż 75m2! – Wiesław Kupiński, Kierownik Sprzedaży w Szczecinie


Mieszkania Szczecin, Kusocińskiego

aa

No dobrze, udało Ci się już ustalić po co kupujesz dane mieszkanie. Co dalej?

aa

2. Określ potrzeby

Kiedy już wiesz po co kupujesz mieszkanie, to dobrze by było określić jakie kryteria powinno ono spełniać. Najważniejsze, które zwykle bierze się pod uwagę to: cena, metraż, ilość pokoi, wielkość pokoi, miejsca postojowe, bezpieczeństwo danej okolicy, połączenia komunikacyjne, dostępność różnego rodzaju usług czy technologia wykonania budynku.

Podczas wybierania mieszkania warto wypisać sobie te wszystkie aspekty oraz określić swoje preferencje względem nich, następnie, podczas dobierania mieszkania należy weryfikować w jakim stopniu dane mieszkanie odpowiada naszym preferencjom. W ten sposób dużo bardziej prawdopodobne będzie, że to mieszkanie, które wybierzemy będzie nam odpowiadało.

 

Ekspert Budnex radzi:


Warto zwrócić uwagę na  możliwość wprowadzenia zmian w układzie ścianek działowych i instalacji ( elektrycznej i sanitarnych). Budnex oferuje taką możliwość, ale nie u wszystkich deweloperów jest to standard. Warto pamiętać że zmiany na etapie budowy pociągają za sobą dużo mniejszy koszt niż na późniejszym etapie, a często takie zmiany nie wpływają nawet na cenę, jeśli zdecydujemy się na nie na odpowiednio wczesnym etapie budowy – Wiesław Kupiński, Kierownik Sprzedaży w Szczecinie


Oczywiście, istnieją również inne czynniki, które w pełni zależą od indywidualnych potrzeb osoby, która szuka mieszkanie, wiec to nie jest tak, że musisz brać pod uwagę tylko i wyłącznie te kryteria lub jeżeli jakichś nie wymieniliśmy to je bagatelizujemy.

aa

3. Myśl długofalowo

Kupno mieszkania, to kupno na lata. Dlatego dobrze jest myśleć długofalowo. Jeżeli planujesz zakładać 4-osobową rodzinę to od razu celuj w mieszkanie, które ma ok. 65-70m kw. i jest trzypokojowe.

Natomiast proporcjonalnie mniejsze mieszkania będą nadawały się idealnie dla osób samotnych, czy młodych małżeństw bez dzieci. Osoba, która mieszka zupełnie sama będzie w stanie dobrze się odnaleźć nawet na 30-40 m kw., podobnie często radzą sobie małżeństwa bez dzieci.

 

Ekspert Budnex radzi:


Zawsze lepiej kupować mieszkanie na wyrost – decydując się na konkretny metraż myślmy o przyszłości. Być może teraz wystarczy nam mieszkanie 2 pokojowe o powierzchni 47m2, ale co jeśli urodzi nam się drugie dziecko? Wtedy pożałujemy ze nie pomyśleliśmy o zakupie “kilku dodatkowych m2 “ i nie wybraliśmy mieszkania 51-53 m2, w którym mielibyśmy już 3 pokoje – Wiesław Kupiński, Kierownik Sprzedaży w Szczecinie


aa

4. Mieszkanie pod wynajem – najważniejsze aspekty

Jeżeli kupujemy mieszkanie pod wynajem, to kryteria do oceny są trochę inne niż w przypadku mieszkania, które kupujemy stricte dla siebie. Nasze preferencje się tu praktycznie nie liczą, liczy się to czego oczekuje rynek. Kryteria są tutaj jasne – cena i lokalizacja. Jeżeli mieszkanie znajduje się blisko uniwersytetów, jest dobrze skomunikowane i możliwie blisko centrum to wynajęcie mieszkania może potrwać nawet parę godzin od kupna mieszkania. Znamy przypadki gdy dobrze zlokalizowane mieszkanie miało już chętnych lokatorów, którzy czekali na podpisanie umowy wynajmu, zanim nowy właściciel zdążył sfinalizować umowę kupna.

 

Ekspert Budnex radzi:


Sprawdźmy okolicę, czy w pobliżu znajdują się  inne budynki wielorodzinne, czy może dużo bardziej uciążliwe zakłady produkcyjne – Wiesław Kupiński, Kierownik Sprzedaży w Szczecinie


 

Oprócz tego bardzo ważny jest układ mieszkania – tutaj warto zwrócić uwagę, aby nie był on przejściowy, ponieważ mało kto chce wynająć przejściowy pokój – a w takim przypadku zwyczajnie na siebie nie zarabia. Im więcej pokoi ma dane mieszkanie i im większy jest ich metraż, tym więcej będziemy w stanie zarobić na danym mieszkaniu. Oczywiście, możemy również wynajmować całe mieszkanie – wszystko zależy od tego w jaki sposób planujemy zarabiać na wynajmie.

 

Mieszkania Poznań

 

Ekspert Budnex radzi:


Sprawdź także czy w inwestycji jest możliwość zakupu garażu, lub jeśli nie planujemy tego dodatkowego wydatku, miejsca postojowe. W naszych inwestycjach takie miejsca są bezpłatne i dostępne dla wszystkich mieszkańców budynku, ale wielu deweloperów oferuje tylko miejsca dodatkowo płatne, wydzielone za pomocą blokad. Tego typu udogodnienie na pewno wpłynie na cenę wynajmu mieszkania  – Wiesław Kupiński, Kierownik Sprzedaży w Szczecinie


 

 

Mieszkania Budnex

Źródło: zysker.pl

aa

Na koniec życzymy wam powodzenia. Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważną i stresującą decyzją w życiu jest wybór odpowiedniego mieszkania. Mamy nadzieję, że z naszymi poradami będzie on trochę prostszy i trochę mniej stresujący.

 

Deweloper Poznań

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply