Inspiracje

Jak udekorować mieszkanie na Święta Bożego Narodzenia : 28 kreatywnych pomysłów na magiczny wystrój

20 grudnia 2016

Święta to wyjątkowy czas – w większości domów pełen jest wielu silnych emocji. Ostatnie dni przed samymi świętami to zwykle nerwówka i trochę bardziej napięta atmosfera, która wynika z tego, że bardzo zależy nam na tym, aby jak najlepiej przygotować się na tę okazję. Jednak kiedy już przyjdzie co do czego, to same święta zwykle pełne są miłych, przyjemnych emocji oraz atmosfery wzajemnego zrozumienia.

 

Jednym z ważniejszych aspektów świąt jest wytworzenie odpowiedniego klimatu, pewnej specyficznej atmosfery. Było by to niemożliwe, bez przygotowania całej wizualnej otoczki, która sprawi, że dużo łatwiej będzie poczuć magię świąt. Dlatego, przygotowaliśmy dla was zestawienie porad, które wam to ułatwią.

1. Taśma dekoracyjne Washi

Wykorzystanie swojej ściany to jeden z ciekawszych możliwych pomysłów. Co należy zrobić? Za pomocą taśmy, należy sporządzić „choinkę” na ścianie. Jest to bardzo ciekawe i oryginalne rozwiązanie. Oczywiście polecamy je osobom, o mniej tradycyjnym podejściu.

 

washi-tasmy

 

tasmy-dekoracyjne-washi

źródło: www.brit.co

 

2. Udekoruj jak najwięcej elementów wnętrza

Im więcej elementów swojego mieszkania udekorujesz, tym bardziej odczuwalna będzie świąteczna atmosfera, dlatego absolutnie się w tym nie ograniczaj.

 

dekoracje nowych mieszkań

źródło: www.decoradvisor.net

 

3. Powieś bombki przed wejściem

Jest to rozwiązanie, raczej dla domów jednorodzinnych. Przed wejściem do domu – jeżeli masz taką możliwość, powieś bombki, takie jak zwykle wiesza się na choince. W ten sposób Twój dom będzie wszystkich witał świąteczną atmosferą.

 

4. Ozdoby na szczyt choinki

Pamiętaj o tym, że szczyt choinki jest bardzo ważny, dlatego przygotuj ładną ozdobę, która będzie swoistym ukoronowaniem całego Twojego pomysłu na to, jak ma wyglądać wnętrze Twojego mieszkania podczas świąt.

 

ozdoby-na-szczyt-choinki

źródło: bksgl.foucheres.com

 

5. Dobór kolorów

Masz tutaj ogromne pole do popisu. Możesz wybrać coś bardziej tradycyjnego i eleganckiego, ale jest też masa bardziej odważnych kolorów świątecznych. Ważne, aby dopasować je do tego jak urządzony jest Twoje mieszkanie, tak aby to wszystko razem ze sobą ładnie współgrało.

 

6. Choinka z bibułki

Kolejny oryginalny pomysł na choinkę, to choinka zrobiona z bibuły. Jej stworzenie zajmuje trochę czasu i wymaga trochę umiejętności, oprócz tego jest dosyć delikatna – dlatego nie jest to pomysł na choinkę, przeznaczony dla wszystkich, ale jeżeli nie masz kota, psa, ani bardzo małych dzieci, a za to masz sporo cierpliwości – to jest to pomysł właśnie dla Ciebie.

 

choinka-bibula

źródło: apartmenttherapy.com

 

7. Świąteczne zapachy

Istnieje pewien zestaw zapachów, który kojarzy nam się ze świętami. Powinny one wypełniać wnętrze Twojego mieszkania. Dla wielu osób będzie to pomarańcza, cynamon, rozmaryn, mak czy zapach piernika. Oczywiście – dla każdego, w zależności od regionu Polski, będą to trochę inne zapachy. Podzielcie się nimi z nami w komentarzach !

 

8. Kiedy przyjdzie święty Mikołaj?

Przygotuj jakąś kreatywną formę kalendarza, która umili oczekiwanie na przybycie świętego Mikołaja. Z całą pewnością będzie to bardzo emocjonujące urozmaicenie, szczególnie dla Twoich dzieci.

 

kalendarz-swiateczny

źródło: About Christmas

 

9. Odpowiednie światełka

Nie ma świąt, bez różnych światełek. Oczywiście, nie musi to wyglądać tak jak na amerykańskim filmie, gdzie jeden dom ma na sobie tylko światełek, co całe polskie osiedle. Warto zachować tutaj pewną subtelność i nie popadać w przesadę, ale z drugiej strony – warto pamiętać, o tym aby trochę tych światełek zamontować.

 

swiatelka-balkon

źródło:DigsDigs

10. Dzwoneczki

Kiedy dekorujemy mieszkanie przy okazji świąt – warto pamiętać nie tylko o ładnych lampkach i o bombkach, ale również o dzwoneczkach, czyli kolejnym elemencie wystroju wnętrza, który sprawi, że w święta będziemy się czuli jak w święta.

 

11. Masz kominek? Nie zapomnij o ozdobach!

Kominek sam w sobie jest po prostu idealny na święta –nadaje wnętrzu naszego domu niesamowitej atmosfery i klimatu. Możemy jednak sprawić, że będzie robił to w jeszcze większym stopniu, wystarczy, że dodamy mu ładnych świątecznych dekoracji, takich jak na obrazku.

 

dekoracje-kominka

źródło: DIY Network

 

12. Mroźne ozdoby okien

Takie jak na obrazku – robią naprawdę duże wrażenie i naprawdę ładnie wyglądają, a co najważniejsze ich przygotowanie wcale nie jest takie trudne.

morzne-osoby-swiateczne

źródło: Budget101.com

 

13. Podwieś wieńce

Wieńce również potrafią być bardzo estetyczną i klimatyczną świąteczną ozdobą. Dlatego, jeżeli masz na to przestrzeń i pasuje to do Twojego stylu świąt – to nie krępuj się, aby parę podwiesić w swoim domu, dzięki czemu nadasz mu jeszcze bardziej intensywny świąteczny klimat.

 

banner

 

 

14. Cynamonowa świeczka

Można ją przygotować bardzo łatwo – wystarczy kupić tradycyjną świeczkę i obtoczyć ją laseczkami cynamonu. Nada to wnętrzu naszego domu przyjemnego cynamonowego zapachu, a do tego jest to bardzo prosty do wykonania pomysł.

 

swiece-cynamonowe

źródło:Sweet Living Magazine

 

15. Odpowiednia oprawa stołowej zastawy

Jeżeli pięknie oprawimy nasz stół, wtedy nadamy naszym świętom jeszcze bardziej eleganckiego i uroczystego wyglądu. Dekoracje stołu i zastawy stołowej, powinny oczywiście nawiązywać do samych świąt.

 

dekoracje-stolu-wigilia

źródło:blog.tribunadonorte.com.br

 

16. Białe lampki świąteczne

Kiedy myślimy o oświetleniu świąt – bardzo wiele osób myśli o wielokolorowych lampkach, które mają swój klimat, ale… jednokolorowe jasne lampki, również go mają. Tylko spójrz na zdjęcie, jak pięknie mogą ozdobić na przykład sypialnię.

 

lampki-syialnia

źródło:Sortrature

17. Ozdoby okienne

Niczemu nie wolno odpuścić – swoim oknom również nie. Im więcej dopracowanych szczegółów, tym bardziej świąteczna atmosfera w naszym mieszkaniu.

 

osodoby-okienne

źródło;  mburgess.hubpages.com

 

18. Słodycze przypominające renifery…

… oczywiście jako element ozdobny do naszego mieszkania. Szczególnie dobrze się sprawdza, jeżeli masz dzieci i chcesz im zrobić przyjemność. Wadą może być, to że renifery mogą trochę przed wcześnie zniknąć, ale z drugiej strony – czy to naprawdę tak źle?

 

19. Okrycia na krzesła przypominające czapki Mikołaja

Krzesła to kolejny element, który możesz oryginalnie ozdobić. Oczywiście, nie musi to trafić do stylu każdego, osoby, które wolą bardziej elegancki styl, pewnie zrezygnują z tego pomysłu, ale z drugiej strony – przy okazji świąt, warto pozwolić sobie na trochę więcej luzu.

 

pokrowiec-krzeslo-czapka-mikolaja

źródło: hoosierhomemade.com

 

20. Opakuj swoje szafki jak prezenty!

Dzięki temu będą wyglądały dużo bardziej świątecznie i to przy naprawdę niskim nakładzie pracy.

 

szafka-prezent

źródło: christmas-time125.blogspot.com

 

21. Szyszki z gwiazdkami

Duże szyszki jak na zdjęciu, będą bardzo dobrym pomysłem na dodatkowe ozdoby do wnętrza Twojego mieszkania.

 

szyszka-choinka

źródło: DIY Cozy Home

 

22. Ozdób lodówkę

Na przykład wystylizuj ją na bałwana, a czemu nie? Jest to szczególnie dobry pomysł, jeżeli masz dzieci, które z tego typu wystroju będą cieszyły się najbardziej!

 

23. Zdjęcia bliskich na ozdobach świątecznych

W ten sposób sprawisz, że święta będą miały jeszcze bardziej miłą, serdeczną i rodzinną atmosferę!

 

24. Przygotuj małe choinki

Oprócz tej dużej głównej choinki wokół, której będzie się skupiało całe świąteczne życie – warto również przygotować mniejsze choineczki, mogą to być małe drzewka, mogą być wykonane z drewna, a nawet ze skrawków materiałów – pomysłów jest naprawdę wiele, warto popuścić tutaj swoje wodze fantazji.

 

male-choinki-dekoracja

źródło:DigsDigs

 

25. Stwórz swoje własne bombki!

Dobrym pomysłem będzie wykonać je z tkaniny! Jest to naprawdę proste no i oryginalne – w końcu, posiadanie ozdób, które się samemu wykonało, sprawia, że święta mają naprawdę unikatową atmosferę!

 

26. Ozdoby ze słodyczy

Na świątecznej choince można podwiesić również różnego rodzaju słodycze, mogą one wyglądać całkiem sympatycznie, warto jednak zadbać o to, aby nie zostały zjedzone jeszcze przed samymi świętami!

 

27. Kup świąteczne poduszki

Istnieje masa różnych ciekawych świątecznych poduszek, które możesz nabyć na okres świąteczny – zresztą, nie ma nic przeciwko temu, aby używać ich przez np. cały okres zimowy, nadając mu dużo cieplejszego klimatu niż ten mroźny za oknem.

 

28. Własnoręczne ozdoby

Pamiętaj, że nie ma nic piękniejszego na święta niż  mieszkanie upiększone własnoręcznie przygotowanymi ozdobami.  Dlatego należy na nie być całkowicie otwartym i szukać, różnych inspiracji, pamiętaj, że ozdoby świąteczne da się zrobić prawie ze wszystkiego!

 

babki

źródło: createandbabble.com

Budnex

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply