Jak urządzić mieszkanie

8 sposobów na udekorowanie ścian

29 listopada 2016

Ściany stanowią ogromną część powierzchni naszego mieszkania. Oznacza to, że w dużej mierze to od tego w jaki sposób są zagospodarowane zależy całokształt wyglądu naszego mieszkania.

W jaki sposób upiększyć ściany tak, aby wyglądały ciekawie i estetycznie? Wbrew pozorom to wcale nie takie trudne.

 

1. Stare drzwi lub okno

Jeżeli lubisz coś bardziej ekstrawaganckiego to ten pomysł będzie idealny dla Ciebie. Odpowiednie ulokowanie starego okna lub drzwi zawieszonych na ścianie może wyglądać naprawdę bardzo ciekawie.

Oczywiście – tego typu pomysł nie będzie nadawał się do każdego wnętrza, raczej do takiego, które jest urządzone raczej w bardziej vintage’owym stylu, ale z całą pewnością przykuje uwagę osób, które będą Cię odwiedzały.

 

budnex-scian-dekoracje

 

budenx-dekoracja-sciany-okno

budenx-dekoracje-sciana-okno-drzwi

źródło: inmyinterior.com

 

2. Zdjęcia z podróży

Dla osób, które wolą coś bardziej klasycznego – zdjęcia z różnego rodzaju podróży świetnie sprawdzą się na ścianach, będą przypominały nam o naszych podróżach.

Dobrym pomysłem jest różnicowanie wielkości poszczególnych ramek i zdjęć, dzięki temu efekt jest dużo ciekawszy pod względem wizualnym.

Oczywiście – nie każdy dużo podróżuje, dlatego zawsze mogą to być zdjęcia naszej rodziny, bliskich etc. Ważne, aby nadać przy pomocy zdjęć czegoś ciekawego.

 

 

budnex-sciany-inspiracje

źródło: potterybarn.com

sciana-dekoracja-podroz-budnex

 

 

3. Wymyśl motyw przewodni

Czasami nie trzeba koniecznie decydować się wyłącznie na zdjęcia, można trochę poeksperymentować, na kanwie klasycznego rozwiązania.

Dobrym pomysłem będzie wymyślenie pewnego motywu przewodniego przedmiotów, które chcielibyśmy podwiesić na naszej ścianie.

 

motyw-przewodni-sciana-budenx

źródło: Pinterest

4. Lustra

Lustra to świetny sposób na ozdobienie ścian. Z bardzo wielu względów. Przede wszystkim rozświetlają one wnętrze i zwiększają ilość przestrzeni. Po drugie – są one estetyczne same w sobie, szczególnie jeżeli dobierzemy do nich ładną i ciekawą oprawę.

Oczywiście nie należy również zapominać o oczywistej zalecie lustra, jaką jest jego funkcjonalność. Dużo, odpowiednio dużych luster oznacza, że nie musimy biegać po domu czy mieszkaniu w poszukiwaniu jakiegoś, aby zobaczyć, jak w czymś wyglądamy – wiemy to praktycznie od razu. Niby to tylko drobnostka, ale bardzo praktyczna.

 

 

budnex-sciany-dekoracje-lustra

źródło:Pinterest

 

banner-budnex-deweloper-godny-zaufania

 

 

5. Kolekcje

Jeżeli kolekcjonujesz coś naprawdę ciekawego, to pokaż się z tym swoim gościom. Wyeksponuj swoją kolekcję, umieść ją na półkach przy ścianie. Szczególnie jeżeli są to ciekawe, estetyczne przedmioty, które nadają się na ozdobę – nie każda kolekcja sprawdzi się jako ozdoba dla ściany.

 

 

kolekcja-gitary-dekoracja

 

 

6. Tekstylia

Zamiast zdjęć, dobrze sprawdzą się różnego rodzaju tekstylia. Flaga może jakaś tablica korkowa? Możliwości są tutaj naprawdę ogromne i ograniczone wyłącznie Twoją kreatywnością.

 

tekstylia-sciany-budnex

źródło: Pinterest

 

 

7. Pokaż swoje hobby na ścianie

Lubisz jeździć na rowerze? Podwiesić na ścianie rower. Analogicznie z surfowaniem etc. W ten sposób pokażesz ewentualnym gościom swój charakter oraz pasje. Poza tym jest to całkiem praktyczne – pozwala zaoszczędzić sporo miejsca.

Oczywiście, należy tak zorganizować przestrzeń, aby podwieszony duży obiekt zajmował jak najmniej przestrzeni.

 

 

budenx-sciany-dekoracje-hobby

 

hobby-sciana-dekoracja

źródło: aldeas.org

 

8. Obrazy

Na koniec doradzimy absolutną klasykę. Zdecydujcie się na obrazy. Cały czas świetnie sprawdzają się na ścianach. Obecnie istnieje tyle różnych szkół malarskich, że każdy odnajdzie coś dla siebie.

Obrazy sprawdzą się praktycznie w każdym rodzaju wnętrza – w minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu świetnie sprawdzi się abstrakcjonizm, surrealizm albo kubizm. Z drugiej strony, w bardziej klasycznie urządzonym domu, doskonale sprawdzi się nomen omen bardziej klasyczne malarstwo.

A do wyboru mamy przecież jeszcze dziesiątki różnych stylów malarskich, które mogą doskonale ukazać nasz gust oraz charakter.

 

obraz-dekoracja-sciany

źródło: aliexpress.com

 

 

banner-budnex-deweloper-godny-zaufania

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply