Inspiracje Jak urządzić mieszkanie

15 genialnych pomysłów jak dobrze zorganizować przestrzeń w kuchni

6 grudnia 2016

Kuchnia to jeden z centralnych elementów mieszkania. Bardzo często to właśnie wokół niej krąży życie domowników, to w niej przygotowujemy posiłki, bardzo często w niej je również spożywamy, rozmawiamy z bliskimi i spędzamy całkiem sporo czasu. Dlatego warto jest ją urządzić w taki sposób, aby przebywanie w niej było jak najprzyjemniejsze, a ona sama jak najlepiej zorganizowana.

 

1. Trzymaj przyrządy do mierzenia razem

Wszelkiego rodzaju przyrządy, które są potrzebne do odmierzania ilości potrzebnych produktów do ugotowania, upieczenia czy usmażenia danego posiłku powinny być w jednym miejscu. Idealnie będzie, jeżeli będą one zawieszone i widoczne, dzięki temu ich wybór będzie bardzo prosty. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwie, w takim przypadku – dobrze po prostu trzymać je na jednej półce.

 

organizacja-kuchni-tablica-korkowa

źródło: Pinterest

 

2. Dodatkowa szafka koło lodówki

Umieszczenie dodatkowej szafki koło lodówki to świetny pomysł na to, jak zwiększyć w niej przestrzeń. Istnieje sporo produktów, które nie muszą być trzymane w lodówce – pomimo tego, że często je tam umieszczamy. Z tego względu, dodatkowa szafka koło lodówki, świetnie się sprawdzi.

 

organizacja-kuchni-dodatkowa-szafka

źródło: Pinterest

 

3. Zamrażasz coś? Dodaj opis!

Wydaje Ci się, że zapamiętasz co zamroziłeś? Pewnie masz rację, za 3 dni będziesz pamiętać. Jednak po roku niekoniecznie. Dlatego warto jest dodać etykietkę z opisem do wszystkiego co zamrażasz. Bardzo praktyczne.

 

organizacja-kuchni-etykiety-mrozonki

źródło: Pinterest

4. Wieszak na ręczniki? Zawieś na nim garnki!

To naprawdę dobry pomysł. Zobacz, jak jest to zrobione na obrazku, ładnie wygląda i pozwala zaoszczędzić naprawdę masę miejsca w szafkach, a tego – nie oszukujmy się, zawsze brakuje.

 

organizacja-kuchni-szafka-na-garnki

źródło: Pinterest

 

5. Zamontuj półki tam, gdzie to możliwe

Masz w kuchni jakąś dziwną, niezagospodarowaną przestrzeń, w której ciężko cokolwiek zrobić? To doskonale! Będzie to idealne miejsce na zamontowanie półek, na których będzie można przechowywać sporo różnych rzeczy.

 

organizacja-kuchni-dodatkowe-polki

źródło: Pinterest

 

6. Wykorzystaj pudełka na buty

Oczywiście, nie mamy na myśli kartonowych pudełek na buty, ale takie kupne, plastikowe. Idealnie sprawdzają się do przechowywania przypraw i nie tylko. Bardzo pomogą w lepszym zorganizowaniu Twojej kuchni.

 

organizacja-kuchni-podelka

źródło: Pinterest

 

7. Optymalizuj wszelką dostępną przestrzeń

Drzwiczki od jakieś szafki? Świetne miejsce na to, żeby zamontować na nich pojemniki, w których możesz przechowywać różne rzeczy.

 

szafka-dodatkowe-miejsce

źródło: Pinterest

 

8. Nie układaj szkła na sobie

Istnieją bardzo przydatne przedmioty, dzięki którym możesz poukładać szklane naczynia w inny sposób niż na sobie. Dzięki temu nie grozi Ci, że się pozbijają. Zobacz, jak wygląda to na zdjęciu.

 

organizacja-kuchni-szklo

źródło: Pinterest

 

9. Używaj kołków do organizacji pojemników

Różnego rodzaju pojemniki kochają zamieniać się w jeden wielki bałagan. Wszyscy to znamy. Dlatego kołeczki, świetnie przydadzą się do tego, aby zapanować nad tym bałaganem. Bardzo proste i bardzo praktyczne.

 

organizacja-kuchni-sposoby-na-pojemniki

źródło: Pinterest

 

10. Dyspenser na papierowe ręczniki i worki foliowe

Zorganizowanie tego w taki sposób jak na obrazku pozwoli Ci zwiększyć poziom uporządkowania Twojej kuchni. Po co ręczniki papierowe i worki foliowe mają się walać gdzieś pod zlewem, jeżeli mogą być wygodnie umieszczone na odpowiednim dyspenserze, tak jak na zdjęciu!

 

organizacja-kuchni-dyspenser

źródło: Pinterest

 

11. Trzymaj wszystko w czystych pojemnikach

To bardzo ważne. Zarówno ze względu na porządek w lodówce, ale również ze względu na zdrowie. Czyste pojemniki są niezwykle ważne. Jeżeli zalegną się w nich bakterie – to jedzenie w danym pojemniku zacznie się bardzo szybko psuć. Czasami bardzo trudno jest domyć dany pojemnik w taki sposób, aby nie zostały w nim żadne zarazki. W takich wypadkach, lepiej jest wyrzucić dany pojemnik i kupić nowy, niż męczyć się z kolejnymi sposobami na mycie. W końcu plastikowe pojemniki to naprawdę nie jest jakaś wielka fortuna.

 

banner-budnex-deweloper-godny-zaufania

 

12. Poukładaj puszki

Odpowiednie poukładanie puszek to bardzo ważny element odpowiedniej organizacji kuchni. Potrafią one zjeść naprawdę sporo przestrzeni, dlatego warto przemyśleć różne sposoby na to, aby jak najlepiej zorganizować przechowywanie puszek, ciekawym rozwiązaniem jest takie jak na zdjęciu.

 

pojemniki-puszki-kuchnia

źródło: Pinterest

 

13. Wykorzystaj drzwi od kuchni

Mówiliśmy już o wykorzystaniu drzwiczek od szafek, nie zapominaj również o tym, aby wykorzystać same drzwi od kuchni. To kolejny fajny sposób na to, aby zaoszczędzić dodatkowe miejsce oraz uporządkować różne elementy kuchni. Oczywiście, jeżeli cały czas otwierasz i zamykasz drzwi, to może to nie być to najlepszym pomysłem, wszystko zależy od tego jak wygląda codzienne funkcjonowanie Twojego domu. Sam wiesz najlepiej, co się dla Ciebie sprawdzi.

 

organizacja-kuchnia-drzwi

źródło: Pinterest

 

14. Wykorzystaj ścianę

Masę różnego rodzaju sprzętu, który na co dzień używasz w kuchni możesz powiesić na ścianie. Pomoże Ci to zaoszczędzić naprawdę sporo przestrzeni.

 

sciana-organizacja-kuchni

źródło: Pinterest

 

15. Kup ładne pojemniki

Różnego rodzaju estetyczne pojemniki na przyprawy i inne dodatki do jedzenia, będzie świetnym pomysłem. Nie tylko pomoże wprowadzić większy porządek, ale również ozdobi wnętrze Twojej kuchni.

 

pojemniki-na-przyprawy

źródło: Pinterest

 

Deweloper Poznań

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply